Forum despre Euro Trade

Real Vineri, 10 Ianuarie 2014
A se citi si reciti mesajul lui V din 13 dec. 2013 si mesajul lui Alex din 3 ian. 2014. Ele reflecta realitatea si sunt foarte utile pentru... experienta. Am avut contact cu Euro Trade in alte circumstante si mi-au lasat aceeasi impresie. Iar eu inteleg exact ceea ce fac ei...
Anonim Luni, 13 Ianuarie 2014
Sa va spun un singur lucru: Nu te ameninta si injura absolut nici-un manager din cadrul acestei companii! Inainte sa ma angajez la aceasta companie ma gandeam sa nu ma mai duc datorita comm pe care voi le lasati in necunostinta.
Iti primesti toti banii la timp 300$ daca ai fost in toate zilele din luna respectiva (de aceea te pontezi) si comisioanele le primesti fara nici-o problema daca ai clienti.
In perioada in care am lucrat aici mi-am dat seama imediat de un lucru.
NICIODATA SI REPET NICIODATA O PERSOANA CARE CASTIGA DIN TRANZACTII PE PIATA DE CAPITAL/FOREX NU O SA INTRE PE FORUM SA ZICA"MULTUMESC EURO TRADE PENTRU CEI 40000$ pe care i-am castigat impreuna cu voi luna trecuta" De aceea apar doar pareri negative de la persoanele care pierd...si pierd din vina lor pentru ca dupa o luna de tranzactionare cred ca au invatat tot ce era nevoie si pot tranzactiona singuri pe bursa...TOTAL GRESIT!!!
ania Duminica, 19 Ianuarie 2014
Impozit pe veniturile microintreprinderilor (data luarii in evidenta): NU
Accize (data luarii in evidenta): NU
Taxa pe valoarea adaugata (data luarii in evidenta): 01-SEP-13
Contributia de asigurari sociale (data luarii in evidenta): NU
Contributia de asigurare pentru accidente de munca si boli profesionale datorate de angajator (data luarii in evidenta): NU
Contributia de asigurari pentru somaj (data luarii in evidenta): NU
Contributia angajatorilor pentru Fondul de garantare pentru plata creantelor sociale (data luarii in evidenta): NU
Contributia pentru asigurari de sanatate (data luarii in evidenta): NU
Contributii pentru concedii si indemnizatii de la persoane juridice sau fizice (data luarii in evidenta): NU
Taxa jocuri de noroc (data luarii in evidenta): NU
Impozit pe veniturile din salarii si asimilate salariilor (data luarii in evidenta): NU
Impozit la titeiul si la gazele naturale din productia interna (data luarii in evidenta): NU
Redevente miniere/Venituri din concesiuni si inchirieri (data luarii in evidenta): NU
Redevente petroliere (data luarii in evidenta): NU
Traian Basescu Joi, 23 Ianuarie 2014
ponta Joi, 23 Ianuarie 2014
Cristian Joi, 23 Ianuarie 2014
FX MASTERBROK - PROFIT POINT de astia ati auzit? probabil aceeasi vrajeala ieftina, postul este "Account executive" , compania are sediul in Piata Victoriei pe Dr. Felix, la nr 49 cu ING-ul la parter.
alex Luni, 27 Ianuarie 2014
deci sa inteleg din cele spuse de voi ca nu te platesc sau ca e un mediu ostil de munca. Am inceput azi trainingul la ei, spuneti in raspunsurile voastre lucruri concrete nu doar jigniri. Deci ce ar treebui sa faca lumea cand aude de Eurotrade.?
comodu Luni, 27 Ianuarie 2014
sa inchida telefonul in nas.
alex Luni, 27 Ianuarie 2014
comodule daca tot ai informatii despre, da mi si mie detalii sa nu mi iau teapa. Pe mine nu ma deranjeaza sa muncesc si sa vorbesc cu oameni la telefon indiferent ca ma trateaza trivial sau cu profesionalism, pentru c o iau ca pe dezvoltare personala. Ce m ar deranja este sa nu fiu platit la sfarsitul lunii sau sa primesc o concediere cu 2 3 zile inainte fara nici un fel de clauza n contract, asa ca va rog fi ti mai expliciti, respectiv altruisti in detalii si lasati frustrarile pentru voi.
comodu (generos) Luni, 27 Ianuarie 2014
daca tu o iei ca pe dezvoltare personala de ce mai vii sa intrebi aici?
daca tie ti se pare ok un program 9-19 in conditiile date raportat la ce ai de facut efectiv la jobul asta, iar "exigentele" "companiei" ti se par "fezabile" iti dorim mult succes.
din informatiile pe care le am eu, un amator in domeniul bursa/forex/whateva...firmele astea de brokeraj forex din romania sunt niste tepe.
daca tu vrei sa muncesti din gross la o teapa ...treaba ta.
daca ti se pare interesant sa faci un job de vanzari pe astfel de produse (investitii bursiere etc.) ar trebui sa bati la poarta unei companii certificata, autorizata de CNVM etc. gen tradeville.
forexurile" sunt niste firmulete inregistrate in asa-numitele off-shoreuri despre care eu am auzit numai de rele..
poti cauta pe net "forex24" sau "fxgfc"
alex Marti, 28 Ianuarie 2014
pai si atunci de ce se mai chinuie cu training, cu cautare de personal si toate cele?
claudina Miercuri, 29 Ianuarie 2014
Azi am primit si eu clasicul mail in care ma invita la interviu in pta presei libere.acum k am intrat pe forum mi-am amintit k am mai fst kemata acum 3luni la un interviu.se pare ca nici nu tin o evidenta a persoanelor pe care le-au intervievat.tinand cont k afara e ger si viscol,prefer sa stau la caldurica....oricum presimt ca bat drumul degeaba
vasilica al' mare Miercuri, 5 Februarie 2014
Hai sa fim serios. daca citesti comentariile negative parca simti frustrarea si ura cu care au scris fara a avea un motiv bine intemeiat si argumentat...:))

