Forum despre Expert Connection

Maria Joi, 14 Februarie 2013
Daca va duceti la aceasta firma, care este un colaborator Orange, trebuie sa va inarmati cu multa rabdare si efectiv sa ajungeti sa va vindeti ca sa reusiti sa convingeti 2 capete luminate (de becuri eventual) de acolo. In primul rand sunt mai multe etape: prima etapa este cu o persoana foarte draguta si amabila.Dupa aceasta etapa urmeaza intalnirea cu 2 femei din conducere care sunt cam lipsite de profesionalism, nu prea stiu sa conduca un interviu.Daca aplici la un post la ei si nu ai experienta sa nu te miri daca te vor intreba din domeniul tau profesional anumite amanunte pe care vor ajunge la final sa nu le inteleaga.Am avut neplacuta surpriza in urma interviului cu ele, sa-mi dau seama ca ori o fac pe proastele ori sunt cam prea smechere.Intrebari banale, raspunsuri pentru prosti ca sa inteleaga si ele. Partea mai buna este ca s-ar putea sa te duci degeaba si la al doilea interviu, sa nu aflii nici un amanunt legat de jobul respectiv sau de asteptarile salariale.Iar daca vedeti ca incep sa-si piarda rabdarea (una dintre ele parca avea parkinson) mai bine plecati! Sper ca va sunt de folos aceste amanunte.
eu Luni, 25 Februarie 2013
a mai fost cineva la interviu la ei?? cat este salariul?? sau se merge doar pe comision? ms
yo Marti, 26 Februarie 2013

te duci de doua ori la interviu, te ridica in slavi si iti spun ca esti o persoana foarte potrivita pentru ceea ce ei cauta, iti mai si spun ca vei fi sunat in ziua respectiva pentru a incepe colaborarea si.....SURPRIZA!!!! nu te mai suna!!!! asta in conditiile in care ai experienta in domeniul vanzarilor, in special pe call center...asta mi s-a intamplat mie.

simona Marti, 5 Martie 2013
"Yo" ti-au spus macar pe ce salariu te incadreaza? intradevar sunt foarte neseriosi
yo Joi, 14 Martie 2013

da Simona 800 Ron plus comision la atingerea targetului.

simona Duminica, 17 Martie 2013

Mersi "Yo" pentru raspuns. Intradevar cam putin pentru pretentiile de acolo, dar sunt intermediari Orange.

Rebeca Luni, 18 Martie 2013

Buna!
Am fost la intreviu la ei saptamana trecuta.Primul interviu cu o doamna.M-a pus sa vorbesc despre mine,i-am povestit de experienta profesionala in domeniu,mi-a mai pus cateva intrebari,dupa care a inceput sa ma intrebe incontinuu:"ce crezi ca te recomanda pentru acest job?",i-am raspuns detaliat,a mai stat 2 minute dupa care m-a intrebat din nou:"de ce crezi ca ar trebui sa te angajam?",i-am raspuns din nou,diferit,a mai stat 5 minute dupa care imi spune iar:"de ce crezi ca te potrivesti pentru acest job?"Pfiuuuuuuuu,multa rabdare va trebuie daca mergeti la interviu.

Al doilea interviu a fost cu o doamna foarte rationala,corecta si directa;mi-a spus ca stresul este foarte mare,ca targhetul(40 de abonamente pe luna-de telefonie fixa si internet) se face foarte greu,dar echipa este una foarte buna si nu pleaca nimeni acasa la sfarsitul lunii fara sa atinga targhetul.Salarial,aproximativ 2000 lei.Nu mi-a spus de partea fixa si cat reprezinta comisionul,insa mi-a spus ca daca iti faci targhetul salariul este undeva mai sus de 1600 lei-2000.
Programul este de la 9:30-18:30 cu o ora pauza,se suna incontinuu,undeva la 4 ore vorbite pe zi.
Multa bafta!

