Forum despre Eurolife Consulting

razvan Sambata, 2 Iunie 2012
Sunt in perioada de gandire, m-au acceptat in program work and travel grecia si ma gandesc daca sa le platesc comisionul + drumul pe care il suport tot eu + medierea si dosarul. Sper sa fac o alegere buna
Alex Luni, 2 Iulie 2012
si ce decizie ai luat? sunt de incredere?
ana Marti, 3 Iulie 2012
Si eu sunt cam la mijlocul drumului, dar observ ca taxele astea sunt foarte schimbatoare. Am tot citit pe net despre ei si fiecare participant povesteste despre o alta suma de bani pe care ar fi trebuit sa o dea. Tonul foarte dragut pe care mi s-a vorbit.
Onuca Vineri, 17 August 2012
Sunt foarte multumita de serviciile companiei. Am avut o experienta placuta.Am primit un job in Creta , hotel 5 stele. taxele se modifica in functie de lungimea contractului. Tocmai ca sa nu platesti mai mult daca ai un termen scurt . Sunt profesionisti. Toate informatiile exacte le primesti impreuna cu contractul de mediere si apoi cu cel de munca. va urez succes!
sahara Joi, 30 August 2012
la tel.va ofere cele mai bune oferte .plecari sau facut in anglia domeniu baby siiter
ginger Joi, 20 Septembrie 2012

Eurolife nu este teapa in sensul ca te duce acolo unde iti promite, colaboreaza cu o firma de recrutare din Anglia care se numeste St.Thomas recruitement.Eu am plecat cu ei pe28.07.2012in regiunea Devon intr-un sat pe nume Exminster ca si carer asistant la un azil de batrini.Societatea se numeste STONEHAVEN si este condusa de DS impreuna cu sotul si cei doi baieti.