Oriunde veti lucra la privat va puteti simti tratati ostil. Asa e peste tot. toti vor sa muncesti pana la epuizare pentru un salariu cat mai mic (si voi daca maine veti avea o companie va garantez ca la fel va veti trata angajati, ca doar deee.. voi le dati bani...)

Asta e inceputul si totodata compromisul pe care trebuie sa il faca orice tanar care vrea sa capete experienta si sa isi dezvolte o cariera. (aici ma refer la marea majoritate ,exclus cei care sunt cu adevarat talentati si pregatiti intr-un domeniu si stiu ce vor de la viata, sau cei care au usi deschise de catre parinti/rude)
Toti vreti locuri de munca unde sa nu fiti stresati, sa castigati muuuulti bani, sa aveti numai zile libere si bineinteles sa faceti ceea ce va place...... Dar in schimb nu oferiti nimic. La scoala va duceti degeaba(faptul ca ai pus-o de o diploma nu inseamna ca esti vreun mare invatat), daca va intreaba cineva ce stiti sa faceti habar nu aveti ce sa raspundeti caci bineinteles in afara de iesit in oras sa va distrati si mici bisnite nu stiti altceva...

Cat despre "teparii" de eurotrade..... ce sa zic.. atata timp cat au autorizatie (din tarile pe a caror piata de capital activeaza) atunci sunt cat de legali se poate.... Nimeni nu poate garanta pentru ei asa cum nici nimeni de aici nu poate dovedi ca daca depozitezi bani la ei sunt "furati".

Genul asta de investitie e pentru oameni cu bani multi, nu pentru amarati care viseaza sa bage 1000e si sa scoata 15.000 ca sa fie "bosi"..... de aici si ura caci probabil multi dobitci si-au riscat toti banii din lacomie ca sa faca mai multi.
Si uite asa ii numiti voi hoti pe aia care stau si dau telefoane "pacalind" si "mintind" clientii..... fara acoperire .
PAREREA MEA
Mephistopheles Luni, 10 Februarie 2014
Am intrat de curiozitate (ca de obicei) sa vad ce pareri mai exista. Ca de obicei, comment-urile tipice. O gramada de furnici care se aduna si isi dau cu parerea in stanga si in dreapta. Va agitati, dar nici voi nu stiti pentru ce. Oferiti opinii bazate pe nimic. Majoritatea comentati din ce ati citit pe net, ce ati vazut in filme sau seriale sau ati auzit de la prieteni. Nu aveti nicio legatura cu realitatea. Nu ati colaborat cu aceasta companie nici ca angajat si nici ca si client ca sa puteti comenta.

