Forum despre Field Insights CEE

ADMIN - undelucram.ro Joi, 3 Mai 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Field Insights, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Field Insights.

Didi Vineri, 11 Mai 2012
O firma neserioasa, care nu respecta contractul semnat, la interviu mint cu nerusinare, nu recomand aceasta firma nimanui
dodo Joi, 24 Mai 2012
eu sunt la inceput la ei, dar mi s a explicat frumos si pe toate intelesurile...m am bagat singur. momentan e f bine ! sa ti vina banii pt comentare pe un blog, nu avem sanse.
fi mai detaliat didi pls....spor
alexandru Joi, 24 Mai 2012
am si eu rugamintea, mai ales la Didi, sa ne explice ce anume nu este in regula cu Field Insights. chiar sunt curios pt ca sincer nu prea am auzit nasoale de ei.
Didi Luni, 28 Mai 2012
Hai sa incepem cu inceputul. La interviu vi se spune ca veti lua banii in fiecare luna intre 25 si 30 ale lunii... cea ce nu va spun este ca nu luati banii pe un proiect pana acesta nu se termina, ceea ce inseamna ca poti lucra si 6 luni fara sa primesti banii asta daca nu vrei sa pleci, daca ai decis sa pleci Lorena iti va zice ca nu vei primi banii decat pe proiectele care s-au terminat. Ideea cu programul flexibil este cu dus si intors...daca ei au proiect doar dupa amiaza o sa insiste sa vii pe acel proiect, singura flexibilitate e ca poti veni la 15.30 in loc de 15 si doamne fereste sa prindeti final de proiect ptr ca Lorena va avea grija sa urle si sa va insulte ca la usa cortului chiar daca nu mai sunt numere la care sa sunati sau nu merge centrala. Pentru alte detalii cautati si voi online...informatii publice ca procesele civile si platile catre stat apar pe mai multe site-uri de specialitate inclusiv pe mfinante.ro unde o sa obervati ca toate impozitele care zic ei ca le vor plati la somaj si etc nu mai sunt platite din 2009. Cred ca momentul in care se ridica 10 operatori in timpul programului si pleaca este o problema cu firma. va astept peste o luna sa imi povestiti experienta voastra. Eu acum astept salariul .... pentru un priect terminat acum o luna... astept sa vad cand vine si promit sa va anunt. Aveti grija la contracte sa fie semnate si inregistrate!!!!! daca nu le cereti ei nu vi le vor da dupa inregistrare!!!
Bafta
Didi Luni, 28 Mai 2012
P.S. Desi firma are multe bube, coordonatorii sunt oameni de treaba si mie una mi-a parut foarte rau sa ii vad in situatiile in care sunt pusi. Nu uitati, ei sunt singurii care sunt de partea voastra.
lll Marti, 4 Septembrie 2012
Impartasesc parerea lui Didi. O firma complet neserioasa. Din luna mai astept sa mi se plateasca un proiect si o sun aproape saptamanal pe Lorena sa-mi explice care-i problema si de fiecare data imi zice sa mai revin cu un telefon, ca nu intelege de ce nu mi s-au transferat banii.
lll Marti, 4 Septembrie 2012
si culmea este ca de la celelalte fete stiu ca nu doar eu sunt in situatia aceasta...acum ma gandesc doar la o modalitate de sanctionare pentru astfel de firme...
Ralu Marti, 25 Septembrie 2012
Eu am lucrat cu ei in perioada 2007-2008 (eram in liceu) ,erau foarte ok.Plata putina, dar la timp si erau corecti dar si foarte stricti la verificarea chestionarelor. A fost o perioada frumoasa acolo :)
spiridush Marti, 23 Octombrie 2012
Eu am lucrat 2008-2009 la ei si erau ft ok ! Plata la timp
Cristina Marti, 23 Octombrie 2012
M-ati cam speriat.:))Astazi am aplicat pentru un job la ei,nu dupa mult timp(30 min) m-au si sunat chemandu-ma la interviu.Maine ar trebui sa ma duc...ce-i drept acum sunt in ceata:)
valentin Joi, 1 Noiembrie 2012
mai bine lucrati la CCSB decat la astia; eu astept sa imi primesc niste bani apoi am plecat la CCSB
gabi Joi, 1 Noiembrie 2012
@valentin
Cum pot sa aplic la CCSB? Ce posturi au disponibile?
roxana Luni, 19 Noiembrie 2012
buna cristia! ai fost la interviu,cat platesc p chestionar??
Ralu Sambata, 23 Martie 2013
Urmeaza sa ma duc la interviu luni.. as vrea sa stiu daca se lucreaza numai pe comision.. ca sa nu ma duc pana acolo degeaba pt ca e si foarte departe de mine.. Multumesc!
Alecsa Vineri, 29 Martie 2013
Lorena este o SCORPIE. Sa nu va duce sa lucrati NICIODATA in acest call-center. Niste jegosi care nu-ti dau baniii...am lucrat la ei mai bine de o luna si pentru ca am plecat in timpul unui proiect nu mi-am primit niciun leu, desi anterior terminasem unul. Plus ca promit ca iti fac contract de colaborare si nu vezi nimic...
cristi Vineri, 29 Martie 2013
Ai salariu fix sau e numai pe baza de comision?Intreb pentru ca urmeaza sa ma duc si eu la interviu si sa stiu daca are rost.
Andra Luni, 1 Aprilie 2013
Nu are rost sa te duci la interviu. Plata se face pe chestionar.
Andra Luni, 1 Aprilie 2013
Daca nu te iei tare cu ei in gura, nu rezolvi nimic. In astfel de cazuri eu recomand o sesizare la ITM si se rezolva totul cu firma, mai ales ca au avut si unele vizite de la ei si la mai multe sesizarii e nasol pentru ei. In firma nici macar praful nu se sterge sau sa se dezinfecteze ceva...Dar atata timp cat nimeni nu face nimic o sa continue problemele
cristi Luni, 1 Aprilie 2013
am fost la interviu si intr-adevar plata se face pe chestionar in functie de proiectul pe care esti dar ca nu sunt probleme cu banii ca se dau clar la sfarsitul lunii intre 25-30 chiar daca nu este incheiat acel proiect.Tu ai lucrat acolo Andra?