Forum despre FX Resources Services SRL

horia Duminica, 7 Aprilie 2013
numai minciuni,NU exista salariu,iar programul nu este fix si nu se respecta,NU ai contract
georgiana Duminica, 7 Aprilie 2013
Va recomand sa deschideti bine ochii si sa fiti foarte atenti atunci cand mai sunteti chemati de astfel de ''companii'',si sa aveti grija de acum incolo unde mai aplicati,NU faceti gresala pe care o regret !!!
georgiana Duminica, 7 Aprilie 2013
Ar fii cazul sa scriem pe bloguri si sa ne folosim de retelele de socializare pentru a avertiza si pe ceilalti !
Poate asa vor da faliment
Jax Duminica, 7 Aprilie 2013
Am fost si eu la un interviu la ei acum o luna cred. Trebuie sa recunosc, mi-a luat ochii anuntul...laptop,telefon mobil...chestii destea. Am aplicat si dupaia am cautat pe net despre ei. La vremea aia nu era nimic despre ei pe site-uri..erau inca fresh, asa ca am cautat dupa Godwin Austin. Ce m-a lasat pur si simplu masca, a fost faptul ca au facut intreg procesul de recrutare exact cum scrie pe net: Te suna, iti promite marea cu sarea, la interviu... incearca sa imite discursul lui Ben Affleck din Boiling Room, iti spun ca lucreaza doar cu Top 300 capital, cel care te intervieveaza iti va spune cum el/ea nu are timp de tine ca e mereu in birourile din europa, o sa iti puna un film(nu pune la toata lumea), si o sa iti mai spuna ca vrea sa vada privirea de pradator... Intr-un cuvant, e bullshit. Lipsiti de profesionalism, lipsiti de orice fel de bun simt. Sunt niste tepari, cativa pusti care pacalesc oamenii cu bani, nu au nici un fel de birouri in afara tarii...
Denisa Luni, 8 Aprilie 2013
Am fost sunata de o domnisoara de la FX RESOURCES care m-a invitat a doua zi la interviu, am refuzat-o din instinct deoarece mi s-a parut foarte dubios faptul ca eu cu o zi inainte aplicasem la jobul de operator call center. Stiu din proprie experienta ca cei care te suna in timp foarte scurt dupa ce aplici la un job, nu sunt firme prea serioase, tinand cont de criza locurilor de munca actuala. Dupa ce am refuzat, motivand ca nu mai sunt interesata de job, am primit a doua zi mail din partea lor ,invitandu-ma la interviu....Am intrat pe acest site si citind parerile multora mi s-a confirmat banuiala.
kik Luni, 8 Aprilie 2013
TEPARIIIII !!!!!!111
Just.me Miercuri, 10 Aprilie 2013
Eu am lucrat acolo. Sal fix il ai in prima luna si acela este de 500 de ron asa ca nu va entuziasmati de cladirea din sticla,stilul office si cariera mult promisa ... Astia vand vise unor oaneni care nu au prea multa experienta in munca... Iar cei mai multi sunt studenti.dupa ce trece prina luna treci pe comision,comsion care dupa parerea mea nu cred ca il vei atinge vreodata iar programul care se presupune ca este de la 9-18,se prelungeste app in fiecare zi ptr mici sedinte ... Se presupune ca au o baza de date cu oaneni care detin firme ff mari iar multi dintre ei au un magazin la coltu' blocului care ca spun sincer ca nu ar investii sume de zeci de mii de euro in actiunile lor e un joc de noroc unde de cele mai multe ori pierzi ,iar daca vreti sa jucati mai bn luativa bilete lde la casele de pariuri sportive caci acolo extista sansa de a castiga ... Funny mi s a parut cand m au pus sa mi semnez demisia in cond in care eu nu am semnat niciun contract... Deci parerea mea e sa nu bateti drumul pana la eroilor degeaba
Just. me Miercuri, 10 Aprilie 2013
Si app nu ei mi au cerut demisia ci eu, oamenii vin si pleaca in permanenta acolo
delia Miercuri, 10 Aprilie 2013
Intr-adevar mari tepari, atata lipsa de profesionalism intr-un singur loc nu am mai vazut.
Am fost chemata la un interviu si din pacate nu am vrut sa cred parerile celor de pe acest forum si m-am prezentat. Nu mi s-a spus ca acesta este un interviu de grup, asa ca am avut un soc cand in sala de protocol am intalnit alte 2 persoane,
bineinteles ca aplicasera pentru pozitii diferite dar cu toate astea eram tratati la fel in sesnsul ca o tipa isi spunea poezia intr-un ritm asemanator cu al tipelor care vand diverse produse noapte gen ,,eu vreau sa sune telefonul''.
La inceputul interviului ne tranteste o foaie pe care sa ne scriem numele, adresa de mail si tel.,si daca i-am spus ca nu vreau sa le trec intrucat eu consider ca daca m-au chemat la interviu au aceste date, mi-a raspuns ca asa e protocolul.
Am scris aceste lucruri in speranta ca nu-si vor mai lua si altii tepe, pentru ca aceasta companie cauta niste trepadusi usor de prostit care sa tranzactioneze pe burse si sa caute clienti cu bani pentru a investi in instrumentele lor.
