Forum despre Free Star SRL

yo men Duminica, 3 Noiembrie 2013
tot ce s-a spus pana acum e adevarat,decat sa lucrezi la ei mai bine stai si lucrezi la spati verzi si sti ca nu iti opreste banii la sfarsit de luna pe niste tampeni(motorina,zgarieturi la masini,parbrize sparte).
Pentru Gio Luni, 4 Noiembrie 2013
Felicitari ! Intr-adevar, cel care a postat sub peudonimul "fost angajat" (pagina 2) este chiar domnul B. Cand afirm acest lucru, ma bazez pe nenumarate discutii purtate cu dumnealui, in vremuri si in ape... mai putin tulburi decat cele pe care le traversam.
Constat peste ani ca a ramas acelasi conducator abil, acelasi fin psiholog, dar si la fel de las, de meschin si de ipocrit.
Ca sa nu o mai lungesc... Dati-mi voie sa va informez ca acest "fost angajat", asa cum se autointituleaza, este ultima persoana din propria-i firma care ar trebui sa vorbeasca de ceea ce inseamna calitate umana, minima educatie, rusine sau civilizatie, mediu de lucru sau colectiv. Iar asta in ciuda curateniei incontestabile, la care tine atat de mult (si bine face!) sau a instrumentelor oferite (flota de masini impecabila, palmuri pentru agenti, un sediu si un depozit... adevarate farmacii).
Pentru Bobonete Luni, 4 Noiembrie 2013
Un altfel de fost angajat Luni, 4 Noiembrie 2013
Stie cineva un site unde as putea sa postez niste filmulete din depozitul Free Star? Sunt dovezi de netagaduit ale unor actiuni petrecute in acel loc.
grecu Luni, 4 Noiembrie 2013
pai de ce nu le dai la astia de la site si le pun ei aici? uite vad ca au adrese de email office@undelucram.ro.
Un altfel de angajat Luni, 4 Noiembrie 2013
"Nu esti profesionist." Am citat un clasic in viata. Alta parere?
Pentru Diana Luni, 4 Noiembrie 2013
corect Vineri, 18 Octombrie 2013

in conditiile in care se semneaza un contract de munca........ vi se aduce la cunostinta toate datele contractuale......... sunteti de acord cu ele nu se incalca nici un drept legal si moral al angajatului.VOI ATI FOST CONCEDIATI PE MOTIVUL FURTULUI SI INCOMPETENTEI.....

RASPUNS: e multe (ca "vi se aduce" ) si are toti, Diana. Sper ca profesorii de la ASE, acolo unde ai absolvit o facultate, si-au pus intrebari cum ai trecut de scoala primara. Rusine!
opc Luni, 4 Noiembrie 2013
La OPC Prahova si la ISCIR. Dar acolo trebuie sa-ti di numele. Nu merge pe vorbe.
Un altfel de angajat Luni, 4 Noiembrie 2013
La Sanepid nu ma trimiti? Cei de la Free Star nu produc carnati, salamuri, lebar si caltabosi.
Nu faci nimic cu OPC-ul.
Ma gandesc sa trimit filmuletele in centralele lanturilor de magazine. Ei merg pana la delistare.
Si ce daca imi dau numele? Nu sunt nici eu singur pe lume.
opc Luni, 4 Noiembrie 2013
Ideea era ca daca trimiti filmuletele la ei fara sa iti dai numele real , acestea nu sunt luate in considerare. OPC-ul se ocupa inclusiv de reclamatii la prezervative. Dar de ce va chinuiti cu astfel de lucruri ? Lasa-i sa faca in continuare acest lucru. Este firma lor si numele lor in joc. Se fura in primul rand pe ei. Un client care se inteapa cu ceva o data nu cred ca se va duce a doua oara sa ceara acelasi produs. Ultima lor tinta de vanzare sunt stanele de la munte. Pana acolo i-a tepuit pe toti.
Un altfel de angajat Luni, 4 Noiembrie 2013
Sincer, nu vreau sa intru in polemici, dar e destul de evident (cel putin pentru mine) ca nu stii cum isi fura clientii firma despre care discutam. Si oricum, OPC-ul il sesizeaza de regula clientii, nu fostii angajati ai unei firme.
In alta ordine de idei, pentru ca vorbesti de tepe, ai ramane surprins cati ani au trecut de cand
clientii sunt batjocoriti. Iarta-ma, dar nu e locul sau momentul sa intru in detalii.
Cornel Luni, 4 Noiembrie 2013
Nici la stanele de la munte nu vor mai vinde. Au aflat pana si oile ciobanilor ca tarcul este subred.
Bobonete Luni, 4 Noiembrie 2013
"Pentru Bobonete Astazi 13:48
Acest forum nu a fost creat pentru tine. El se adreseaza celor care au avut de suferit in urma muncii prestate la Free Star si, in egala masura, celor care inu stiu ce se intampla acolo."

