Forum despre Findia Web SRL

ADMIN - undelucram.ro Luni, 10 Februarie 2014

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Findia Web, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Findia Web.

ana Marti, 8 Aprilie 2014

am avut o experienta nu tocmai placuta cu aceasta firma (impropriu zis firma. Sunt doar 2 persoane: sefu si asa zisa "secretara" care se ocupa si de interviu ). Pentru postul de agent de cercetare te cheama la interviu si iti explica ce trebuie sa faci, nu contract, nu nimic, plata se face la 2 saptamani. Dar cand termini ce ti s-a dat (si vrei sa renunti) nu pupi nici un leut. Nici la interviu nu ti pune in vedere aspectul asta. Am scris aici ca si altii sa vad si sa EVITE firma asta
abcde Joi, 17 Iulie 2014
buna,am primit un tel azi sa ma prezint maine la un interviu la aceasta firma,dar dupa ce am citit mesajul tau,nu ma mai duc; i-am cautat si pe net,dar mare lucru n-am gasit.Merci pentru sfaturi!
Adrian Vineri, 18 Iulie 2014
Am primit si eu un telefon pentru interviu si nu gasesc prea multe informatii pe internet. Cineva care a fost la interviu? mai multe detalii?
Bogdan Marti, 16 Septembrie 2014

Nu va pierdeti timpul asa cum am facut eu. Firma are momentan 3 angajati. Lucrezi la ei pana te prinzi, asta variaza in functie de cat te duce capatana eu personal am cedat dupa cateva zile. Am lucrat la adaugat anunturi pe sait (operator calculator cum zic ei pe saiturile de angajari), practic iti dau o lista cu saituri din afara care au anunturi imobiliare si tu pur si simplu le copiezi anunturile, targhetul fiind de a adauga pe saitul findiagroup.com 60 de anunturi pe zi. Cand atingi acest targhet, cica ti fac si contract de munca si te platesc dar ce crezi cand ajungi in stadiul asta nu mai este nevoie de tine pentru ca tb sa te plateasca. :))) motiv pentru care in "departamentul" care se ocupa de adaugat anunturi nu este nici o persoana mai veche de 2 saptamani (banuiesc ca el este prostul care nu s-a prins inca, ca face munca in folosul findia si baga 60 de anunturi zilnic de a doua zi de la angajare). Salariul este 1000 roni asta daca ajungi vreodata sa il primesti.

Bogdan Miercuri, 17 Septembrie 2014

Salariul este 1.000 ron asta in cazul in care ajungi sa fi si platit pentru ca in departamentul anunturi (sau operator calculator cum zic ei in anunturile de angajare) se practica o chestie. Trebuie sa ajungi sa pui 60 de anunturi pe sait in fiecare zi, chestia este ca a doua zi cand deja sti cum sta treaba le pui fara probleme doar ca "doamna" secretara iti spune ca atunci cand o sa ajungi la o medie de 60 de anunturi pe zi iti vor face carte de munca si vei fi platit doar ca asta nu se intampla.
Ramai si le bagi cele 60 de anunturi zi de zi pana cand te saturi si vrei sa muncesti si pentru bani nu doar sa cresti saitul lor muncind degeaba. Moment in care se cam descotorosesc de tine. Eu am avut norocul sa ma prind de schema dupa cateva zile, dar aveam un coleg care lucra de vreo 2 saptamani acolo(fiind cel mai vechi din departament) si tot nu era platit.
Cred ca din cauza tepelor date fostilor "angajati" stau cu usa atat de bine inchisa cu cheia, sa fie siguri ca nu intra peste ei vreun nemultumit.
Va recomand sa mai cautati daca nu vreti munca in folosul findia.

Ana Joi, 16 Octombrie 2014

Azi am fost si eu la un "interviu" la firma aceasta, insa nu mi-au deschis usa :))) Am ajuns si mai devreme, am sunat si am incercat sa deschid usa (cu gandul ca usa este deschisa, fiind oricum singuri pe acolo), dar usa era incuiata, spre surprinderea mea. Se auzea un zgomot inauntru, cred ca era un radio. Am auzit niste pasi, cu siguranta a venit sa se uite pe vizior, dar, probabil, s-a speriat ca a vazut si un barbat (tatal meu) :)) ceea ce i-o fi dat de gandit ca nu ma poate fraieri :)) Am mai stat, am sunat iar...nimic. Se facuse ora 9:50 (interviul fiind programat la 10), am sunat la usa din nou, de DOUA ori...si nimic. Urma sa o sun pe duduia respectiva la telefon, dar inainte am zis sa caut repede firma pe net (ptr ca nu intelesem bine la telefon numele firmei si nu am putut gasi nimic) si am dat peste acest site. Citind comentariile, am inteles cum sta treaba. Iar ceea ce spune Bogdan mai sus, cu usa incuiata, o confirm! Atunci m-am prins ca nici nu or sa imi deschida si am plecat. Si nici nu am mai primit vreun telefon sa ma intrebe daca mai ajung la interviu, asa cum ar fi normal daca ar fi fost niste oameni seriosi. As fi putut s-o sun pe tanti aia, insa nu imi sta in caracter sa ma cert...probabil nici nu mi-ar mai fi raspuns... Asa ca va dau si eu acelasi sfat ca ceilalti: evitati firma asta! Si intotdeauna asigurati-va ca aflati corect numele si documentati-va inainte :)

Nick Joi, 16 Octombrie 2014
Hello, am fost la interviu si nu am fost incantat de ce zise. Mi-au zis ca programul este de luni pana vineri de la 9 pana 18 si sambata de la 9 la 14. Salariu de 1000 ron. Nu au zis nimic altceva si am intrebat de contract si au zis ca il fac pe 2 luni apoi nedeterminat. Am intrebat daca este necesar target si au zis ca nu este unul exact dar nici 2 anunturi postate (radea ea). Am zis ca le dau raspuns urmatoarea zi, mi-a zis ca il vrea azi chiar pe loc ca vrea sa imi arate cum functioneaza sistemul. Am zis ca ii dau raspuns pana la ora 18. Imi zice ca vrea ca de maine sa incep activitatea. Nu mi-a placut deloc atitudinea si nimic care sa te motiveze. Nici bonuri decontari, bonusuri. Nimic. Si mai zic ca sunt si multinationala. Nu sunt deloc increzator cele zise. Nu recomand acest mediu.