Forum despre FX Resources Services SRL

Loredrama Luni, 22 Aprilie 2013
Pentru cei care mai intreaba daca sa mearga la interviu ca au fost sunati de o mie de ori fara sa aplice....forumul asta nu e degeaba,deja suntem o gramada care tot scriem de porcaria asta de firma,de ce va mai intrebati daca sa va duceti sau nu?Eu stiu ca nu lucrati si aveti nevoie de bani,dar aveti si voi un pic de mandrie si nu mergeti la orice rahat.E grea viata in Romania si toata lumea accepta orice doar sa aiba un salariu/venit,d-aia suntem toti "maltratati" si mor oamenii la propriu de atata munca si oboseala.Pentru ca toti angajatorii merg pe premisa "pleaca unul,asteapta alti o suta la usa".Daca ar avea si romanii putina ambitie si nu s-ar duce pe salarii de rahat sa-si rupa spatele si nu ar accepta orice,ar avea mai multe pretentii dar bineinteles ar arata ca au si de ce,atunci angajatorii si-ar valora mai mult angajatii.Dar bineinteles astea sunt doar vorbe goale pe care lumea le citeste,da din cap "asa e" si mai departe fac tot cum au invatat.Anyway,ca sa revin la subiectul nostru,daca aveti bani si timp de pierdut,sau aveti chef sa va amuzati de prostia alora si sa le vedeti batul infipt in dos,mergeti acolo,daca nu,invatati ceva nou,specializati-va pe ceva si apoi cautati si in gaura de sarpe un servici decent care sa merite osteneala.Peace!!!
Madalina Luni, 22 Aprilie 2013
eu am aplicat vineri seara, iar astazi m-au sunat pentru operator call center, iar interviul este maine la ora 14.00. Am citit prea multe lucruri negative si evident ca nu o sa ma prezint.
Trandafir Luni, 22 Aprilie 2013
Am si eu o intrebare...Cumva firma asta lucreaza cu alte firme? Pe mail am primit invitatia la interviu din partea firmei "FX Resourses Services SRL, companie de recrutare internationala". Nomenclatura este extrem de dubioasa. Initial, m-am gandit ca e o firma de plasare a fortei de munca, cum e ManPower, sau altele de genul.
Maine am interviu pentru call center, mi s-a zis sa vin la 11 si sa nu intarzii caci e vorba de interviu individual.
Tepe mi-am luat pana acum, cu interviurile. Am observat ca pe acest forum se discuta despre angajatori dar foarte rar vezi ceva concret, despre salariu. Ori persoanele apar discutand pentru a face reclama sau contrareclama, ori nu au ajuns pana la discutia salariala cu intervievatorul.
O sa ma duc la interviu caci nu am ce face, oricum, la acea ora si o sa scriu parerea mea maine. Toate cele bune!
Ziy Luni, 22 Aprilie 2013
Astia isi schimba denumirea din 3 in 3 luni.Doar firma straina cu care colaboreaza este aceeasi.Nu va recomand sa pierdeti timpul
her Luni, 22 Aprilie 2013
m-au sunat si pe mine azi...aplicasem cu 3 ore inainte de telefon.cum sa mentionat mai sus...nici o firma serioasa nu te suna in aceasi zi.+ ca nici nu aplicasem pt ce-a ce ma sunase ei.
jay Marti, 23 Aprilie 2013
am fost la interviu sapt trecuta;
1. mi s-a parut lipsa de profesionalism sa intervieveze mai multi candidati deodata
2. mi-a zis ca de ce am venit mai devreme ? Lipsa de punctualitate ???? WTF ? am venit 5 minute mai devreme si fetele de la receptie mi-au zis sa intru in sala ; ei nu au vreo sala de asteptare/ante-camera . Unde voia sa astept ???
3. pachetul salarial a fost dubios rau o luna 300 eur ; a doua 450 .. apoi crescator pana in 800 eur.
