Forum despre Euro Trade

ADMIN - undelucram.ro Marti, 17 Septembrie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Euro Trade, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Euro Trade.

bajtan Miercuri, 18 Septembrie 2013
inca o firma de mare angajament din ciclul forex.
am fost sunat de o tanti care m-a invitat la "interviu". mi-a trimis pe mail adresa astfel ca am avut posibilitatea sa fac un research sa vad cam ce studii si expertiza are;))
am mai vazut avioane astfel ca nu m-am mai prezentat la locul faptei..n-am fost sunat semn ca n-a fost mare paguba, chemase un autobuz intreg probabil
me Joi, 19 Septembrie 2013
Si eu am fost sunata pt un interviu pozitia era account manager dar nu cred ca ma voi duce.
stiti cumva de salarii?
Eu Vineri, 20 Septembrie 2013
Extrem de neseriosi...m-au sunat pentru postul de front office asistent, am programat interviu urmatoarea zi pe dupa-amizaza. Cand am ajuns acolo, am aflat ca am venit degeaba, postul cica a fost ocupat cu o zi inainte, adica umpic dupa ce m-au sunat ei. Nu puteau sa ma anunte sa nu mai vin degeaba avand in vedere ca am venit din provincie special pt acest interviu... Neseriosi! O totala pierdere de timp si bani!
Info Marti, 24 Septembrie 2013
Salutare, cam astea sunt conditiile oferite de ei, pentru un post de Junior Account Manager ( si am observat cu stupoare ca nu prea rasfoiesc cv-urile sa vada potentialul candidatilor inainte sa trimita asa oferta):

-- Buna ziua,

In urma conversatiei telefonice cu privire la interviul stabilit pentru ziua de - la orele - ,in cadrul companiei EURO TRADE SECURITIES,pentru postul de Junior Account Manager, sediul se afla in cladirea CITY GATE SOUTH,et.11 (P-ta. Presei Libere ,nr.3-5).
Confirmarea, va rog, sa o faceti printr-un reply!

DESCRIEREA COMPANIEI:
Euro Trade este o companie de marketing si advertising ce promoveaza servicii de top ale partenerilor colaboratori.Cele mai importante servicii promovate sunt pentru compania licentiata Trade.com (www.trade.com)
Beneficii :
- salariu fix neconditionat 300$+ comisionin functie de performanta ;
- bonusuri lunare, trimestriale si anuale;
- training-uri de specialitate gratuite in tara si in afara tarii;
- posibilitati reale de avansare in cadrul companiei in romania sau in afara tarii;
- telefon de servici;
- calculator
-colectiv tanar, energic ,competitiv
- Posibilitate de promovare;
- Oportunitatea de a lucru in birourile partenere din Europa;

Precizez ca nu le-am facut nicio confirmare si nici nu am fost sunat sa ma intrebe de ce nu am venit la interviu, deci nu cautau ceva anume specializat, erau doar interviuri in masa.
Andreea Miercuri, 2 Octombrie 2013
Eurotrade e fosta firma Godwin Austin cu sediul la Opera Center ,acum cu un nou nume si un nou sediu dar cu aceeasi oameni lipsiti de profesionalism .In concluzie (Lupul isi schimba parul dar naravul BA),o firma care si-a schimbat numele de trei ori si sediul de doua ori ..... aceste detalii ar trebui sa va dea de gandit......in contextul asta neputand fi vorba de etica profesioanala.