Amice, esti idiot, daca am fost angajat/a acolo, ce faci ?

OPC-ul raspunde doar la persoane fizice, deci mergi de cumpara ceva de la ei si fa reclamatie, daca ai oo. Sa vad cate reclamatii depuneti, ca tari in gura "esteti" multi.
Florin Marti, 5 Noiembrie 2013
Pentru Bobonete: Si daca ai fost angajat acolo, ce? Nu intereseaza pe nimeni de Sipex, PNL sau manastirile din Apuseni.
Nu urmaresti scopul pentru care a fost creat acest forum.
Ai gaini pe balcon, asa-i?
pentru Florin Marti, 5 Noiembrie 2013
Asa-i ca ti-e greu fara simtul umorului bonistule ?
Ionescu Marti, 5 Noiembrie 2013
Am rugamintea ca un agent sau un fost agent de vanzari din aceasta firma sa posteze grila actuala de salarizare. M-ar ajuta foarte mult. Multumesc.
bone mihai Marti, 5 Noiembrie 2013
La noi in organizatie salariul este peste medie . Oferim un mediu placut de activitate, cu un director de vanzari ce tocmai si-a obtinut doctoratul in "urmarire gps" . Ca bonus de angajare o sa primesti un pahar Berzelius, gradat,, pentru a putea completa corect rubrica "oprit pentru pipi", rubrica care acum are si o anexa unde trebuie sa treci cantitatea si culoarea. Pe viitor ne-am gandit sa adaucam si rubrica " oprit pentru ...treaba mare" dar inca nu stim modul de masurare. Revenint la salariu acesta este foarte bun dar daca nu iti faci target-ul nu ramai cu mai nimic. Adica 1000 de lei. Daca faci din target 70 % o sa primesti 700 lei . Sper ca nu gresesc. Dar de ce vorbim de bani, noi lucram din pasiune si asa fac si Diana , Silviu si ceilalti angajati. Nu uita , oferim un mediu placut de lucru, curatenie .
Corvin Marti, 5 Noiembrie 2013
Mi-ar fi teama sa umblu cu atatia bani dupa mine.
raluca b Marti, 5 Noiembrie 2013
Va pup si va astept cu trasee accesibile si pline de clienti buni platnici. Pentru gentile mele rar asortate la par va ofer o gama de clienti gata facuti carora le bag instrumentele-n banca mai rapid. Masinile noastre consuma foarte putin, 2-3 %, restul il platiti. Cash. Pentru amanunte astept bing-bang. Asa suna telefonaifonu meu. Paul stie !
Directia Antifrauda Fiscala Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Angajatorii fac lucruri trasnite

"Angajatul este platit cu salariul minim pe cartea de munca, iar restul il primeste in plic. Este cea mai veche si raspandita metoda de munca la gri, dar si una dintre cele mai greu de depistat: chiar daca realizeaza ca anumite companii isi platesc toti angajatii cu salariul minim, inspectorii nu au cum sa demonstreze ca acestia primesc sume suplimentare ”in spatele usilor”. Solutia, in general, este intervievarea individuala a salariatilor." (Ziarul Capital)

Pentru ca iarna este lunga, iar ghioceii sunt departe, va sugeram sa formulati si sa depuneti plangeri atunci cand doamna Diana va baga sub nas (iertati-mi exprimarea) actele aditionale ! Instantele de judecata nu contabilizeaza decat dovezi scrise.