Forum despre Euro Trade

mai bine... Miercuri, 6 August 2014
Frustrari, frustrari, Dragos... cauta-ti tu un loc de munca, sa fii undeva BINE! ;) ca eu nu am de gand sa pornesc un conflict de pareri intre noi doi! Oricum, multe dintre detaliile despre care vorbesti nu sunt adevarate.
Dragos Miercuri, 6 August 2014
E greu sa vii cu contraargumente. :) Am un loc de munca mai bun. N-am nevoie de voi :))
mai bine... Joi, 7 August 2014
am si specificat ca nu am chef de polemici intre noi, ca as gasi suficiente contraargumente si sa continui la nesfarsit. stai tu acolo unde crezi ca ti-e bine ca nici noi nu avem nevoie de tine, ca oricum daca stau sa ma gandesc, probabil se zic o gramada de lucruri naspa si despre actualul tau loc de munca tot pe acest forum.
Joey Sambata, 9 August 2014
Sa va spun aventura mea! Am fost zilele trecute la interviu dar am ajuns prea devreme si m-am hotarat sa ma duc la o cafenea si acolo aveai si o tableta. Intru si ma gandesc "hai sa ma interesez de firma aceasta sa vad exact cu ce se ocupa". Mentionez ca m-au recrutat fara sa aplic la ei.
Intru la voi pe site si vad numai lucruri rele(agresat angajati , jigniri , teapa , activitate ilegala , etc.). Nu mai vroiam sa ma duc la interviu dar am zis de curiozitate sa incerc.
Intru..imi zice sa astept cu inca 1 baiat venit si el la interviu pe hol. Dintr-un birou se aude cum un individ il injura pe altul de familie/mama/etc. Nu imi venea sa cred! Fix la voi m-am gandit atunci ca e adevarat tot ce se spune aici.
Intru la interviul propriu zis...o porcarie..nu intrebari despre studii si etc...doar o porcarie de intrebare "Ce stiti despre firma noastra?" "Ce doresti de la o firma?" Pe hol aud un individ cum urla si se chinuie sa pacaleasca pe cineva "Domnule tu ratezi ocazia vietii tale". Cat am stat pe canapea auzeam secretare cum suna peste 20 de persoane in 5 minute sa ii cheme la interviu. Va dati seama ca lumea pleaca in masa si vin acolo...cu zecile. Mediul de lucru infect..activitatea sunt 100% sigur ca este ilegala altfel nu isi schimbau numele de atatea ori si ce auzeam ca se discuta acolo nu este deloc legal! Nu poti pacalii oamenii in halul asta.
Sfatul meu pentru toti este sa stati acasa linistiti , nu va duceti acolo si nu va lasati pacaliti. Va spun din experienta traita si din ce am vazut acolo...practic esti tratat ca un jeg!
danut Sambata, 23 August 2014
Am lucrat aici o luna si un pic si pot spune ca majoritatea dintre voi bateti campii cu gratie :D multi oameni sunt chemati la interviu pentru ca este o munca de uzura ( de aia am si plecat ) majoritatea oamenilor pe care ii suni iti spun ca nu sunt interesati sau inchid telefonul direct. salariul e de 1200 plus comision. comision nu am avut insa salariul l-am primit chiar daca am plecat din companie dupa o luna. intradevar managerii vorbesc si colorat dar niciodata nu am fost injurat sau mai stiu eu ce. in concluzie domeniul asta cred ca e doar pentru oamenii cu o fire mai agresiva insa compania e ok din toate punctele de vedere.
Manager Joi, 28 August 2014
S-au reunit oamenii fara viitor sa vorbeasca despre ceea ce n-au vazut cu ochii lor. Aici ar trebui sa se planga oamenii ce au activat in compania respectiva. Cred ca multi n-ati inteles nici numele site-ului: "unde lucram". Cum poti sa-ti dai cu parerea daca n-ai lucrat?
Sunteti multi care discuta despre interviuri la care n-ati ajuns niciodata. Lasati angajatii firmei sa se planga de contract/salariu/mediu de lucru. Se pare ca nu exista...
Pacat de oamenii care intra aici dupa ce au fost contactati pentru interviu si citesc tampeniile voastre apoi decid sa nu dea sansa de a vedea cu ochii lui pentru ca niste tampiti discuta de pe margine.