bianca Marti, 2 Aprilie 2013
Eu am lucrat si sincer este o firma,cum nu multe exista pe piata vanzarilor.Persoanele cu care se da interviul nu sunt deloc incompetente,ci doar dupa cum scria cineva mai sus,vor sa testeze rezistenta la stres.Pachetul salarial este format din parte fixa+comision din vanzari(comision real,pt ca st firme care promit marea cu sarea)...si intr-adevar echipa este formata din oameni care stiu sa vanda,care stiu cu ce se mananca vanzarea de servicii,iar daca nu reusesti sa te ridici la nivelul asteptarilor,fara nicio suparare ti se spune PA(lucru pe care toti agentii il cunosc inca de la angajare).Imi pare rau,dar din motive personale,eu a trebuit sa-mi inchei colaborarea cu ei,altfel as fi fost si azi acolo... :D
Laurentiu Miercuri, 8 Mai 2013
dragilor prin simplul fapt ca nu ati trecut de interviu nu trebuie sa va pronuntati asupra firmei ,fiecare are frustarile lui dar un om rational nu le-ar spala in public doar de dragul de a arunca cu noroi in ceva la care nu a putut ajunge.
tinand cont ca pachetul salarial este mult peste nivelul altora, relatia supervisor agent este una cum multi si -ar dori , domeniul de activitate este unul de actualitate,procedura de lucru pe placul tuturor, si multe altele. evident ca si pretentiile pentru posibilul angajat sunt mai mari,
cum alti au reusit si altii vor reusi....comm-urile voaste(exceptie Bianca) sunt adunate din benzi desenate neavand nicio legatura cu realitatea...nici macar cea virtuala:)
mult success !
alma Luni, 22 Iulie 2013
buna! care este oferta salariala pentru un reprezentant vanzari? ma refer atat la partea fixa, cat si la suma aproximativa la care se poate ajunge lunar
ms mult
Alex Joi, 22 August 2013
Niste ametiti. M-au chemat la un interviu pentru reprezentant vanzari in Orange shop. Primul interviu a fost in regula, s-a desfasurat intr-un mediu profesionist, iar rezultatul a fost unul favorabil pentru un al doilea interviu. Am asteptat telefonul in ziua stabilita, care nu a venit, in schimb m-au sunat dupa aprox. 1 saptamana sa-mi spuna ca s-au decis sa amane data lansarii magazinului. Am zis, ok va astept atata timp cat ajungem la o concluzie. Am stabilit al doilea interviu inca o data. Aici s-au complicat lucrurile, cel de-al doilea interviu, a fost intr-o contradictie totala cu primul. Doua tanti, una n-a vorbit deloc, iar cealalalta nu stiu ce experienta in recrutat are, dar punea aceleasi intrebari, intr-un mod repetitiv desi i-am oferit raspunsurile necesare. A fost o discutie care n-a avut nici-un subiect clar, total dezordonata si care nu avea nici-o relevanta cu ceea ce trebuia sa discutam acolo. Intr-un final am ajuns la concluzia, ca primesc un raspuns, care a fost negativ, desi prima persoana care m-a intervievat a fost foarte incantata de mine. Deci in concluzie, dupa doua intalniri mi-a ramas impresia ca prima doamna stie ce are de facut si cum sa conduca un interviu. Celelalte doua mi-au lasat o impresie proasta, incununata de o imagine de incompetenta si stupiditate.
Cristina Luni, 9 Septembrie 2013
Cine se duce la interviu sau chiar reuseste sa se angajeze la ei o sa creada in prima faza ca e totul roz si frumos...asta aproximativ 2 ore, pe ceas... pentru ca apoi incepi sa observi neconcordante intre ceea ce ai crezut ca afli la interviu si cum stau de fapt lucrurile, mai exact una din cele doua "doamne" blonde (probabil nu intamplator blonde :)))) a "povestit" la interviu anumite aspecte ca sa te faca sa crezi ca ei de fapt sunt niste profesionisti, foarte seriosi si tu de fapt esti cel mai mare norocos ca ai ajuns sa colaborezi cu ei... total FALS! sunt de fapt exact la fel ca orice alt call center de duzina, nu o sa ajunga niciodata performantele orange, cosmote sau vodafone... nici nu merita de fapt sa fie parteneri Orange pentru ca fac multinationala de ras... idee e ca e o mare teapa si va recomand sa nu incercati pentru ca nu isi respecta angajatii
luiza Joi, 3 Octombrie 2013
are idee cineva in ce consta postul de -Dealer Business Sales Representative - Orange si ce salariu prevede?multumesc,
Alexandra Vineri, 4 Octombrie 2013
Eu am lucrat la aceasta firma si vreau sa spun ca este super ok. Angajatorul isi respecta angajati zic eu, doar ca au nevoie de oameni foarte buni pentru ca vand un produs care nu este cautat si piata este absolut saturata, chiar trebuie sa fii bun in vanzari ca sa poti rezista , chestie care ti se spune inca de la al 2-lea interviu. Targetul este facut sa poata fi atins daca muncesti si sa iti poti lua bani. Salariul este format din parte fixa +comision din vanzari cum este si normal in vanzari :) pt targetul minim ajungi la 1500 roni dar se depaseste targetul daca esti bun si esti platit pt fiecare vanzare in parte cei buni ajung undeva pe la 2000 sau peste. Recomand firma pentru cine este dornic sa munceasca si cine poate vb la tel minim 4 ore pe zi.programul este de la 9:30 la 18:30 cu o ora pauza de masa si inca 2 pauze a cate 15 min.
silviu onica Miercuri, 9 Octombrie 2013
Ce stiti de oferta de beneficii pt senior business development?
ali Joi, 13 Februarie 2014
Buna dragilor. Am fost la interviu si am fost acceptata imediat. Mi-a zis ca in mod normal se tin 2 interviuri dar ea nu considera ca e nevoie. Sincer, m-am simtit ca si cum m-a insfacat, deoarece interviul nu a tinut decat 10 min in care mai mult a vorbit ea. Mi-a zis ca e f greu si stresant, dar eu m-as duce numai daca as sti sigur ca e destul de simplu sa intri in primul targget, adica in total sa iau 1500 ron. Asa ca va rog mult spuneti-mi intra toata lumea in primul targget, daca e intradevar atat de simplu. Mersi mult!
ww Joi, 13 Februarie 2014
bun si cat este pana la urma partea fixa a salariului?
ali Joi, 13 Februarie 2014
Fixul consta in: 850 ron + bonuri de masa= 1000 ron.
Daca intri in primul targget mai iei 450 ron, deci aproape 1500 ron, urmatorul se ajunge pe la 1800 ron.
heuhey Joi, 20 Februarie 2014
maine, adica 21/02/2014, am interviu la ei, mai are cineva? Multumesc!
Fost angajat Vineri, 21 Martie 2014

In calitate de fost angajat al firmei(in cadrul magazinelor) pot spune ca totul e frumos la inceput,ulterior incep sa iti taie din bonus pe diverse motive,sa iti aloce noi si noi atributii care in mod normal nu sunt in fisa postului,fara sa iti dai seama te transformi intr-un sclav al lor.....si la un moment dat tot ei te dau pe tine afara.
Nu recomand nimanui aceasta firma.

Multumesc