Forum despre Euro Trade

3@Mephistopheles Joi, 20 Februarie 2014
end @Mephistopheles, nu stiu care dintre noi se da de gol....E adevarat, eu nu am atat de mult timp liber sa stau sa postez magarii despre concurenta :) .Oricum, sincer sa fiu nu am timp de pierdut nici sa filmam o oarecare intalnire intre noi, dar daca tot ai probe cu inselaciuni si alte infractiuni, si tot ai timp sa stai pe net, cauta autoritatile competente si mergi cu "probele" tale .Poti sa si filmezi daca vrei, deja ai facut curioasa intreaga comunitate de blogeri :)))).Eu am sa-ti urez totusi multa putere de munca si o viata frumoasa.
last@Mephistopheles Luni, 24 Februarie 2014
Probele si informatiile mult prea valoroase (scrise si video) care nu se gasesc pe net ai mare grija sa nu ajunga unde trebuie, in nici un caz doar la autoritatile competente din RO. Sincer, e bine ca ai inceput sa intelegi ceva si-ti apreciez timpul valoros in schimbul unei confruntari la care sigur nu ai fii castigat, doar ai fii produs mai multe scantei.
Confruntarea ramane deschisa in cazul in care te razgandesti.
Toate "acuzatiile" cum spui tu nu sunt decat greselile voastre pe care eu le pot dovedi cu probe oricand fara nici o problema.

Trebuie sa mai inveti cand sa cedezi si cand sa stii sa si pierzi.

Mai bine fii curios si incearca sa descifrezi mesajul, sa identifici greselile tale si ale altora si mai multa atentie, mai ales la greseli pe care orice prost le poate identifica.
Ca de exemplu cele de mai jos:

Cautati pe acest blog firma FX Resources Services, unul "smart" care scrie ca aceasta firma nu se confunda cu celelalte gen Godwin-Austin (adica fosta firma Aston Markets) desi inregistrarea domeniului www.fxresources.ro,, este facuta de firma Aston Markets.

In acelasi timp gasim pe un site un anunt postat de FX Resources, exact cu datele de mai jos (iar la web-site scrie Godwin-Austin) si aceeasi adresa de la Opera Center unde au activat firmele FX-GFC, Aston Markets si Godwin Austin).
Mai nou rebranduirea acestora se numeste EURO TRADE.
FX Resources Services este o firma de leasing de personal intrata pe piata muncii din Romania de 12 luni, avand in portofoliu colaborari cu renumite branduri atat din tara cat si din Europa.
Societatea noastra are ca obiect principal de activitate recrutarea si plasare fortei de munca in tara si strainatate asigurand in acelasi timp organizarea optima a preselectiilor si selectiilor pentru angajatori, asigurand sala, transportul, organizarea, programarea candidatilor, traduceri ale actelor necesare si intocmiri dosare pentru viza de munca (in cazul in care este nevoie).
Recrutarea este un proces complex si uneori e nevoie de foarte mult timp pentru a selecta exact persoana de care este nevoie de aceea noi suntem la dispozitia DUMNEAVOASTRA.
Produse si servicii:leasing de personal Tipul companiei: Prestator servicii Piata de desfacere:Romania Nr angajati:501-1000 Certificate:-Anul infiintarii:-
Contacteaza Acum!
Date de contact
Numele companiei:Fx Resources Services Srl.
Persoana de contact:Pasea Iulia
Adresa:Str. Dr. Nicolae Staicovici, Nr. 2, Opera Center II
Localitate:Bucuresti
Judet:Bucuresti
Telefon:0741.083.534
Telefon mobil:0741.083.534
Website:http://www.godwin-austin.ro
teddy Marti, 25 Februarie 2014
tocmai m-au sunat sa imi propuna sa investesc pe bursa ... asa din senin se pare ca am bani ... nu stiu insa unde sa ii caut si sunt suparat ca omul era prea sictirit de viata ca sa poarte o conversatie si sa ma lamureasca de unde sa iau banii ...

