Forum despre Free Star SRL

Mo Vineri, 18 Octombrie 2013
Dorinta de promovare exista la orice angajat. Spuma in aceasta firma exista doar in birouri , iar in birouri se afla numai ...
angajat Vineri, 18 Octombrie 2013
Daca este de mizerie de ce te-ai angajat ? Cine isi face treaba' nu are a se plinge. In plus locul de munca este sigur iar plata se face intodeauna la timp. Aici lucreaza aproape 70 de oameni unii avind vechime ani de zile, toti sunt multumiti. Pentru mizerabili este de mizerie. De regula sunt dati afara hotii si cei certati cu munca. Se pare ca acest site a fost creat pentru acestia. Au si ei frustrarile lor, trebuie sa scrie undeva. Daca va dati numele as putea spune cite ceva despre fiecare. Pardon sunteti anonimi asa cum sunteti si in viata personala, niste anonimi. Numele pe care il folositi va tradeaza gradul de cultura. O sa fiti surprinsi dar ziarul Can Can nu este o carte iar maneaua nu este muzica simfonica. Promitem ca platim taxe mai departe pentru a putea sa va luati ajutorul de somaj. Asta pina gasiti alt prost sa va angajeze si pe care sa-l furati.
coleg cu angajat Sambata, 19 Octombrie 2013
Colegule,

Nu ai ce face ? Stai sa citesti frustrarile tuturor ratatilor ? Este vineri seara ...
Lasa-i sa traiasca, fara ei lumea ar fi perfecta. Prieteni luati o pauza pentru ca a inceput sa emita postul vostru favorit Taraf. Vina dlui Bone este ca a permis ca respectivii sa ne fie colegi.
user Sambata, 19 Octombrie 2013
angajat si coleg cu angajat, sau ala moralu fost angajat. nu va e rusine? daca-ti pleaca toti agentii si directorii de vanzari crescuti dupa chipul si asemanarea patronului in trei luni, ce intelegi ? ca esti odios sau n-ai minte ? ca pierzi clienti pe banda rulanta pentru ca-i bagi marfa pe gat fara voie, ca le bagi cecuri in banca inainte de termen, ca vinzi pisici in loc de caini etc, ce mai poti sa zici?
user Sambata, 19 Octombrie 2013
o firma care se bucura de cateva bonuri de masa ale angajatului care a muncit pt ele spune totul despre firma
julian Sambata, 19 Octombrie 2013
foarte adevarate comentariile!!!!!!!!!!!!!!!! sa aveti drumuri bune colegilor!!!!
bone Sambata, 19 Octombrie 2013
aceasta firma are cativa care zgarie rau, nu va ganditi la dumnezeu ca aveti si copii si nu au nici o vina copii aceia Diana tu ai putea trai cu salariu unui manipulant? sau sotul tau
Diana Duminica, 20 Octombrie 2013
Nu, dar eu musc din dusman. Nici sotul meu.
anonim Duminica, 20 Octombrie 2013
eu am lucrat la aceeasta firma atata timp cat ati vezi de treaba ta nu se baga peste tine, daca ati faci treaba asa cum trebuie nu are nimeni nimic cu tine, eu nu am furat nu am mintit si nu s-a luat nimeni de mine. mult respect
cristina Duminica, 20 Octombrie 2013
erai la paza ? aia era alta firma.
Client Duminica, 20 Octombrie 2013
Ce inseamna sa cumperi marfa de la Free Star:
- marfa mai multa decat ai comandat
- pret mai mare decat cel discutat
- calitatea produsului execrabila,furt din paleti, marfa expirata
- agenti de vanzari low-cost si slab pregatiti

-aroganta maxima
-nesimtire cat cuprinde
Si astea din partea firmei Free Star nu angajatilor soferi sau agenti. Un om care are o atitudine de o nesimtire nemaintalnita, cu pretentia de a vinde marfa unui constructor , marfa pe care amaratul nici el nu o cunoaste. Pacat nu putem sa punem si ceva poze si inregistrari de pe camerele de supraveghere. Nu am pus numele firmei mele pentru ca imi este rusine fata de clientii mei.

Acest forum este despre mediul de lucru, nu despre produsele pe care firmele le ofera. Va rugam sa ne contactati la office@undelucram.ro pentru a discuta mai multe detalii, altfel acest mesaj va fi sters in decursul acestei zile. Va multumim.
Impotriva ticalosiei Luni, 21 Octombrie 2013
Cel mai mare atu al entitatiii FREE STAR la nivelul Departamenului vanzari a fost potentialul uman. In aceasta organizatie, de-a lungul timpului, au lucrat oameni bine pregatiti, atasati, dedicati, entuziasti, mandri. Niciodata umili. Acesti oameni au deschis si au dezvoltat zone, aducand foarte multi bani in conturile societatii.

