Forum despre Euroanswer

ahdfk Miercuri, 23 Ianuarie 2013
are cineva info recente despre euroanswer?
nick Vineri, 8 Februarie 2013
Am lucrat acolo 2 ani si mi-a placut pt ca este o firma care isi respecta angajatii. Inveti cum sa te descurci in diverse situatii, atat prin lucrul pe diversele proiecte, dar si datorita faptului ca managementul interactioneaza cu cei din 'linia intai" si ai multe de invatat de la ei, atat dpdv profesional, cat si dpdv a ceea ce inseamna sa tratezi cu respect un om. Acum, normal, orice job vine si cu bune si cu rele, dar aici am invatat cum sa fac fata dificultatilor si pot spune ca am beneficiat de sprijin din partea colegilor. Cel mai mult imi lipseste acum colectivul de acolo.
Este un bun job de starter, daca ai ocazia merita sa incerci.
..... Joi, 22 August 2013
mai vrem info,chiar daca sunt si vesti mai triste pt cine ar vrea sa se angajeze aici
Mitza Joi, 19 Septembrie 2013
Am lucrat la ei 3 ani s recomand firma. Intr-adevar angajatii sunt cea mai pretioasa resursa si tratati ca atare, cu respect. Colectivul este foarte cald si primitor. Tl-ii sunt "frendly" si intotdeauna gata sa te ajute, iar managerii chiar se implica daca exista probleme. Nimeni nu tipa cum m-am ingrozit citind pe aici::( Salariile sunt bunicele (mai mari fata de ceea ce se ofera in alte call centere) si pleaca de la 1200 ron+bonuri+bonusuri. Daca stii o limba straina mai "rara" (gen olandeza, daneza, portogheza etc) salariile sunt foarte mari (5000-6000 ron). Nu exista salarii "la negru" cum am vazut ca se practica prin alte parti, sunt foarte corecti si te platesc la timp. La angajare se da test de lb romana si lb straina si ambele conteaza foarte mult. In rest toate ca in CC: 40 de min pauza pe zi, targeturi (de bun simt) in fct de proiect etc. Daca aveti ocazia mergeti,
olbi Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Sustin cele scrise mai sus, as recomanda Euroanswer tuturor, o echipa frumoasa si munca din placere.
anonim Miercuri, 6 Noiembrie 2013
la aceasta firma este obligatorie si o limba straina?
Cineva Vineri, 6 Decembrie 2013
@Anonim, depinde pe ce proiect pici. Sunt proiecte care cer limbi straine cat se poate de exotice (gen: portugheza, finlandeza, daneza, etc) dar sunt si proiecte unde e suficient sa stii limba romana foarte bine. Si in functie de ce limbi straine stii, iti poti negocia salariul :)
Irina Miercuri, 8 Ianuarie 2014
Buna!Cam cat ar salariul unui vorbitor de suedeza si franceza? Multumesc!
elena Joi, 9 Ianuarie 2014
Va referiti la centrul Euroanswer din Galati sau din Bucuresti? Sunt salarii de 1200 roni pentru Bucuresti sau pentru Galati? Multumesc.
Lola Sambata, 11 Ianuarie 2014
@Elena, salariul e de 1200 de roni in Bucuresti in cazul in care mai stii si alta limba in afara de engleza (adica franceza avansat, italiana, etc), daca te-au chemat doar pt engleza nu te astepta la mult de 1000 de roni. Oamenii de la Galati au cel mai mic salariu din filialele Euroanswer, ceea ce e trist pentru ca muncesc pe branci.
hyt Vineri, 17 Ianuarie 2014
Salariul de baza net + bonus in functie de performantele angajatului + tichete de masa; despre munca "pe branci" cred ca e o exagerare cam mare; echipa e frumoasa; mediu de lucru e foarte ok
mery Miercuri, 5 Februarie 2014
hyt pentru tine.daca as vrea sa depun un cv poti sa imi spui te rog cum trebuie sa procedez?anunturile de angajari de pe site-urile de profil nu mai sunt valabile.as vrea sa imi incerc totusi norocul.multumesc pentru raspuns
Bubu Vineri, 21 Februarie 2014
Trist, foarte trist. Salariul e de 1000 de lei in Buc si bonusul poti sa-l iei sau poti foarte bine sa nu-l iei si daca te vad ca muncesti ca un erou te forjeaza la maxim. Deci aveti grija pe unde va depuneti cv-urile si pe ce proiecte nimeriti pt ca unele persoane din conducere (de ex TL-ii, Seniori) spioneaza si citesc conversatiile celor din echipa :|
Da Joi, 27 Martie 2014
@Bubu, am lucrat in Euroanswer si cred ca nu ai dreptate. Seniori si TL-ii sunt proactivi, dornici sa te ajute, iar bonusul n-ai cum sa nu ti-l iei daca iti faci treaba bine, pana la urma angajatorul plateste in plus performanta unui angajat. Conversatiile se citesc oriunde nu ai lucra, e o iluzie sa crezi ca sefii tai nu stiu ce faci tu in timpul muncii. Mult succes.
Mary Miercuri, 23 Aprilie 2014
@Da, sa inteleg ca esti unul dintre TL-ii sau Seniorii frustrati ca nu se puteau angaja in alta parte sau ca nu erau promovati chiar daca erau capabili. Am lucrat si eu in firma si ma bucur nespus de mult ca am reusit sa plec. In ce firma ai mai vazut tu sa fie promovat pe un post de middle management sau chiar recruiting om care sa nu stie o boaba de engleza?
deac2 Marti, 20 Mai 2014
Am fost zilele trecute la un interviu la Euroanswer si am fost foarte incantat de interviu si de informatiile primite. De putine ori, afli de la prima interactiune atat de multe informatii. Am primit raspuns la toate intrebarile, intr-un mod clar si profi. Sper sa colaborez cu ei pentru ca este o firma serioasa, cu colectiv tanar si atmosfera placuta (din ce am auzit de la fosti angajati!)
Eugen Marti, 20 Mai 2014
@deac2 Si ti s-a spus ca o sa fii foit pe toate proiectele posibile si imposibile doar ca sa nu mai plateasca ei un om in plus? Experienta mea cu Euroanswer a fost scurta si nu tocmai placuta, noroc de ceilalti agenti pentru ca TL-ul proiectului respectiv s-a purtat cu mine de parca eram un om de cea mai joasa speta. Si decat sa fiu umilit am preferat sa plec.
Ioan Miercuri, 11 Iunie 2014
Mediu de lucru placut, oameni frumosi si relaxati. Organizarea este de asemenea un punct forte. Daca esti serios si pus pe treaba, sunt sanse mari sa ajungi Team Leader. Aplicati cu incredere!
Cri Marti, 1 Iulie 2014
Daca mediul de lucru e atat de placut si esti respectat si alte floricele pe campii, de ce le pleaca oamenii pe banda rulanta? Chiar nu-si pune nimeni intrebarea asta?
Gicu Miercuri, 13 August 2014
Toti cei care pleaca din firma asta, pleaca din cauza managerei de calitate. Daca o sa acceptati vreo oferta de la ei, stati cat mai departe de ea.