oare ma vor mai suna vreodata ?
deep inside you Miercuri, 26 Februarie 2014
Mai NESABUITILOR ,voi vorbiti numai aiurea,eu am fost la 1 interviu si am fost mai mult decat maxxim de impresionat de modul si efectul in care am fost intervievat! ACEST TIP DE MUNCA ESTE CEVA GEN LIMITLES (FARA LIMITE)!!!E 1 joob care ma caracterizeaza,program de la 9-18,salariu 300 $+ 300$ comision +100$ bonus LUNAR,CE PUII URSULUI MAI VRETI???AM 1 LUNA DE CAND LUCREZ IN JUNIOR ACCOUNT MANAGER!!!
wtf Miercuri, 26 Februarie 2014
Salut tutror.Ati auzit de firma JOBPARTNER din tg-mures??? Oare sunt seriosi?Ofera munca in germania si danemarca la ferme....Adevarul e ca cer 650 de lei in avans.Daca stiti ceva va rog lasati mesaj.Mersi mult!!!
Mihaela Joi, 13 Martie 2014
deep inside you - cum a fost la interviu.. e in engleza sau rom?
Mephistopheles Luni, 17 Martie 2014
Unele persoane de aici nici macar nu sunt capabile sa se exprime corect gramatical, nici nu stiu de ce ma deranjez sa va mai raspund, sincer. Pe langa acest fapt, nu cititi numele utilizatorului care posteaza. Eu am scris un singur reply in acest topic, unul in care am folosit nick-ul intreg fara cifre sau alte baliverne. Celelalte comentarii erau ca raspuns la ceea ce am scris, de aceea @Mephistopheles. Nu am folosit FX Resources in ceea ce am explicat mai devreme, asa ca nu inteleg acuzatiile. V-am spus un lucru foarte simplu si este verificabil. Nu are cum sa spele nimeni bani prin 5 reglementari internationale.. sunteti bolnavi psihic. Inca odata, sa comentati doar dupa ce ati avut o legatura cu compania, nu din informatii de pe forumuri unde isi dau cu parerea toti habarnistii plictisiti cu acces la internet. E lamentabil sa citesc toate raspunsurile voastre cu acuzatii si jigniri de toate felurile. Prea multe aberatii.
BlackFriday Joi, 20 Martie 2014
patria hotilor Duminica, 23 Martie 2014

95% din firmele care promoveaza forex-ul sunt scam.
Se numeste simplu inselaciune, frauda.
Cel din videoclipul de mai sus si multi altii stiu foarte bine ceea ce fac. Pentru ca banii prostilor care-i cred ajung in conturile lor din strainatate.
Un alt exemplu promovat mai jos: http://www.youtube.com/watch?v=5aOILi4ZjE8
Televiziunile, presa, media in general sustin toate aceste minciuni si fraude contra banilor de publicitate. Incredibil.

Maria Duminica, 23 Martie 2014

Buna ,
am vazut ca toti isi dau cu parerea evaziv,iar cei care vor sa aplice la ei nu stiu ce sa faca.
Am fost la ei timp de 3 saptamani,timp in care am fost in training,neplatit.Contractul tot ni se spunea de manager ca nu e treaba lui, sa vedem cu cei de la hr pe care nu stiam de unde sa ii luam .
Am intrat in "paine",sunam oameni din statele arabe si le propuneam sa investeasca:))) la ora 13 aveai "sedinta" adika veneau pe rand cate un manager si urla la propriu si ne jignea pt ca nu faceam bani pt firma ,iar firma ne platea pe noi (300 $, promisi pt ca nu era nici un contract) cei de la romana urlau pe holuri la oameni"haide domnle vb de sansa vietii tale etc"
Am intalnit oameni pasionati acolo ,cand am intrebat managerul cum s a angajat la ei a zis "ca nu avea nimic de facut acasa ,din plictiseala" .
Nu va recomand ,au fost unii care au ramas cu speranta ca vor avea si contract ,dar au plecat dupa o luna max 2 .Mie pt saptamana lucrata nu m-au platit pt ca nu am adus bani firmei.....Asa firme nu ar trebui sa existe ,sincer!!!