Maine dimineata aveam training. (azi adica, pt ca scriu la 2 dim aceasta parere)
Nu mai particip. Sa-i frec !
caro Marti, 23 Aprilie 2013
hahah.. misto, si eu am fost sunata. La fel, nu tin minte sa fi aplicat pt acel job la firma data, asta zic si eu: pare suspect si ciudat. Multumesc tuturor de pareri, macar n-am sa pierd timpul pt interviu.
cristian Miercuri, 24 Aprilie 2013
am fost si eu la interviu, asa de curios, desi nu aplicasem, vroiam sa ma conving ca e chiar asa de nasol cum vorbeste lumea pe aici. e mult mai rau. fetele alea habar nu au de capul lor. m-au intrebat pt ce am aplicat, le-am spus ca nu am aplicat, probabil m-au selectat ele, apoi au inceput povestile ca ei lucreaza cu oameni din top 500 forbes, comisioane uluitoare, totusi un salariu fix de 500 ron. nu mai zic de aroganta lor. cea mai profesionista companie.
alex Miercuri, 24 Aprilie 2013
cum spunea si cineva mai sus
cum naiba sa te mai duci la interviu
cand auzi in dreapta si in stanga
ca este TEAPA !
pink Miercuri, 24 Aprilie 2013
Trandafir, ne dai si tu noua un raspuns?
Ce-ai facut? Si ce ti-au zis?
Ady Joi, 25 Aprilie 2013
Nu vreau sa fiu rea...Initial nu am crezut nimic din cele de mai sus ...Am fost la interviu si totul a fost asa cu e descris mai sus...
Dozatorul Joi, 25 Aprilie 2013
Ma bucur ca am cercetat inainte de a ma duce. Si pe mine m-a sunat o tanti cu voce de automaton. Dubios, foarte dubios :D
secret Joi, 25 Aprilie 2013
cele care va tin interviurile nu au nici o legatura cu sala de vanzare. mai bine veniti la training sa vedeti despre ce este vorba si apoi sa luati o decizie in cunostinta de cauza. nu credeti?
Loredrama Luni, 29 Aprilie 2013
Se baga si don'soara infipta probabil care tine "interviurile",adica se chinuie sa adune fraieri pe care sa ii toace.Nu ai altceva de facut?
Si NU,NU CREDEM ca avem ce cauta intre hoti,multumim.Stai tu acolo ca probabil te asemeni cu ei.Noi intre timp o sa cautam ceva decent si onorabil.Speram sa fiti dati jos de pe "tron" cat de curand,sarlatanilor!O munca mai productiva nu stiti sa faceti,va duce capul doar sa fraieriti oamenii sa le luati banii si sa faceti pe durii si desteptii...vai de viitorul vostru dar si-al nostru.Ce-mi sunt tiganii,ce-mi sunteti voi.Macar aia fac totul pe fata,voi o faceti mai diplomat...funny!!!
Loredrama Luni, 29 Aprilie 2013
Si by the way...daca citesti toate cele 7 pagini,vei vedea ca nu sunt doar oameni care au fost la "training-ul" vostru ci si oameni care au lucrat si va "lauda"!!!
me Luni, 29 Aprilie 2013
vaii ce dezamagire...eu ma duc..sa ma amuz
tina Miercuri, 1 Mai 2013
Buna. Eu trebuie sa merg maine la interviu la ora 12:00. Mai este cineva progrmat maine?
ady Duminica, 5 Mai 2013
Am lucrat 7 luni la GODWIN AUSTIN, au si lucruri bune si rele.cat timp muncesti si aduci bani in firma e bine..apoi se poarta mizerabil cu tine,nu iti platesc banii munciti de tine, schimba grilele de salarizare fara sa fii anuntat..Este un mediu foarte stresant, se pune o presiune f mare pe tine, muncesti ca un robot, stai in picioare de la 9 la 18:00 ..plus peste program 1h, poate si 1:30-2h peste...ca si avantaje ramai cu niste cunostinte din vanzari si anumite tehnici care iti pot fii folositoare mai tarziu..una peste alta, veriti-va de firma asta, piata este mult prea saturata, oamenii nu mai investesc in piata de capital cu agentii din romania..
Dan Miercuri, 8 Mai 2013
Acu vreo 2 ore am fost chemat si eu la interviu :). I-am cautat pe net ca nu stiam pe unde mai aplicasem...uneori mai dau si clickuri pe ce mi se pare Ok, fara sa verific...partea interesanta e ca...ieri am aplicat.... :D. Cand o sa-mi trimita datele o sa-i intreb daca e vb de Forex...am jucat si eu banutii mei pe Forex si stiu cum merge treaba, dar nu ma bag pe banii altora sau sa ii mint. AM lucrat si la firme seriose de brokeraj actiuni, care nici nu cautau clienti, veneau ei la firma cu sacu de bani :).
Deci daca ma anunta ca e Forex...o sa stau cuminte acasa
miha Miercuri, 8 Mai 2013
se pare ca sunt multi contactati. si eu am fost contactata si nu stiu ce sa fac....sa ma duc sau nu..