Apucati-va de ceva constructiv baieti!
poiNT Marti, 2 Septembrie 2014
Am vazut pe aici o gramada de lucruri mai mult decat inflorite!!Si de cele mai multe ori comenteaza persoanele care considera "ca e un job mult prea greu".Fratilor,nu va place munca d ebirou,mergeti sa dati cu sapa si sa va bucurati de 8 milioane.Jobul este unul care iti deschide o mie si una de oportunitati,este unul in care poti sa avansezi foarte usor si unde exista un salariu mai mult decat atragator.Evident,nu contest ca este al dracului de stresant,alteori frustrant,dar in mare este un job care te poate schimba radical in bine si care iti poate schimba anumite perceptii.Asa ca sfatul meu este s aincercati si daca aveti un minim de vointa veti realiza ca sunt beneficii semnificative!
Diesel Duminica, 14 Septembrie 2014
lol. nu stiam ca mai sunt si pe la noi firme din astea. schimbari de nume, vise de mari afaceristi lol lol. saracii. mi-e mila de ei. pentru cine se gandeste sa se duca la un interviu de genul ii recomand sa vada inainte filmul Boiler Room cu Vin Diesel si nu o sa mai aveti chef dupa ce o sa vedeti finalul.
Alex Luni, 15 Septembrie 2014

Nu vad rostul pentru care o persoana se plange pe forum ca nu este trata asa cum vrea ea la locul de munca. Este in opinia mea un job foarte bine platit in momentul de fata in Romania, asta daca iti doresti sa muncesti si sa iti castigi existenta. Ai un mediu bun de dezvoltare pe plan profesional. Sediul este unul ireprosabil, si nu cred ca exista cineva care sa se supere sau sa il deranjeze faptul ca vine in fiecare zi la costum si miroase numai a parfum. Salariile se platesc la timp, ba de fiecare data cu 3-4 zile inainte de 15 ale lunii. Asa ca lasati lucrurile negative legate de aceasta companie si convingeti-va singuri despre ce este vorba. Aratati ca aveti tarie de caracter si ganditi logic.

diesel Joi, 18 Septembrie 2014
va recomand filmul asta celor interesati sa lucreze la o firma de genul - The Wolf of Wall Street cu Leonardo di caprio
ati fost avertizati!
deyu Joi, 25 Septembrie 2014
Deci la fiecare post contra apare cineva de la firma care incepe cu povesti. E penbil.Bate la ochi. Si angajati, care angajati daca nu figurati cu angajati ?
NU-MI stergeti si comentariul asta!
ion Sambata, 25 Octombrie 2014
euro trade a fost inainte goldwin .... este o firma care si-a schimbat numele cred ca de 2 ori pt ca am fost eu si la un interviu pt aston market;s care avea sediul la opera .
am lucrat pt euro trade max 2 saptamani . cand am lucrat salariul era de 900 lei prog de la 10-19 (cu pauza de masa si alte pauze )
am facut training 2 saptamani!!!!
nu am fost sa imi cer banii pt ca era de scandal si eu primisem o alta oaferta mai buna
ca mediu de lucru e ok .....dai toata ziua telefoane , mai vb cu unu altu , din pct meu de vedere nu este greu .( daca doriti sa va duceti sa lucrati , veniti voi cu cea mai rabla de tel la care merg castile pt ca ei va dau rable de telefoane la care nu sa merg castile ,asta ca sa va usurati munca ffff mult!!!!!)
cu , companiile astea lucrurile stau in felul urmator ,daca iti fac contract e pe 3 luni si dupa daca u nu aduci bani in firma (sa palcalesti un client sa bage o suma de bani ) te dau afara nu mod agresiv dar iti spune sefu ala mare ca de maine esti liber
cred ca persoana care a specificat ca, contractul e de colaborare pe 2h e adevarat.de aici si puterea lor de a te da afara cand vor :). daca vrei sa ramai sa lucrezi e simplu vino dai telefoane te faci ca faci treaba .
eu am fost sunat cred ca a 2 oare de ei fara sa depun cv
a 2 oara mi sa specificat salar de 1200 acceptabil din pct meu de vedere
nu va ganditi ca o sa avansati :)) pt toti cei de acolo in mare parte or fi 2 -3 avansati nu mint,dar in mare parte toti se cunosc cu boss (prietenii)
Georgiana Sambata, 22 Noiembrie 2014
Buna tuturor! Eu lucrez de 3 saptamani in cadrul acestei companii si sunt foarte multumita. Acest job nu este pentru toata lumea, asta vi se spune inca din training. Este un mediu foarte placut, doar sa iti placa ceea ce faci. Daca vreti sa incercati eu va sfatuiesc sa o faceti. Nu vorbiti fara sa cunoasteti si nu mai influentati negativ. Poate anumitor persoane li s-ar potrivi un astfel de job si se sperie de comentariile voastre. O sa va mai scriu peste ceva timp sa vedeti ca traiesc!
iulian Sambata, 22 Noiembrie 2014
A fost cineva de curand la interviu? Este ok? Cat este salariul ? Care este programul de lucru? Trainingul este platit?
angajatulperfect Luni, 9 Februarie 2015
Georgiana, de unde stii tu cat de bine o sa-ti fie in firma peste cateva luni? Cumva faceati recrutari in perioada respectiva? Au trecut 3 luni. Unde esti Georgiana? Ne e dor de tine!