Alexandra Marti, 25 Martie 2014
Toti care sunt angajati acolo nu-i angajeaza nimeni cu carte de munca, nici macar contract.
Sunt folositi cateva saptamani, luni si apoi sunt dati afara daca nu reusesc sa prostesca oameni care sa-i pacaleasca cu investitii financiare, forex.
Sunt folositi pe post de pusculite sa faca call-center, imaginea e falsa si de impresionare .
Dupa ce au tzepuit romanii, baietii jmekeri s-au apucat sa tzepuiasca si in tarile arabe si si-au deschis chiar birou la Dubai din anul 2012. Tactica si practica este aceeasi.
Oare cum pot baietii astia sa doarma noaptea linistiti? Sau nu le e frica sa umble pe strada?
Dan Sprintaroiu Miercuri, 2 Aprilie 2014
Buna ziua ! Nu stiu cine citeste aceste comentarii : in fiecare zi sunt sunat de cate o persoana care se recomanda ca fiind de la aceasta firma , nu stiu de unde au acest numar de telefon care este inregistrat pe firma , cert este ca zgomotul de fond este foarte mare de zici ca suna din puscarie , cum suna aia de fac farse la telefon , cert este ca sunt foarte insistenti , sunt de un tupeu maxim si sunt deranjat in permanenta de ei ! daca stie cineva cine este manager sau director la aceasta firma si vreun nr de telefon ? oricum daca mai sunt sunat sunt decis sa depun plangere la politie chiar daca stiu ca nu se intampla nimic !
HaHa Miercuri, 2 Aprilie 2014
Dl Dan, nu esti singurul "agresat" de telefoanele acestor tupeisti. De mai bine de 5 ani functioneaza nestingheriti acesti baieti, mereu schimbandu-si denumirea firmei si sediile.
Toate bazele de date le are Ben Aflleck de Romania (vedeti filmul boiler room) si el e capul incornorat, care stie nu doar nr dvs de telefon ci inclusiv cu ce va ocupati, ce firme aveti, cati bani castigati si mai ales cati bani aveti in conturi bancare.
Informatia din zilele noastre nu mai e deloc "safe".
Nu sunteti singurul care s-a dus la Politie, care a facut o reclamatie sau care le-a intentat proces. Toate au ramas in vant. Din "lipsa probelor", dar mai ales din cauza coruptiei.
Si daca va duceti la Politie ce credeti ca rezolvati?
Toti baietii aia pe fundal nu sunt angajati cu carte de munca.
Danezu Miercuri, 9 Aprilie 2014
O gramada de nemultumiti pe aici si de furnici pe care le intalnesti la toate locurile de munca care vor sa lucreze intr-o multinationala dar ei nu stiu sa iti adune 1+1.
Daca nu v-a convenit job-ul in sine , de ce ati mai aplicat la el ?
Descrieti-va in cateva cuvinte si va rog spuneti-ne si noua care sunt cele mai mari realizari ale dvs , profesional vorbind .
Oriunde te-ai angaja in ziua de astazi , intalnesti fel si fel de oameni , intalnesti diferite conceptii principii.. nu va inteleg de ce va plangeti sincer .. eu unul personal daca nu pot lucra undeva imi dau demisia si la revedere nu a fost ptr mine .. dar romanul dupa ce ca e prost mai e si orgolios , vad un tip pe aici Alex care a lucrat 3 saptamani si a cedat.... citez " Joburile astea sunt pentru carne vie fara sentimente..Salut" Dar am si eu o intrebare tu esti genul de furnica care se prezinta la servici impinge 3 dosare si la sfarsitul lunii vrea salariu peste 1500 ron ?
Ca sa ai pretentii trebuie sa iti faci treaba , iar la servici seful iti este sef in primul rand si deabia dupa prieten.
O alta intrebare este ... ai nevoie de sentimente ptr a iti face trb alex ?
Sunteti niste furnici penale din pacate,toti aveti pretentii dorinte insa nu aveti nici calificarea necesara , nici experienta si nici sange in pipota sa va recunoasteti statutul insa ironia sortii este ca la sf zilei sunteti plini de nemultumiri, sunteti patetici si va meritati soarta.
Danezu Miercuri, 9 Aprilie 2014
Care mai de care mai critic si mai intelept , am si eu cateva intrebari pentru voi:

1) Daca habar nu aveati cu ce se mananca acest lucru , nu aveti experienta anterioara , calificarea necesara , cunostintele necesare , de ce v-ati mai dus la interviu?si doi, de ce sunteti tari in gura pe acest forum destinat informarii pe scara larga a viitoriilor angajati , ptr ca sunteti fustrati ? ptr ca sunteti nemultumiti , incercati sa va exprimati scurt la obiect si fara jigniri .
2) Daca sunteti supra calificati , aveti dobandita o experienta anterioara deosebita , de ce nu ati reusit sa faceti fata ?
3) Daca v-ati angaja agent de vanzari intr-o firma unde trb sa vindeti materiale plastice , treaba contabilului este sa gestioneze documentele , treaba receptionerei este sa redirectioneze apeluri si sa se ocupe de activitati de protocol , treaba dvs este sa vindeti si sa aduceti profit companiei .. daca nu va faceti trb .. de ce sa va luati salariul la sfarsitul lunii ?
4) Toti cei care aveti aceste nemultumiri pe banda rulanta , referitoare la stres , la munca , la faptul ca nu ati fost contactati ulterior in mod special... aveti experienta anterioara ? sunteti calificati ? Si daca da .. ce stiti sa faceti ? De ce toti studentii care termina o facultate au impresia ca daca au acel cct de diploma merita si un salariu deosebit , daca aveti experienta si daca sunteti experti in ceea ce faceti da .. va inteleg si pretentiile ... insa daca nu este cazul...fiti mai modesti... si concentrati-va pe voi sa va faceti treaba .. renuntati sa fiti asa emotionali la fiecare pas ptr ca in felul asta nu ajungeti nicaieri , daca nu va convine situatia cu locul acesta de munca sau in general plecati din Romania nu va tine nimeni aici insa daca suntem aici trebuie sa incercam sa ne descurcam impreuna cel mai bine , nu sunteti compatibili ... plecati.... la cules de capsuni si sters babe la fund in Anglia Spania .... dar incetati sa fiti colerici ne intemeiati.
SsS Miercuri, 9 Aprilie 2014

Vizionati filmul: Boiler Room, este exact ce fac ei, chiar daca ei va dau la asa zis`ul interviu/trainning ca model, doar ca ei sunt "legali" sa nu luati in considerare sfarsitul filmului.
Insa acel film exceptional reflecta realitatea ...

Paulie Joi, 10 Aprilie 2014

Am lucrat timp de 4 luni la aceasta companie si a fost o experienta extrem de placuta. Da poate nu toti managerii iti vorbesc asa cum ar trebui, insa am avut norocum de a fi in echipa unui manager care imi pare cel mai profesional dintre toti, nu injura si nu se enerveaza decat foarte rar. Am lucrat pe departamentul romanesc, salariu fix 300$ din care bineinteles mai scadeam cete 2-3 amenzi pe care le luam pe buna dreptate... Niciodata nu s-a intarziat plata salariului ba chiar intr-o luna a venit cu 3 zile mai devreme. Am plecat de acolo din cauza unui conflict cu unul dintre manageri, un increzut fara pic de creier.

Danezu Sambata, 12 Aprilie 2014

Citez pe domnul SsS
:"Atat mai zic, nu luati in seama comentariile PRO, acestea sunt postate de cei care lucreaza in aceste firme de frauda, chiar de cei care avanseaza si isi formeaza echipe sau manageri.
Insa acel film exceptional reflecta realitatea ..."

1) In termeni juridici cunosti termenul de frauda ? Daca il cunosti o sa te rog sa iti probezi fiecare afirmatie pe care o faci deoarece din punct de vedere legal ceea ce faci tu se numesc afirmatii calomnioase. Daca un reprezentant al acestei firme intra pe acest forum este foarte usor sa faca o plangere penala , ti se i-a ip-ul din baza de date a furnizorului tau de internet , si vei fii chemat in instanta pentru a iti proba afirmatiile,in caz contrar te poti alege cu o amenda sau chiar si cu puscarie , nu sunt sigur , nu cunosc foarte bine departamentul de legal.
2) Spui ca parerile PRO , sunt ale celor care lucreaza in aceste firme , si sunt comentarii postate de catre manageri :-) ..

