Forum despre Euro Trade

svm Miercuri, 23 Aprilie 2014
am citit pagina cu pagina, rand cu rand, cuvant cu....v-ati prins. problema e ca nu am inteles nimic.va tot certati pe aici, care mai de care mai ambitios sa-si impuna parerea.

in fine....merita macar sa ma deplasez la un interviu pentru o firma din asta?
Clar Miercuri, 23 Aprilie 2014
ce urat suna... tocmai maine ar trebuii sa ma duc la un interviu,si eram foarte entuziasmat pana am dat de aceste raspunsuri din partea voastra,chiar va multumesc pe aceasta cale,ca deschideti ochii si altora,chiar o pierdere de timp,pfuaa
catre Sambata, 26 Aprilie 2014
svm daca iti place ce ai citit pana acum te duci la interviu, altfel nu!
andu Luni, 5 Mai 2014
Stie careva unde are sediul eurotrade ca am inteles ca nu mai e la piata presei?
Tudor Miercuri, 7 Mai 2014
Am lucrat putin peste 2 luni de zile, am avut parte de o experienta foarte placuta, dar este foarte adevarat ca nu toti pot lucra in acest domeniu, nu toti pot face asta. Va poate dezvolta foarte mult!
he-he Joi, 8 Mai 2014
am fost sunata azi de un nene foarte hotarat de la eurotrade. nu stiu de unde-mi stia numele, a intrat cu textul: "nu-i asa ca ati vrea sa profitam impreuna de pe urma fluctuatiilor bancare?" mie acest "profitam impreuna" mi-a aprins beculetul ca cineva ma ruga frumos sa-mi dea o teapa. omul n-a asteptat sa raspund la asta, m-a intrebat, ca si cum facuseram impreuna cursuri in domeniu, " nu-i asa ca stiti evolutia pietei valutare in ultimii 4 (parca) ani?". i-am zis ca nu, a parut cam vexat, dar a continuat cu inca o intrebare despre activitatile comerciale ale bancilor, sau asa ceva, la fel, presupunand ca eu stiu totul despre asta. i-am spus ca n-am nici o treaba cu bancile, a fost clar dezamagit/ dispretuitor, a balbait un "la revedere" sau ceva in genul asta si a inchis. acum, din experienta cu niste firme care se ocupa cu sunatul oamenilor ca sa-i agasesze si sa-i fraiereasca, angajatii nu sunt tratati deloc mai bine. scuze, nu am lucrat la ei, dar asta e impresia mea.
Liviu Duminica, 11 Mai 2014
eu lucrez de 2 luni aproximativ la ei ! in ultima vreme au imbunatatit mult conditiile de munca: salariu de 8 h pe cartea de munca, comisioanele pe mine unu ma multumesc ( am reusit sa am pana acum cativa clienti si am avut luna trecuta sal + comision in total undeva la 2600 ron)
nuj cum par toate, dar eu unu sunt multumit
dascalescu Duminica, 11 Mai 2014
Domeniul nu este pentru oricine. Nu lasati comentarii de la niste necunoscuti sa va aleaga locul de munca. Eu am lucrat 6luni iar din motive personale mi-a fost imposibil sa continui desi cred ca anul acesta o sa incep iar cu brokerajul pt ca mi-a placut mult... Incercati, in cel mai rau caz pierdeti o luna ca timp si luati 12milioane.. Succes
aceeasi teapa Joi, 15 Mai 2014
Liviu arata-ne si noua cartea ta de munca ca firma asta figureaza cu 0 angajati!!!

Cifra de afaceri de peste 200.000 de euro cu nici un angajat, pe o activitate de consultanta??? in mai putin de un an !!! Asta e deja o "minune".

Cine scrie de bine de voi, e clar ca e din haita.
rares Vineri, 23 Mai 2014
Buna seara,
Cum se poate explica faptul, ca am fost sunat de o doamna de la EURO TRADE sa particip la un interviu pentru postul de Junior Account Manager? Cu mentiunea, ca nu am aplicat la acest job.
Este nefiresc asa ceva!!!
RDK Sambata, 24 Mai 2014
Simplu: cei de acolo pescuiesc date de contact de pe site-urile de recrutare, poate poate pica vreun fraier si vine la sediul sa lucreze 1-2 luni
Nu ti-a zis si ca asteapta un raspuns de la tine in maxim 1h daca vii sau nu la interviu?
Cristi Luni, 26 Mai 2014
Un lucru ciudat care mi-a atras atentia e ca multi dintre cei cu pareri pro au lucrat acolo, dar ACUM nu mai lucreaza. Daca e asa de bine de ce ati plecat fratilor. Unul a zis ca a avut o problema cu un manager care nu era manageru lui, altul ca nu stiu ce. La situatia actuala din Romania nu cred ca multi ar da cu picioru la asa mina de aur.

