Forum despre Farmexpert DCI

leo Sambata, 7 Iunie 2014
Pentru postul de sofer distribuitor,poate spune cineva ,care e programul ,conditiile de munca,salariul ?
miha Duminica, 8 Iunie 2014
as dori pareri despre postul de economist analist clienti la farmexpert.sunt programata la interviu, in iasi, si nu stiu ce sa cred dupa ce am citit toate aceste pareri!
miha Duminica, 8 Iunie 2014
daca ma poate ajuta civena cu informatii referitoare la salariu, atmosfera de lucru, program etc. multumesc
Ana Vineri, 13 Iunie 2014

Si eu am fost la Farmexpert la un interviu. Sediul este situat intr-o zona foarte linistita, foarte aproape de Lacul Morii si ai senzatia ca aceeasi liniste domina si in interior. Eu am fost in prima faza la o discutie cu cineva de la HR, apoi am fost chemata pentru un test tehnic pe care l-am dat pe laptop (asta e laudabil, daca compari cu alte firme la care trebuie sa scrii scripturi pe hartie...). Nu am luat testul, am fost informata pe mail, saptamana urmatoare.

Ana Vineri, 20 Iunie 2014
Multumesc, Mimi, pentru aceste informatii... chiar regretam ca nu am primit jobul. Voi cauta ceva mai bun. Daca ai experienta in raportari, vezi joburile de la ING (pe site-ul lor)... am auzit ca este destul de bine acolo. Bafta! :)
Mimi Sambata, 21 Iunie 2014
Multumesc Ana, o sa ma uit chiar acum pe siteul ING, ca aici la Fxp nu e de stat.
Albinuta vesela Miercuri, 2 Iulie 2014

Am fost la un interviu pe un post la ei. Era interviul final, dar mai aveam si o alta oferta ferma din alta parte - asa ca aveam de ales.
Pentru ca am ajuns un pic mai devreme fata de ora programata, am asteptat pana a aparut doamana de la resurse umane, care avea un alt interviu in momentul in care am ajuns eu. Si cat am asteptat m-am intalnit acolo cu o fosta colega de facultate care lucra la ei.
Am dat interviul final, mi s-au spus conditiile finale (care se mai inmultisera un pic intre timp fata de interviul anterior) si a ramas sa dau un raspuns cat mai repede posibil. Am plecat iar seara m-am intalnit la o cafea cu colega mea din facultate. Am inteles de la ea ca la modul general, fiecare in departamentul lui face de toate (nu doar ce i s-a spus la interviu ca are de facut), ca firma e mai mult una de facut rapoarte si raportari decat de distributie medicamente, ca nu prea se platesc orele suplimentare si ca sintagma de renegociere periodica de salariu este o necunoscuta majora pentru ei.
Ca si parte de salarizare, mi-a zis ca daca ai face doar ce scrie in fisa postului, unele salarii ar fi ok dar pentru a ajungi sa faci de toate pentru toti stand si moka peste program si asta si in cea mai mare viteza - atunci salariul nu mai e ok.

Ce concluzii am tras?
- promisiunile de la interviuri nu sunt in totalitate corecte sau adevarate
- munca in plus care ti se adauga periodic
- nu poti obtine marire de salariu daca ti se inmultesc si indatoririle
- nu se platesc orele suplimentare
- raportari multe si toate urgente

Asa ca ma gandesc foarte serios sa accept cealalata oferta, chiar daca mai am de asteptat mai mult de o luna pana sa intru acolo pe post.
Chiar nu am chef de un alt job cu tot felul de presiuni si in care tot ti se da de munca in plus iar la salariu ti se taie in loc sa ti se adauge, ca abia am scapat de unul d'asta...dar intr-o multinationala nu poti sa te astepti decat sa incerce sa "te faca" si sa te fraiereasca in raportul munca vs salariu.

RDK Sambata, 5 Iulie 2014
Poate oferi cineva niste salarii pentru analist/specialist achizitii?
marian Marti, 22 Iulie 2014

buna, recent am fost sunat de cei de la Farmexpert pt. interviu , reprezentant comercial in Ardeal (Mures).
poate cineva sa zica care este atmosfera in vanzari si cam ce bani se castiga?
Multumesc

tibi Joi, 21 August 2014
Poate sa spuna cineva care e atmosfera de la Craiova din vanzari?
medic Miercuri, 3 Septembrie 2014
Ar fi mai ok sa spuneti intervalul salarial !

Care ii targetul lunar?
Ms
Fantoma07 Marti, 9 Septembrie 2014
Ceva pareri despre Farmexpertul din Brasov ?! Am fost sunat pentru 2 posturi , sofer distributie si pentru muncitor in depozit...
just.me Marti, 30 Septembrie 2014
Buna ziua! Cei de la Farmexpert dau salariul la timp? Prin ce banca iti primesti salariu? Multumesc,
Missy Joi, 9 Octombrie 2014
La Sibiu este un punct de lucru. Pentru posturi de operator vanzari prin telefon ce stiti sa spuneti? Ma intereseaza nivelul salarial, concret cat se castiga. Si daca cele povestite mai sus se aplica in toate orasele. Multumesc.
Eduard Sambata, 18 Octombrie 2014
Am vazut ca la farmexpert se angajaza lucratori gestionari pentru depozitul din chitila.
Am mai lucrat pe jobul asta in alta parte si era o atmosfera si o echipa nashpa.

Stie cineva cum e la astia in depozit? Cum e echipa? Cum sunt sefii de schimb (tura)?

merci.
nela Duminica, 19 Octombrie 2014
Are cineva cunostinta despre cei de la Bacau?Merg la un interviu ptr. operator vanzari prin telefon.Daca nu-ti atingi targhetul in vanzari esti dat afara?Cam care este salariul pe acest post?
Yvonne Marti, 25 Noiembrie 2014
Merg la interviu pentru juridic...aveti idee cam ce salarii practica ei?
niconini Duminica, 30 Noiembrie 2014
Buna! Ceva pareri despre departamentul contabilitate -financiar din bucuresti din Fxp?
frz Marti, 6 Ianuarie 2015
va rog detali despre Farnexpert Timisoara ,admosfera , salarii lucrator depozit ????
oana Sambata, 10 Ianuarie 2015
Am fost chemata la interviu pentru postul de reprezentant vanzari Vrancea- Buzau, stie cineva care e salariul oferit pentru cineva cu multa experienta in vanzari dar nu in domeniul farmaceutic? Multumesc!