In baza punctului 1 si 2 o sa te rog sa imi raspunzi scurt la urmatoarele intrebari atat tu cat si restul furniciilor nemultumite :

Ce calificare ai ?
Ce stii sa faci concret ?
Care este experienta ta anterioara si in ce domenii ai lucrat ?
Ce cunostinte ai despre domeniul de activitate in care lucreaza EuroTrade Securities?
Care este cea mai mare realizare profesionala pe care o detii?
Ce reprezinta pentru tine un job ?
Cate limbi straine cunoasteti ? Si la ce nivel va aflati cu ele conversational si scris?

Dupa 8-10-12 h de munca + drumul catre casa la care se adauga responsabilitatile fiecaruia , mai ai timp sa intri pe forumuri si sa postezi sau chef de asa ceva ? Sau la munca daca chiar iti faceai treaba pe unde ai lucrat.. aveai timp..sau chef... sa intri sa faci astfel de postari ??

Ceea ce vreau sa subliniez este altceva , fiecare padure are uscaciuniile ei , la fiecare loc de munca gasesti persoane cu diferite principiii , idei,moduri de a gandi ..mancatorie mai multa sau mai putina ... insa peste tot .... intalnesti...sau te lovesti de anumite tipuri de oameni sau anumite intamplari... insa tine de fiecare , ce isi doreste sa faca in viata si cum isi gestioneaza propriile lucruri , daca nu v-a convenit modul de recrutare , mediul de lucru , situatia financiara trebuia sa nu aplicati ,sau macar sa va informati despre companie inainte de a aplica , nu trebuia sa stati si trebuia sa va dati demisia sau sa nu aplicati de la bun inceput.

Prostia romanului este ca majoritatea habar nu aveti pe ce lume traiti , ati citit 3 carti toata viata voastra,sunteti fani impatimiti de libertatea si gazeta sporturilor , ati terminat un rahat de liceu si o facultate , ati avut cateva job-uri in cadrul carora nu ati excelat , v-ati facut ca munciti ... timpul trece leafa vine... aplicati la job-uri oferite de firme / companii despre care nu va informati in pre alabil... aplicati la modul angro ce va suna voua bine dupa ureche .... nu luati in calcul experienta pe care o aveti sau target-ul vostru in viata , faceti facultati inutile si ulterior va plangeti ca STATUL nu va ofera un loc de munca ... dar de ce nu ati facut voi dragii mei altceva , in timpul facultatii sa va luati 1 sau 2 job-uri part time pe profilul facultatii pe care o faceti sau chiar un internship in cadrul unei multinationale , unde sa faceti cariera la finele facultatii ?? , iar in momentul in care ati terminat facultatea sa aveti deja niste conexiuni si o experienta care sa va avantajeze in viitor .
De ce nu aveti aceasta viziune ??
Va dau eu raspunsul la tot , marea majoritate terminati facultati , obtineti un rahat de diploma , si nici macar nu aveti habar ce ati invatat in cadrul facultatii, putini sunt cei care chiar retin si stiu meserie , lucrati in domenii total diferite fata de profilul facultatii pe care o faceti , va multumiti cu salariul lunar si nu faceti nimic in a va autodepasi pe voi insiva.
Aveti pretentii , vreti bani multi , multe zile libere , intelegere , insa nu oferiti nimic in schimb nici macar rabdarea , ambitia , si modestia necesara ptr a va ridica.
Semanati cu acei pusti slabanogi care baga stero si vor sa le creasca muschii peste noapte , sunteti patetici si va meritati soarta.
Pai ce timp ai tu sa iti postezi nemultumiriile daca tu la munca chiar iti faceai treaba ? Sau ce chef sau dispozitie mai ai sa iti mai pierzi timpul pe net dupa ce vii de la servici in circumstantele in care ai avea si responsabilitati ?
Ti-ai permite sa renunti la un job atat de usor daca ai avea si responsabilitati si alte persoane ar depinde de tine ?

