Forum despre Farmaciile Dona

Odiseu Joi, 26 Aprilie 2012

Buna ziua,

Cunosc aceasta societate de cand era in pantece, chiar am fost angajat in acesta companie, care pe parcursul anilor s-a dezvoltat foarte mult avand un personal ok si o conducere extraordinara, care a fost in stare sa o dezvolte atat de mult.

Acum totul s-a schimbat, de cand nu mai sunt acceasi actionari, este normal sa se schimbe politica firmei o chestie normala zic eu: alti oameni, alte politici de management, alte reguli etc.

Traim in niste vremuri grele si inteleg anumiti oameni care nu au de ales.

Am stat si am analizat aceasta problema avand cunostinte in cauza si chiar foarte multe.

Singura speranta a voastra este sa va uniti si daca cineva are intrare la noul actionar la care se ajunge foarte greu si care nu sta de vb cu oricine, sa-l puna in tema cu toate problemele.

Va doresc mult noroc si multa tarie.

miss Sambata, 30 Iunie 2012

si eu lucrez de putin timp in dona, insa din pacate apar mailuri de adio din ce in ce mai des...si de fiecare data cand le citesti te trece un fior...oamenii pleaca, un asistent de farmacie castiga la fel ca o vanzatoare de la colt, insa pretentiile conducerii ptr 1200-1400 ron sunt imense.

Mai nou vin si iti analizeaza 20 bonuri, ce ai facut ce ai discutat cu pacientul.

Parere Miercuri, 4 Iulie 2012

Farmacistii incep sa isi exercite profesia corect si isi consiliaza pacientii - ceea ce nu s-a intamplat in trecut si in nicio alta farmacie sau lant. Farmacistii din Dona sunt mai bine vazuti acum decat in trecut, atat de catre concurenta (care ii priveste ca pe oameni formati), cat si de catre oamenii care vin in farmacii sa le ceara un sfat. Bineinteles ca aceste lucruri se fac cu multe sacrificii pe care unii sunt dispusi sa le faca, altii nu.

Ramona Vineri, 7 Martie 2014

In vremurile bune un coordonator lua undeva la 10000 ron/ luna.

Masochistul Sambata, 8 Martie 2014
@Ramona
Nu vreau sa ma raportez la exceptii, as dori sa stiu care este un salariu mediu pentru aceasta pozitie, in conditiile actuale de piata (mediul intern al firmei, concurenta etc)
Mara Joi, 27 Martie 2014
As dori si eu sa stiu cam la ce nivel salarial se poate incadra cineva cu experienta in marketing -post middle management (o multinationala)? Multumesc de raspuns
cosmetica Luni, 5 Mai 2014
salaru la coordinator este in jur de 4000 net, da ia-ti adio de la bonus, nu se ia decat o data la cincinal
cosmetica Luni, 5 Mai 2014

la Constanta5, cand o sa termini facultatea de farmacie o sa iei si tu salariu mare, pana atunci asta e, te multumesti cu salariul de asistenta....

daniel b Sambata, 7 Iunie 2014
Stimabililor, din curiozitate.. ce masini de serviciu au la dona ? Ziua buna !
gangurica Duminica, 29 Iunie 2014
au vw polo sau skoda rapid coordonatorii de farmacii
anonim Joi, 3 Iulie 2014

Cat castiga un as de farm ? dar un consilier beauty ?

Lora Miercuri, 9 Iulie 2014
As dori sa stiu ce salariu are un farmacist incepator?Multumesc
lili Marti, 29 Iulie 2014
un farmacist incepator in dona are 2000 ron si se mai platesc garzile daca faci,dar f putin.
Lora Marti, 5 August 2014
Merci pt raspuns!Alte bonusuri pe langa salariu net sau bonuri de masa se mai dau??
ina Vineri, 8 August 2014

Va rog daca ma puteti ajuta si pe mine.Am o intrebare simpla: cam cat castiga la dona un asistent ? Va multumesc anticipat

MEDIC Sambata, 16 August 2014

Poate sa imi spuna cineva, daca se poate cam cati bani face o singura farmacie zilnic?

Ma intereseaza de cat se fac vanzari zilnic !

Ms

ela Vineri, 12 Septembrie 2014
Buna! Poate cineva sa-mi spuna daca a optat pentru o bursa dona si ce experienta a avut ?Ma intereseaza daca iti ofera o formare reala ca farmacist?E o alegere buna la inceput de cariera?
sil Marti, 30 Septembrie 2014

buna ziua ! sunt proaspat absolvent al facultatii de farmacie , m-am ,,lovit,, pana acum de foarte multe refuzuri din cauza lipsei de experienta . Singurul loc disponibil din orasul meu unde nu se tine cont de experienta si unde au nevoie de farmacisti este la farmaciile Dona . Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi cu mai multa experienta si cunostinte despre acest lant de farmacii ? Care este atmosfera de azi din farmaciile Dona ? salariul este destul de motivant. Pot sa imi iau adio de la bonusuri si bonuri de masa sau se respecta cat de cat farmacistul si e platit corect pentru performantele lui ? Este o alegere buna pentru un farmacist debutant, se invata meserie in farmaciile Dona ? In ce consta un interviu la acest lant ?

sil Marti, 30 Septembrie 2014

Maine voi merge la interviu , nu stiti si cam ce intrebari mi s-ar putea adresa? , e primul meu interviu ca farmacist si nu stiu cam la ce sa ma astept..

medic Marti, 30 Septembrie 2014
Sil,

Nu trebuie sa ai emotii , ii ca la un examen din liceu sau facultate la inceput ii mai greu, apoi o sa vezi ca o sa fie bine !

Se da un test psihologic cu intrebari generaliste gen : de ce vrei sa lucrezi la noi? Unde te vezi peste x ani? Ce note ai avut in facultate ? Se da un test de personalitate si test de specialitate .

Ei vor sa vada cum te comporti, care sunt aspiratiile tale, asteptarile etc

Daca te cheama la interviu si tu accepti salariul oferit , o sa fi angajat !

Bafta.