Lucrez in cadrul companiei de aproximativ 15 luni. Probabil sunt unul dintre persoanele care v-a strans mana la interviuri. Cei care visati la un scenariu de tip "Boiler Room".. imi pare rau sa va dezamagesc, dar nu e niciun Vin Diesel sau Jordan Belfort pe aici. Salariu pentru Junior Account Manager este de 300$ NET. Bani care ii luati in mana. Nu sunt conditionati de vreun target. Si da, cateodata angajam in proportii mari.. si da, nu ne intereseaza experienta ta anterioara. Noi formam oamenii pe care ii dorim in meserie. Despre experienta mea ca si angajat aici pot spune ca mi-am vazut interesul, am muncit si am facut (si inca fac) destul de multi bani. Nu ma injura nimeni si nu tipa nimeni la mine. Nu sunt obligat sa ma port intr-un anume fel cu clientii sau alte povesti vehiculate pe aici.

Legat de clienti si unde se duc banii ca am citit mai devreme parerea unui "inteligent" de pe aici care spunea ca banii se "varsa" in nu stiu ce cont.. acum sincer, ori esti prost ori te prefaci. Acceseaza website-ul nostru, baga un cont practice cu date false, downloadeaza PDF-ul cu transferul bancar sa vezi cu ce banci colaboram. Poti sa te duci la oricare din bancile respective sa soliciti informatii despre contul respectiv. Este un cont investitional. Va dau o lista intreaga de autorizatii pe care le avem atat locale (CNVM) cat si internationale (CySEC, FCA) ca sa nu va mai cacati pe voi aiurea.

Cine vrea sa munceasca si sa faca bani, ok. Ramane si o face. Cine e multumit doar cu un salariu fix mediocru... intotdeauna sunt posturi libere pentru "manipulator marfa" prin Kaufland sau alte Hipermarket-uri :)
@ Mephistopheles Vineri, 14 Februarie 2014
Mephistopheles cred ca esti exact dracusorul din toata minciuna asta (incepand de la toate bazele de date pe care le detii prin propriile tale firme, pana la toate informatiile care-ti vin din banci si din alte directii de unde se invart banii)
Ti s-a urcat prea tare la cap puterea pe care ti-o da banul, spre exces de nebunie cronica si eu zic esti exact copia fidela din Boiler Room (aceeasi masina ca a lui Ben Affleck iar biroul anterior pe care-l aveai la Opera Center exact fotolii identice ca-n filmul Wall Street).
Mai urmeaza sa te adaptezi dupa ultimul film in acest trend Lupul de pe Wall Street.
Eu zic poate-ti faci si niste operatii estetice sa semeni cu DiCaprio, ca sa mai atragi si alte fete, nu doar pe cele de la Targu Frumos.
Da am vazut "autorizatiile" voastre, n-aveti nici o calitate sa faceti asa ceva, spalati bani la greu prin toate offshorurile pe unde se distribuie, iar toate firmele voastre anterioare (Aston Markets, Alfa Trade, OIM Trade, KNS Trust, FX-GFC, FX Resources si altele) toate au procese cu ONPCSB = Oficiul pentru combaterea spalarii banilor.
Ca le-ati cumparat voi diverse licente si autorizatii fabricate la comanda pa bani asta nu inseamna ca mai tine aceeasi vrajeala.
De la CNVM in afara de licentele de care aberezi ati avut si cateva alerte.

La fel de la CySEC exista cateva alerte pentru firma mama (mereu aceeasi) iar daca mai scormonim pe net o sa descoperim ca in unele tari aveti asa reputatie buna incat ati fost total interzisi.

De cacati (cum in limbaj profesional te-ai exprimat) tu mananci deja prea mult, problema ta e ca nu mai gasesti atatia prosti sa inghita.