elena Marti, 9 Octombrie 2012
eu am alpicat la un post de asistent medical in anglia si in cateva zile am primit o invitatie la un interviu. deocamdata nu mi-a zis de nici o taxa care ar trebui platita acum. mi-a zis doar sa am la mine o foto tip pasaport, copie dupa CI, copie dupa diploma si un cv in limba engleza.
nu stiu ce sa fac,pe de-o parte m-as duce, macar de curiozitate, dar pe de alta parte mi-e teama sa nu fie teapa. mai stie cineva despre aceasta firma "eurolife consulting medical". daca a mai plecat cineva prin aceasta firma sa ne spuna cum a fost.
ella Marti, 9 Octombrie 2012
mergi cu incredere !
andu Sambata, 5 Ianuarie 2013
Doresc detatii despre firma
lioness596 Miercuri, 16 Ianuarie 2013
apelati cu incredere, sunt profesionisti respecta ce scrie pe contract, totul e sa fii constient dinainte adica in timpul interviului ce vorbesti aia sa ramana, cel putin pentru work and travel.. se platesc comisioane la orice agentie daca vrei sa pleci la munca in strainatate, ganditi-va ca si ei muncesc ca sa va gaseasca de munca, nu?? baftaaa
Habibi Miercuri, 23 Ianuarie 2013
buna ! am o intrebare pt cine vrea sa ma lamureasca.
stie cineva vreun detaliu despre eurolife consulting?
sau firma st. thomas recruitement din anglia?
daca a mai ajuns cineva in uk prin intermediul lor?
si dak da, in ce conditii?
orice informatie despre cele 2 firme este bine venita.
pbl Miercuri, 20 Februarie 2013
alte pareri? in multe locuri se vorbeste doar de rau despre aceasta firma...
Can Duminica, 24 Februarie 2013
Salut a plecat cineva prin ei in Canada?
Aurora Miercuri, 27 Februarie 2013
Eu am plecat prin Eurolife Consulting in ianuarie 2012 in Anglia pe un post de au-pair. Contractul adevarat are multe clauze in favoarea angajatorului dar la urma urmei daca ati citit orice contract de munca din orice job din Romania tot in favoarea angajatorului or sa fie aproape toate clauzele. Au vorbit cu mine dragut, mi-a prezentat tot din prima. M-am dus acasa si m-am apucat sa caut date despre ei. Am gasit tot felul de comentarii pe net de la oameni patiti cu diverse firme si am cam stat cu inima stransa cand am platit comisionul (doar o parte din bani i-am platit la inceput - vreo 3 mil jumate din 10 jumate parca iar restul i-am platit cand am gasit familia inainte de a semna contractul cu ei). Am avut cateva interviuri cu diverse familii, am refuzat vreo doua (ei se achita de contract daca refuzi 3 familii) si a treia a fost cu noroc. Am avut noroc si mai chior cand familia s-a oferit sa imi plateasca biletul de avion. Recunosc mi-a fost frica sa nu ajung transata pe undeva :))
M-au asteptat la aeroport asa cum au zis si nu am avut nici o problema. Am aflat ca Eurolife Consulting colaboreaza cu diverse agentii din UK si asa se face schimbul. Partea de lucrat legal a fost mai dubioasa, a trebuit sa lucrez la negru cat timp am aplicat pentru permisul de munca (Pink card) si pentru care a trebuit sa astept 10 luni dar nu am avt probleme legat de asta. Acum tot in UK sunt, tot ca au-pair dar lucrez in alta familie acum pe care am gasit-o pe cont propriu de data asta. Odata ce ajungi afara si te obisnuiesti putin e mai usor sa iti gasesti in alta parte daca nu iti convine ceva decat daca esti in tara de capul tau. Deci eu zic ca a meritat drumul meu pana in Apaca si toata experienta pe care am acumulat-o dupa. Si asta cu atat mai mult cu cat ma confruntasem cu pierderea unui loc de munca si gasirea unuia nou in tara si nu gaseam nimic peste 10 mil/luna. Bafta!
nicu Vineri, 26 Iulie 2013
Experienta mea cu firma eurolife consulting a fost una placuta in anul 2012 am fost in grecia prin programul work&travel. In grecia mi a fost greu primele 3 saptamani apoi m am obisnuit cu munca , iar in cateva zile tot cu ei plec in anglia sa lucrez la un hotel. am programare la home office pt ca vreau sa lucrez legal
karmenik Luni, 3 Februarie 2014
buna...cine stie ce intrebari se pun la interviul cu eurolife ?a dat cineva interviu cu ei? a mai plecat cineva de curand?multumesc
iany Marti, 11 Martie 2014
aveti ceva vesti sau informatii noi despre Eurolife Consulting?
Ciprian Marti, 10 Iunie 2014
Buna ziua!
Sunt intr-un impas foarte mare de aceea va cer parerile celor care au trecut prin acest proces.Sunt pe cale sa aplic la eurolife pt regim hotelier in Anglia...am citit atatea comenturi pe forum-uri si nu mai stiu ce sa mai cred sincer!!
Am fost la Bucuresti la interviu pe care l-am sustinut in compania d'nsoarei Philippa Trick si dupa 3 zile am fost anuntat ca am fost selectat.
Nu pot sa imi fac o parere despre ei nici cum pentru a-mi lua o decizie buna in privinta lor.
Va rog sa imi impartasiti si mie experienta sau cunostiintele dumneavoastra despre aceasta firma.
va multumesc mult!!
Andu Vineri, 4 Iulie 2014
Salut ciprian a-s vrea si eu sa stiu ce te-a intrebat la interviu si,cum i-ai sintit ti asa ,eu dupa ce am vazut ce posteaza lumea pe aici imi e si frica sa ma duc la ei ,ma gindesc ca piate te i-au cu frumosul pina iti iau banii si dupa aceea pauza
FLORIS Miercuri, 16 Iulie 2014
A mai plecat cineva de curand prin agentia Eurolife in Anglia ca si Care Assistant in aziluri de batrani?
Eu am sustinut interviul atat cu agentia din Romania cat si cu dna Lisa Intrurrisi, am fost acceptata iar acum tre sa achit taxa de inscriere pt. a demara procesul de cautare a unui job intr-unul din azilele din Anglia. Va rog astept un raspuns urgent pt a stii ce sa fac mai departe sa nu iau teapa. Va multumesc