Forum despre FX Resources Services SRL

vizitator Joi, 14 Martie 2013
,,Nea" lasa-neeeeeeeeee, du-teeeeeeeee, ce cauti pe acest site? Noroc ca exista oameni ca tine, altfel am fi murit de foame. Umplele tu sacii cu bani unor astfel de angajatori.
chetiune Joi, 14 Martie 2013
Program Luni - Vineri de la 09:00-18:00 :| CRED CA SUNT NEBUNI ! CINE AR LUCRA ATAT PE 8 MILIOANE? SA FIM SERIOSI
ana Joi, 14 Martie 2013
foarte tare Loredrama sunt de aceeasi parere
sonda Luni, 18 Martie 2013
contactat azi 18.03 pt 19.03 ora 15:)) o fi magarie se merita///
klaus Marti, 19 Martie 2013
Si eu am primit un telefon de la aceasta firma pt un interviu joi la ora 18,stie cineva ce salarii se ofera?
Alex Miercuri, 20 Martie 2013
Si eu am fost contactat astazi, 20 martie pt 21 martie sa ma duc la un interviu.Desi am acceptat in prima instanta, dupa ce m-a dus capul sa dau un SEARCH, m-am razgandit.Nu e prima data cand iau teapa cu firme de genul asta....Suntem o tara de tepari...
jhonny1 Miercuri, 20 Martie 2013
SI eu am fost sunat azi pentru un interviu pentru joi la 18,mai bine nu mai cautam pe google nimic despre acesta firma :))
alex Joi, 21 Martie 2013
si eu am fost sunat sa stabilim un interviu, la telefon mi-au zis ca am sa primesc un mail de confirmare, ce sa vezi mi-am dat un sms
adystef Joi, 21 Martie 2013
Compania aceasta ma contacteaza lunar de mai bine de 2 ani de zile pentru participare la interviu. Intr-un interval de 2 ani de zile compania si-a schimbat numele de 4 ori din cate stiu (este posibil si de mai multe ori).
Sunt fel de fel de teoerii cum ca ai avea salariu de 500$ +bonusuri care depasesc 1000$, training gratuit si "specializat".
Am un prieten care a avut onoarea sa lucreze la ei 2 luni de zile. A avut intr-adevar salariu fix de 800 de lei, dar conditiile de la munca erau execrabile. In plus, suna baze de date din "Pagini Aurii", "Companii luate de pe internet" etc.
Ideea este ca nu trebuie sa va duceti nici macar la interviu pentru ca cei 2 domni "respectabili" care intervieveaza 40, 50 si chiar 60 de oameni in acelasi timp, pentru fiecare persoana intervievata primesc 0.70 euro centi.
Inca ceva, daca v-au sunat odata, o sa va sune lunar sau la doua luni de zile indiferent ce le-ati spune.
Cam atat am avut de zis.
znau Vineri, 22 Martie 2013
Aia de la interviu are acelasi text ca intervievatorul din Boiler Room.Daca vreti sa stiti cam ce se intampla la FX RESOURCES vizionati Boiler Room.
Bella Luni, 25 Martie 2013
Voi vorbiti serios???? Saptamana asta trebuie sa merg si eu la un interviu acolo... Pffff ma bucur ca mi-ati deschis ochiii... Nici nu ma mai deplasez consum benzina aiurea ha ha ha!!! E bun si netul asta.... Seara buna si multumesc ca existati!
Am lucrat 2 ani pe bursa Luni, 25 Martie 2013
Va zic eu cum sta treaba.Acestia sunt brokeri ai unei companii mari din strainatate.Voi sunati oamenii pentru ai convinge sa "investeasca" pe platforma lor de tranzactionare.
De ex:Eu bag 1000 euro si ei castiga 100 =1100.Clientii trebuie convinsi sa mai bage spunand sex ca ce?Va multumesc 100 $?omu mai baga mai baga pana nu mai poate aduce bani.Dupa ce nu mai aduce bani i se pierd banii in 1 ora(toti).Din toti banii adusi de client 50 % raman in romania si 50 $ se duce la firma din strainatate.Chiar e o magarie.Puteti sa stati vreo 2 saptamani si cred ca puteti invata un pic de vanzari.Veti deprinde un tupeu iesit din comun si va va ajuta in viitor,dar nu aduceti clienti ca ii merlesc imediat.Mie imi era rusine cand am aflat cum merg lucrurile exact.
PS :piata este de neimaginat de saturata.era saturata acum 3 ani.Nu faceti nimic cu ei sa semnati ceva.
Bella Luni, 25 Martie 2013
Incredibil cum e si tara asta ... offff.... eu personal vin din vanzari ( 8 ani ) alt gen de vanzari - unde nu se fac nici un fel de magarie...lucrurile sunt foarte clare..in prezent simt nevoia sa schimb deoarece am dat tot ce am putut mai bine din mine...dar vreau altceva ...mi s-a parut interesant cand am auzit tranzactii ...etc , dar nu ma asteptam la asta .. am mai discutat si cu alti prieteni si mi-au confirmat cele spuse de voi totii ... asta e!!! trebuie sa ne indreptam catre altceva...Toate cele bune si succes maxim !
Bella Luni, 25 Martie 2013
( unde nu se fac nici un fel de magarii ... scz... :)
Florin Miercuri, 27 Martie 2013
Chiar nu aveam nici un chef sa ma duc maine la interviu....am fost inspirat sa intru aici si sa citesc mesajele voastre!
Loredrama Duminica, 31 Martie 2013
Si asa cum au sarit niste "cititori" ai site-ului,nicidecum nu erau angajati Fx Resources :)),sa le ia apararea,restul lumii de acord cu mine,niste magari care nu pot face altceva decat magarii.
Asadar cel mai bun sfat si asta ca sa nu va pierdeti timpul si banii mergand la ei la "interviu",stati acasa si cautati pe site-uri de job-uri altceva.
NU VA DUCETI ACOLO,E PORCARIE TOTALA!!!!!!!!!
davide Luni, 1 Aprilie 2013
buna seara
maine si eu aveam programare la interviu, ma bucur tare mult ca v-ati scris aici parerile, clar nu am ce sa caut acolo sa pierd timpul!
multumesc!
andreea Marti, 2 Aprilie 2013
ai dreptate Loredrama
daca stiam nu mai ajungeam acolo
nu se merita
aziz Marti, 2 Aprilie 2013
nu pot sa cred
in ce tara traim fratilor
legea este de partea lor
ca altfel ii dadeau in judecata cei tapuiti
adystef sper ca nu o sa fiu asa ghinionist