Forum despre Flanco Retail SA

aurelian Joi, 12 Aprilie 2012
Flanco e mai bun ca Altex la salarii si cum se comporta cu tine
unangajatflanco Miercuri, 13 Martie 2013

Lucrez si eu de jumatate de an in mareata companie Flanco, am in 6 luni peste 250 de ore pe plus, desi contractul tau de munca are in el 8 ore pe saptamana. Mai au sa-mi dea bani din urma, din decembrie. plus ca a venit si inventarul dupa maretul BLACK FRIDAY, care intr-un magazin din Bucuresti in care lucrez, au reusit cumva sa iasa pe langa paza cu un televizor de 55 inchi, care e asigurat, dar pe care tot noi trebuie sa-l plateasca.

liana Luni, 15 Aprilie 2013
care ar fi salariul unui consilier juridic la Flanco?
oarecumm Vineri, 10 Mai 2013
CONSULTANT - Constanta (in Tom parca)

sal 700-900(in functie de cunostiintele tale)
bonuri (16 la nr park)
+comision din vanzari(pe care nu l-am aflat pt ca am refuzat)

2 weekenduri libere(adik doar 4 zile libere pe luna)

turele sunt: 1 sapt L-V seara 6 ore+ S-D 9-22(full)
a2a sapt L-V de dimineata 6 ore S-D liber

interviu: 1 cu tipa de la res umane, al2lea cu managerul de magazin
am nevoie de un raspuns urgent!!! Marti, 14 Mai 2013
Cum este atmosfera din centrala Flanco din Pipera? Sunt pe cale sa accept un post acolo si vreau sa stiu daca e ok, daca se sta peste program, daca exista o politica de resurse umane pt oamenii cu vechime. De asemenea orice informatie e bine venita.
zuzu Miercuri, 15 Mai 2013
atmosfera este ok, numai ca se munceste mult peste program.....
eu Duminica, 19 Mai 2013

Nu am lucrat la flanco dar am fost la un interviu. Programul:
L-V : 9 -16 ; S: 9-23.30 ; D: 9-22
L-J : 15-22 ; V :15 - 23.30 si in sfarsit liber 2 zile dupa care o iei de la capat.
Totul pentru un salariu de 800 lei + 15 bonuri, nu se stie ce valoare... (cred ca sunt de 9 lei)

Intrebare Miercuri, 22 Mai 2013
Se munceste mult peste program chiar la sediul central din Pipera? Macar sunt platite orele suplimentare?
anny-anny Luni, 27 Mai 2013
cine poate sa imi dea mai multe detalii in ceea ce priveste postul :online sales representive?
eu Joi, 30 Mai 2013
Buna, am fost programata la un interviu pentru consultant vanzari in iasi. Vreun sfat ceva ? Ms
info util Miercuri, 10 Iulie 2013

Cu titlu general in Pipera se munceste mult echipele sunt OK, se sta peste program, nu se plateste supliminetar, FOARTE IMPORTANT!!!!! >se lucreaza in zile de sarbatoare legale si la birouri nu doar in magazine. Ofera conditii si beneficii pentru angajati dar nu in bani sau bonuri de masa!!!!

adi Luni, 2 Septembrie 2013
Cat este salariul la un Director de magazin cum este cel din Baia Mare pt ca vad un post disponibil? Cate ore lucreaza? Alte venituri???
Dnatul Luni, 16 Septembrie 2013
Consultant Vanzari Flanco actualizat pe 16.09.2013
Program L-V 9:00 - 15:00 sau 10:00 - 16:00 in mall-uri
S-D 9:00 - 22:00 sau 10:00 - 23:00 in mall-uri
Asta in sapt.1
Sapt.2 la fel cu S&D libere. Salariul pt. Consultant Vanzari este de 800 de ron net si 152 de ron bonuri de masa. Ai posibilitatea sa iei comision intre 100 si 1000 de ron in functie de cat esti de bun vanzator sau de cat noroc ai.
Ai de facut curat la locul de munca (gen sters praful) si de asemenea te incarci cu gestiune. Despre asta s-au oferit mai putine detalii. Insa are potential de pericol pentru buzunar.
3 luni de proba si...daca treci...Contract pe o perioada nedeterminata.
Ca avantaje la superlativ, ai posibilitatea de a urca vreo 4-5 trepte pana la Manager de magazin sau chiar mai departe, manager zonal.
Recomandare: Alegeti cu extrem de multa grija. Mult noroc!
ioana Luni, 23 Septembrie 2013
buna, am fost la interviu pt consultant vanzari si au zis ca ma suna sa imi de-a un raspuns in 1-2 saptamani dc asa mult?
stiti ceva?
ms
Flo Luni, 23 Septembrie 2013
Fii multumita Ioana daca iti da si atunci, de obicei la noi e tipic romanesc daca nu esti acceptat sa nu-ti mai dea niciun semn. Probabil in 1, 2 saptamani pt ca pana atunci se vor tine interviurile.
ioana Luni, 23 Septembrie 2013
eu am lucrat ca si consultant vanzari la vodafone, cam tot ce am discutat la interviu cu directotul de magazin stiam, in magazin sunt angajati 2 baieti noi de 1 luna jumate care nu au mai lucrat in domaniul vanzarilor, au spus ca ma suna indiferent de raspuns, dar nu stiam de ce dureaza atata
maria Joi, 3 Octombrie 2013

Da,este adevarat lucrezi 220 ore pe luna,salariul unui consultant vanzari de la 800 lei net + 15 bonuri de masa ,comision din vanzari daca targetul stabilit pe magazin /consultant vanzari este atins,altfel la finalul unei luni de lucru ramai doar cu salariul stabilit conform CIM+bonurile de masa.
Ptr Adi -salariul unui director de magazin este in functie de categoria magazinului,bonusuri in functie de performanta,lucreaza non stop.Daca n-ai experienta necesara ,daca nu stapanesti f.bine toate procedurile (si sunt o sumedenie) ,daca n-ai sustinerea celor de la sediu si a colegiilor din tara este imposibil sa reusesti.

alamicu Luni, 14 Octombrie 2013
Deci lucrezi 220 de ore pe luna si esti platit ca pentru 168 de ore pe luna, deci ca pt program la 8 ore? Asta nu e etic deloc.Am fost si eu la interviu, mi-a dat un studiu sa il completez(studiuPI) e o metoda de recrutare, si m-a sunat sa ma intrebe daca mai sunt interesat.Ca si program de lucru este extreem de mult, doar 4 zile libere pe luna, asta e program de sclav.
pt maria Miercuri, 30 Octombrie 2013
buna Maria, stii din surse sigure ca un director de magazin lucreaza non-stop? si salariul cat este aproximativ, de ce suma vorbim?

multumesc,
Maria Marti, 5 Noiembrie 2013
Sursele sunt sigure,un director de magazin trebuie sa acopere programul magazinului,in lipsa lui se pot intampla multe si este direct raspunzator de absolut tot (degeaba isi deleaga unele sarcini ).
Iti doresti un astfel de job,adio viata personala !
Verificati job-urile marilor multinationale permanent se cauta directori de magazine,raspunsul il puteti deduce,nu spun ca nu exista si uscaturi ,insa mai sunt si oameni dedicati ,corecti ,adevarati profesionisti care dupa o anumita perioada renunta din anumite motive bine intemeiate.