Cati assistenti sunt necesari daca avem persoane care spun ca au fost contactate fara sa depuna un CV sau sa aplice. O firma careia ii merge bine se extinde treptat nu cheama 1000 de oameni o data. Nici o firma nu creste asa de repede mai ales pe o astfel de piata.

Eu unul am depus cv-ul aseara pe la 12 si azi m-a sunat cineva de la ei. Bine ca am citit pe aici niste informatii.

Pt cel care zicea ca indiferent de locul de munca sefu tot tipa la tine, prietene nu stiu pe unde ai lucrat tu, dar eu la jobul actual niciodata nu am avut asa probleme si lucrez pe ceva similar. Daca jobul e normal si nu scamuri destea ai si sefi normali.
y Miercuri, 11 Iunie 2014
bine ca am citit aici,va multumesc ca urma sa merg si eu maine la un interviu pentru Jr. Acc. Manager! Va multumesc ca mi ati deschis ochii )))
xyz Joi, 12 Iunie 2014
comentator x,forex nu are sediu social
madalin m Marti, 17 Iunie 2014
eu lucrez de 1 an la euro trade, si habar nu am de ce vorbiti aici...vad numai copii
colgate Marti, 17 Iunie 2014

Am fost si eu la interviu pentru equity one ( de altfel o firma de brokeraj la fel ca si euro trade) .Initial am fost sunata pentru un post la city bank , eram destul de incantata , pana cand am ajuns pe calea victoriei , intr-un sediu ascuns de vazul lumii , initial am crezut ca cei de a city bank au contract cu o firma de hr si ca asta este denumirea firmei de hr , ajungand la locul unde trebuia sa constat ca de fapt era vorba de o entitate FOREX . Ieri am fost sunata de cei de la euro trade pentru un interviu pentru postul de lucrator comercial , iar cand le-am confirmat prezenta la interviu am constatat ca era vorba vestitul post de Junior Account Manager , nu cred ca cele 2 posturi sunt sinonime . Evident ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa "google'esc" aceasta firma  .Consider ca meritam un post decent , cu o stabilitate care sa fie vazuta pe un orizont lung de timp . Pierdere de timp si de energie .

Dragos Luni, 4 August 2014
E de ajuns ca ati specificat cu ce se ocupa firma. De aici, cine cunoaste, fuge cat il tin talpile sau ramane la job-ul actual.
Nici un comentariu in 2 luni? Asa ocupati sunt angajatii euro trade? :)
Imi plac postarile de genul am lucrat 2 luni dar din motive personale am plecat. De bine ce era :)))
Pentru restul, in majoritatea job-urilor de inceput sau <1000 lei esti sclav pe plantatie asa ca mai bine somer :))
mai bine... Marti, 5 August 2014
mai bine, mergeti si vedeti cu ochii vostri ce se intampla, despre ce e vorba, nu e ca si cum te tine cineva legat si nu poti sa pleci. m-am dus si m-am angajat la un call center care are 55 de pagini de pareri contra pe site-ul asta, am vrut eu sa vad cu ochii mei si sa ma conving. oricum, nicio firma despre care se discuta pe acest forum nu are pareri pro sau cele mai multe pareri contra exced lucrurile bune care se intampla in firma. mai ganditi-va si ca unu' sau altu', in situatii diverse, a contribuit cu niste motive care au dus la o experienta neplacuta. analizati mai bine, nu va lasati influentati, mergeti si vedeti voi insiva.
Dragos Marti, 5 August 2014
Tipule anonim denumit "mai bine...", esti pe faza :)))
N-ai si tu treaba la euro trade-ul ala ? Contracte cand faceti si voi ? Tu ai contract sau primesti banuti in plic si astepti controlul sa cotizezi la stat ?
Dragos Marti, 5 August 2014

Si pentru restul, timpul e foarte valoros, nu mai vorbesc de sanatatea psihica. Pe cand, la firma asta incurajezi ilegalitatile, ajungi la nebuni si muncesti si pe gratis, iti iei si amenzi la inspectii !
Eu va spun pe surse ca vor fi faimosi in curand si nu trebuie sa ma credeti.