Cine vrea sa faca bani si sa devina un penal (prin minciuni, inselatorii si fraude) da, se poate duce la aceste firme.
Bani se fac, dar nu voi astia care va duceti pe post de pusculite care habar n-aveti ce e in spate ci tot astia ca Mephistopheles isi umfla conturile.
2@Mephistopheles Vineri, 14 Februarie 2014
Mephistopheles draga, te sfatuiesc sa-ti vinzi rinichii si sa faci tranzactii forex cu euro trade
Costi Luni, 17 Februarie 2014

Niste tepari, angajeaza personal pe care nu il platesc in schimbul haituirii oamenilor prin telefon.

@Mephistopheles Miercuri, 19 Februarie 2014
Eu iti doresc tie si tuturor astora ca tine ca toti banii pe care i-ati facut din minciuni si pacaleli sa-i folositi sa va tratati de nebunie, cat inca mai aveti o sansa.
Sufletul vostru oricum l-ati vandut demult. Dar nu mai conteaza pentru voi decat banul si nimic altceva. Constiinta, sentimente, regrete nu exista pentru voi.

Am uitat sa mentionez si Godwin-Austin, antecesoare Euro Trade.
3@Mephistopheles Miercuri, 19 Februarie 2014
Buna ziua,

Am tot evitat sa intru si sa scriu, deoarece consider ca fac trafic pe un site pe care pana si Microsoft este criticat ca si angajator(curiozitatea m-a facut sa caut review-uri despre Microsoft).
Sa luam vorbele aruncate in vant pe rand cu discutii punctuale daca se poate:
1) @Mephistopheles, ai afirmat ca toate firmele (Aston, Alfa, OIM...etc) sunt ale aceluiasi om sau au aceeasi actionari sau eventual angajati....Poti sa ne aduci niste informatii probatoare ale cuvintelor tale? Cat despre FX Resources Services, acesta fiind numele complet al firmei va pot spune eu ca nu exista ca domeniu de activitate forex, piata de capital, etc, pentru cina nu ma crede acesta informatie poate fi verificata.
2) Costi, ai afirmat ca oamenii care lucreaza la Euro Trade nu sunt platiti.Sa inteleg ca ai lucrat acolo si nu ai primit banii?
Nimeni nu va obliga sa participati la interviu sau eventual sa va cautati un loc de munca la Euro Trade....in schimb daca tot am inceput cu acuzatii dintre care unele au iz penal si va atrag atentia ca nu ne mai putem ascunde in spatele calculatorului daca facem acest fel de acuzatii, haideti sa venim cu elemente probatorii sa lamurim oamenii care se lasa influentati de ce se scrie aici.

O zi buna.
end @Mephistopheles Miercuri, 19 Februarie 2014
Te dai de gol singur cand vorbesti despre FX Resources, aici era vorba de Euro Trade.
Orice om tampit realizeaza si-si da seama de toate conexiunile intre aceleasi adrese, firme, aceleasi persoane, mai ales cand te-ai dus acum 2 ani la o firma de mai sus si acum la euro-trade si recunosti aceeasi oameni care-ti vand aceleasi gogosi.
Probe eu cred ca nu ai vrea sa le vezi, ca s-ar putea sa va dati singuri foc la valiza.
Si nu vreau sa iasa scantei. Mai bine domoliti focul. Aveti mare lipsa de cumpatare si atentie.

Grija mare cand mai trimiteti e-mailuri in BCC si nu le nimeriti, grija si cand inchideti usile in birourile voastre, grija la multe multe altele pe care nu le-ati sesizat ca si greseli majore.
Comportati-va si folositi mereu acelasi limbaj profesional pe care-l afisati.
Mai ia lectii ca ai nevoie, in lumea business trebuie sa pari altfel (chiar daca nu esti).
Va dau eu idei sa va reinventati, ca aceeasi placa nu mai tine si va trebuie mai multa imaginatie. Aroganta maxima si amenintarile nu fac decat sa-ti scada inteligenta emotionala.
In ce calitate vorbesti aici despre Euro Trade sau FX Resources?
Angajat, administrator, actionar?

Eu iti propun sa ne intalnim face to face si facem inregistrare live pe forumul asta si pe altele, tu vii cu minciuni si tupeu iar eu cu probe, ce zici?
Raspunsul tau e da sau nu mai aberezi p-aici ca nu mai tine aceeasi vrajeala.
Intreaba-l pe seful vostru cel mai mare, inainte sa mai scrii tupeisme p-aici.