Acum, pentru cei care vor sa dea curs anunturilor de angajare la FREE STAR, va sfatuiesc un singur lucru: sa aveti in vedere proverbul "nu iese fum fara foc". In rest, e libertatea fiecaruia sa discearna intre bine si rau,

Vad ca au inceput sa posteze mesaje clientii. Se vor alatura altii si altii... In scurt timp, vor exista reactii virulente din partea fostilor angajati cu state vechi in vanzari, deocamdata simpli spectatori.
boss Luni, 21 Octombrie 2013
Cine a scris numai lucruri pozitive despre aceasta firma,nu sunt decat acei asa numiti care inca mai incearca sa supravietuiasca la freestar......HABAR NU AVETI PE CE LUME TRAITI.
Impotriva ticalosiei Luni, 21 Octombrie 2013
pentru boss: iarta-ma, dar vocabularul tau contine maximum 200 de cuvinte. Este evident ca ai infirmitati de comunicare. Ce doresti sa ne transmiti, de fapt?
Vorbe bune Luni, 21 Octombrie 2013
"Vai de cel care isi zideste casa din nedreptate si isi face incaperi din faradelegi, care sileste pe aproapele sau sa-i lucreze degeaba si nu-i da plata lui."
nota zece pt vb bune Luni, 21 Octombrie 2013
o sa si primeasca tzepele date la oameni inapoi si o sa le plateasca intr un fel sau altul...
ALEXX Marti, 22 Octombrie 2013
USER, lasa-i barosane in plata Domnului,acesti indivizi sunt de fapt cei care au ramas in continuare la free star si care musca pe la spate pentru a supravietui,lumea este plina cu asemenea specimene de doi lei,sunt satul de oameni care in fata te perie si pe la spate iti da in cap,niste incompetenti........Am lucrat la aceasta firma fantoma si stiu cu ce se mananca....AM ZIS SI MAI REPET ODATA PENTRU CINE ARE OCHI SA CITEASCA SI URECHI SA ASCULTE:NU FACETI MAREA GRESEALA SA VA ANGAJATI LA ACEASTA FIRMA,DEOARECE LUATI PLASA VIETII VOASTRE....ESTE SFATUL MEU DACA VRETI SA-L ASCULTATI .....Toti din firma sunt niste profitori si nu stie cum sa mai opreasca din banii salariatilor,......voi nu va intrebati de ce pleaca angajatii????????????? de bine nu..........RUSINE sa va fie celor care-i tineti in brate pe lingai, sunteti niste oameni de doi bani care habar nu aveti pe ce lume traiti DUMNEZEU e sus si vede si are grija de fiecare
general constructii Marti, 22 Octombrie 2013
Draga Diana , tu , cea care musti din dusman. Am dat din plictiseala de aceste comentarii cautand date despre alte firme. M-am distrat copios, mai ales ca pe sotul tau l-am cunoscut cand era agent la Baumix Ploiesti. Cand cel mai bun vanzator vindea Baumix , Free Star era o mizerie, erau cei mai hoti, ne povestea cum ne fura, si asta numai ca sa cumparam materiale de la el. Acum sunteti corecti. Nu este corect nici din partea fostilor sa dea din casa dar nici din partea voastra sa confirmati ce spun ei. Voi nu negati nimic din ce se scrie aici.
Impotriva ticalosiei Marti, 22 Octombrie 2013
"... Toti din firma sunt niste profitori si nu stie cum sa mai opreasca din banii salariatilor,......voi nu va intrebati de ce pleaca angajatii????????????? "

Ma bine postai mesajul sub pseudonimul " neamul lu' manivela ".
Ciupeala Miercuri, 23 Octombrie 2013
De ce va agitati ? Asta e o firma tipica de ciupit, care a crescut in anii de boom fals economic, cand se putea orice. A crescut ca ciuperca dupa ploaie insa inteligenta "" capului e limitata. Cand mergi pe furat de la amarati, de la angajati pana la firme mici, iti gasesti nasul cand vrei sa te bagi in marile magazine. Asa ajungi sa te latesti in toata tara dupa clienti pentru ca pe aia de aproape i-ai tepuit si i-ai pierdut. Mergi pe ciupeala, sfarsesti ciupit. Intrebati fostii agenti, cei vechi, de ce au plecat. Datcu, Dan, Razvan, Paul, Danila, Botezatu, Adrian etc lista e lunga. Hai pa !