Asa ca da-mi voie sa iti spun si eu altceva , majoritatea parerilor CONTRA , sunt ale unor persoane fustrate cu mucii pe piept , care nu au avut in viata lor un loc de munca stabil sau daca au avut l-au pierdut tocmai pe baza principiilor pe care le-au avut , dar fiecare doarme asa cum isi asterne .

O ultima intrebare mai am ptr voi , daca voi ati fii angajatorul ? Si ati vedea persoane ca si voi , cum i-ati descrie ??? in cateva cuvinte .

Danezu Sambata, 12 Aprilie 2014

* Si o adaugare la ce am scris mai sus tot referitor la ce posteaza anumite persoane in necunostinta de cauza.

Sa arunci cu rahat e usor , sa probezi afirmatiile mai greu ,si sa muncesti este si mai greu... vad ca vorbesti SSS doar in dodii si in termeni generali , dupa ce imi vei raspunde la tot ceea ce ti-am scris in primul comentariu.
Explica-mi si mie care este modul in care tu lucrai pe bursa ? Insa cu definitii si tot ca la carte , atata timp cat tu doresti un salariu la sfarsitul lunii trebuie sa stii si meserie nu ? Sau vrei un salariu desi tu nu ai facut nimic.. ca timp de postari vad ca ai desi te plangi ca ai facut naveta si erai obosit...., ai aplicat la un job fara a te informa in pre alabil , ai mucii pe piept , nu ai pic de experienta in asa ceva , si nu stii pe ce lume traiesti sincer chiar nu inteleg de ce te plangi.
Ai un comportament de om schizofrenic,de agitator de la revolutie.... faci propaganda.... si dai din gura... insa mai greu e cu practica... , si crede-ma nu lucrez la ei ci lucrez la o firma ce se ocupa cu distribuirea de materiale de constructii iar eu ocup postul de superviser zonal pe partea de agenti de vanzari dupa ce am facut vanzari ca si agent o foarte mare parte din viata mea , insa cunosc , am prieteni si prietene care lucreaza acolo si carora da le este greu insa fac fata si nu ii vad sa se planga cum o faci tu pe aici , insa fac fata deoarece spre deosebire de alte job-uri au un venit stabil si li se ofera sansa sa isi mareasca venitul fix prin comisioane si au persoane care se bazeaza pe ele , sunt responsabili de la sine inteles nu pot sa debiteze ca si tine .
Asta cu toate parerile pro ca sunt ale celor ce lucreaza in cadrul acestei firme este ca si cum eu impreuna cu alti 150 de insi am spune despre maica-ta ca face videochat si este o mica prostituata si oricine ar spune contra inseamna ca defapt esti tu cu maicata de pe mai multe conturi .....
O alta adaugare ca sa te citez dupa ce ti-ai facut proprii prieteni "prosti" si "fanatici" , daca nu esti capabil sa aduci argumente viabile in a iti proba afirmatiile , si stii sa arunci doar cu rahat, te invit sa te intorci inapoi in satul sau in pestera de unde vii avand in vedere ca faci naveta si totodata daca mai postezi o sa te rog sa iti afisezi si numele real , ca tot le ceri lor numele si functia...

the Wolf Marti, 15 Aprilie 2014
Ce limbaj de cocalar emancipat are Danezu asta.
Gluma aia cu maica-ta face videochat o foloseai si la recrutari.
Si la fel si limbajul tau cu multe excremente.
Un cocalar ramane toata viata lui tot un cocalar, chiar daca acum vorbeste dintr-un birou luxos si imbracat la costum, il da de gol limbajul "elevat" si atitutinea de "smenar".

Ma bucur ca nu mai gasiti "pusculite" prea usor de exploatat sa va umple conturile grase.

Cand va simtiti "atacati" si in "nesiguranta" incepeti sa amenintati. Asta e tactica clasica!
Afirmatii calomnioase, ha ha. Mare greseala faceti ca nu stiti sa va tineti tupeul sub control.

In termeni juridici voi ar trebui foarte bine sa cunoasteti termenul de frauda.
Ca asta a devenit logo-ul vostru, deja toate lumea va cunoaste ce tepari sunteti.