ne putand fie vorba de etica profesionala.
Toka Joi, 3 Octombrie 2013
Am fost la un interviu pentru firma EguityOne , broker , mailul era asemanator .Acum am fost sunat de catre Euro trade , se pare ca e aceeasi mancare de peste si nu prea sunt tentat .M-ar interesa daca salariul mentionat de ei este net sau brut!? ..daca stie cineva.
Mihai Miercuri, 9 Octombrie 2013
Si eu am fost sunat pentru post de junior account manager si azi am interviul , am cautat detalii pe situl lor si nu am gasit mare lucru , totusi cred ca este ceva neserios .
user Miercuri, 9 Octombrie 2013
este
Vlad Vineri, 11 Octombrie 2013
Sincer acum, cine a comentat inainte a mai lucrat la firma asta? Ca review-urile acelea ma intereseaza, nu barfa de la cafea. Si in caz ca nu ati inteles, este vorba de un job de vanzari, asta-i stilul de recrutare. Daca nu va place domeniul, raspundeti "buna ziua!" si "nu multesc!" pentru ca indiferent cu cine vorbesti, macar esti tu profesional pana la capat.
bubacar sanogo Vineri, 11 Octombrie 2013
vlad, daca vrei s-o iei in mana, du-te. noi nu t eoprim. valabil pentru toti oamenii pozitivi care nu cred in barfe
User Vineri, 11 Octombrie 2013
Nu inteleg de ce lumea care nu a fost nici macar la interviu sau la training poate sa isi dea cu parerea despre o firma si despre profesionalism-ul de care dau dovada angajatii acelei firme.Tocmai ce am terminat training-ul si va pot spune ca sunt placut impresionat de activitatie care se desfasoara in aceasta firma :)
tralala Vineri, 11 Octombrie 2013
@User-cand incepi munca? si de ce anume esti impresionat? sunt curios sa aud si o parere pro nu contra dar mai detaliata...multumesc!
Tepuita Vineri, 11 Octombrie 2013
Tepari din astia de nu-ti depun contarctul de munca sunt o gramada, chiar daca au in spate firme cica serioase din Grecia si Cipru. Sa ii vedeti cum tipa la voi dupa angajare, de zici ca ai sediul pe Oltenitei nu la Romexpo. Iar cu perioada de proba si cu concediile de intretinere copil (asigurarile de fapt) denotata cat de constanti sunt in plata darilor catre stat (partea angajatorului, de parca trebuie sa le ceri acordul ca sa ramai gravida!
nvkd Marti, 22 Octombrie 2013
nu CIM ci Contract de colaborare din pacate; pe 2h si cu 200 ron...
tepuitu Marti, 22 Octombrie 2013
aceasta firma de brokerasi e una dintre cele mai neserioase, nu se intampla nimic din cea ce promit la training ba chiar te mint,contract pe 2 ore restul de bani la negru...pontare electronica....bazele de date pe judete se dubleaza pe zi pt a dispera si terOriza potentiali clienti...
Nickname Marti, 22 Octombrie 2013
Chiar s-a intamplat sa fiti tepuiti sau vorbiti din auzite? Mai exact, ce s-a intamplat? Nu a fost salariul ok(cel de 300$ + comision), mediul de lucru, training-ul sau ce?
M2M Miercuri, 23 Octombrie 2013
Salut! Si la mie aceeasi poveste cum scrie Info si Mihai.
Am fost sunat de o doamna ca sa vin la interviu pentru pozitia de Junior Account Manager, apoi am primit un e-mail. Poate nu mergeam la interviu daca ma gandeam sa dau un simplu search pe google, asa cum am facut in cazul firmei EquityOne.... . Azi am fost la interviu, ma intervievat maxim 10 minute si ma intrebat numai despre unde traiesc, ce scoala sau facultate am terminat si unde am lucrat. Toate astea fara multe intrebari aprofundate si mare interes pentru studiile si cunostintele mele. Nu a zis nimic de salariu, de contract si altceva ce leaga de postul de lucru, mia zis doar ca voi vinde actiuni si e o munca foarte grea. Urmeaza sa ma contacteze sa-mi zica daca am fost acceptat.
kk Miercuri, 23 Octombrie 2013
sunt cei de la godwin austin reconvertiti iar cu numele?
pt ca am verificat si au sedii sociale diferite...
Comentator X Luni, 28 Octombrie 2013
Pentru cei care nu cred in barfe si vor sa auda vorbe clare va spun din propria experienta. Am lucrat la Markets.com si la Forex, nu mai mult de cateva saptamani la ambele si va spun ca modul de lucru este inuman (indiferent de post). Toata lumea tipa in telefon, trebuie sa iti hartuiesti/minti clientul, sefii tai iti fac la fel, esti supravegheat, telefoanele iti sunt ascultate si daca arati semne ca ramai in urma esti aruncat afara fara nici o explicatie. Sefii de echipa va vor spune (pentru cei care vor accepta postul) ca ei au facut tranzactii cu Dm. Ciondanescu pentru XYZ suma si de aceea l-a promovat. Aceea este o minciuna, 80% din motivul de ce un angajat in asemenea firma pleaca este pentru ca nu poate tranzactiona, nimeni nu doreste sa te incredinteze cu banii lor (in afara de ce foarte bogati, care sunt doar 10% din populatie), de aceea majoritatea clientilor ajung sa se certe cu angajatii iar aceste firme isi schimba numele si sediul asa de des. Celelalte 20% se datoreaza incompetentei personalului, care se reflecta prin brutalitate, nesimtire si nepasare. Seful meu de la Markets a fost un tip mai batran decat mine cu 5 ani, un tip libidinos, foarte guraliv si nemanierat (desi purta numai costume) care mintea pe toata lumea in afara de seful cladirii, care il lingea in cur (apropo acesta este unul din cele 2 cai de promovare in aceasta firma); iar la Forex am avut o domnita calma care mergea pe la spatele tuturor si daca nu te putea folosi, te termina. Concediu de orice fel nici nu se pomeneste iar salariile peste tot sunt la fel (in jur de 600 ron/net + comision pentru Jr. Acc. Manager) pentru ca TOATE, ABSOLUT TOATE FIRMELE DE TRADING DIN ROMANIA APARTIN ACELEIASI FIRME MAMA (chiar daca unii cred diferit).
Ca nota de final dupa aceasta supa de cuvinte, va spun ca daca va place sa fiti injurati, asaltati (fizic chiar), amenintati, de clienti SI de sef, va place un mediu de lucru foarte stresant, zgomotos, in care se practica legea junglei, toate cele din urma in fie care zi FARA exceptii, puteti sa va duceti. Dar daca doriti sa munciti cu adevarat, ori de cate ori sunteti sunat de o persoana care va cheama la un interviu legat de asemenea firme, refuzati politicos si cautati in continuare, pentru ca (din punctul meu de vedere) nici foamea nu m-ar convinge sa practic asemenea meserie.
Multumesc, mult noroc si o zi buna.