Dar ei daca ar stii cum arata profilul unui astfel de client cu siguranta ar fi fost PROFI la interviu.
Ciprian Miercuri, 10 Aprilie 2013
Pe mine m-au chemat de doua ori la acelasi interviu, cu toate ca le-am explicat ca am mai fost odata darau insistat si si doamna de la telefon mi-a spus sa vin totusi...In fine dupa ce m-am asigurat de trei ori ca nu ma duc degeaba, am ajuns marti, 9.04.2013 la ora 16:00 ( ora la care eram programat la interviu).
In sala, inca trei persoane nu stiau pt. ce venisera, asa ca le-am explicat tot eu. Intr-un final vine domnisoara (sau d-na) care a tinut interviurile si vineri. Cum a intrat pe usa s-a si luat de mine : "Ce-i cu dumneata aici?" I-am explicat ca eram acolo la insistentele colegei lor si ca spre deosebire de ceilalti din sala eu stiu pt. ce job am venit din 3 motive : stiam pt. ce job aplicasem pe motoarele de cautare, imi confirmase si colega ei ca e vorba de acelasi job, dar pt. alta firma si mai stiam si din experienta interviului trecut pt. ce tipuri de joburi fac angajari chiar de la ea. Atunci intrigata mi-a raspuns: "Atunci asteptati sa termin cu dumnealor, vre-o 20 de min. pe sala iar apoi vorbesc si cu dumneavoastra". Am incercat sa ii explic ca nu mai astept iar 20 de min separat ca apoi sa isi dea seama ca a mai vb. odata cu mine si am sfatuit-o sa se intereseze acum despre ce job sau companie e vorba de la colega ce m-a sunat. Raspunsul a venit fulgerator: "Ori asteptati or la revedere!"... ca si cand eu as fi de vina ca am fost punctual si acum ar trebui sa fiu pedepsit. Cand am rugat sa vorbeasca la birou sa cheme pe cineva a zis ca nu se poate si ca nu are cu ce sa ma ajute si zambind mi-a raspuns in bataie de joc "La revedere!". Atunci i-am cerut numele a zis ca ea e firma (asa o cheama in buletin...), tot razand. Si sa ma duc unde vreau. In cele din urma a venit o domnisoara care a zis ca nu prea are cu ce sa ma ajute dar nici scuze nu isi cere... Am trimis-o sa cheme pe cineva si a aparut un individ pufos pe nume Robert care mi-a cerut numele persoanei care ma sunase. I-am dat nr.de tel. a zis ca v-a sanctiona persoana respectiva, dar cand am incercat sa sun la doamna care ma contactase sa ii cer numele a zis ca eu am "venit probabil pornit pe scandal" si ca "Sa-i dau drumu'de acolo!". Aici se termina aventura mea paguboasa ce m-a costat timp si bani (de transport) la "FX Resources Services SRL" fara sa isi ceara scuze macar de cele intamplate - caci macar atat vroiam, nimeni dintre persoanele mai sus amintite...
delia Miercuri, 10 Aprilie 2013
am o mare rugaminte, daca cineva dintr-o mare greseala ajunge la aceasta companie pentru un interviu sa retina numele celei care face prezentarea.
Ei nu stiu ca s-au inventat cartile de vizita( sau le e frica sa-si spuna numele).
Pentru ca cineva trebuie sa raspunda pentru ce se intampla acolo
Loredrama Joi, 11 Aprilie 2013
Asta e de dat la TV.V-am scris si eu experient6a mea cu ei mai pe la inceput,ce varzari si teprai sunt.Daca tot intra lumea pe site-ul asta,intra sa vada pe bune parerilecelor care au avut ghinionul sa interactioneze cu ei,deci nu va mai duceti acolo.Sau daca va duceti din prea multa plictiseala,mai luati cativa prieteni dupa voi (ca oricum nu au habar de cine vine la interviu,lista de la intrare e la misto si daca zici ca esti si tu programat/a te crede) si faceti misto de ei in sala.Sa va bateti joc de ei asa cum isi bat si ei joc de noi!Astia traiesc degeaba!
Stati acasa !
Desi am aplicat pentru un post,iar la telefon am fost chemat pentru altul,la interviu m-am trezit ca este vorba de alt post,am tacut fiindca am vrut sa vad pana unde merge ... nu au limita.
Pana acum nu am mai intalnit asa ceva,iar daca cautam inainte de interviu pe internet va asigur ca nu mai ajungeam acolo.
luci Joi, 11 Aprilie 2013
Dar nici nu conteaza cum le cheama pe aceste mincinoase.
Trebuie sa facem ceva si sa dispara de pe fata pamantului astfel de ''firme''.
luci Joi, 11 Aprilie 2013
loredrama hai sa informam lumea
si sa ajungem chiar la stirile de la ora 17:00
marian Joi, 11 Aprilie 2013
un rahat de interviu la fel ca persoana care s-a prezentat !
cristi Vineri, 12 Aprilie 2013
NU iti da salariu daca nu indeplinesti niste conditii,nu iti da laptop,asa cum scrie in anunt.Programul nu se respecta,nu ai contract insa au pretentii,desi nu ar fii cazul.
fabi Vineri, 12 Aprilie 2013
omule ai zis bine