Forum despre FX Resources Services SRL

miha Miercuri, 8 Mai 2013
la tot ce am citit ...clar nu ma duc la interviu daca e vorba de vanzari, plus ca nu am aplicat la aceasta firma...
cosmin Joi, 9 Mai 2013
M.au sunat si pe mine ieri.
Norocul a facut ca am avut o problema si nu am mai reusit sa ajung.
Le.am dat doua mailuri pentru reprogramare la care nu am primit raspuns. Am sunat la acel numar de tel de pe care m.au sunat si este inchis.
La research am gasit siteul asta.
Thank God!
Alex Joi, 9 Mai 2013
eu am fost mai prost si m-am dus la interviu. Si le-am mai si zis ca imi cer scuze dar nu am apucat sa ma documentez prea bine despre fima dumneavoastra, la care alea de-acolo au inceput sa rada si nu stiam de ce.

Probabil se bucurau ca daca citeam, nu ma mai duceam, mi-am mai cerut si scuze auzi.

ziceau de salar 500 ron in prima luna, dar pe care ti-l da doar conditionat, adica practic nici ala e sigur.
Parerea mea e sa nu va duceti, v-ar parea mai rau sa munciti luna aia pe degeaba decat sa nu va duceti deloc. Sau daca va duceti la interviu faceti si voi misto de curva aia bruneta ca eu n-am apucat.
maria Sambata, 11 Mai 2013
va sfatuiesc sa stati acasa
eu regret ca am lucrat acolo 3 luni
nu sunt din capitala
si mi-a fost foarte greu sa platesc chiria
din cauza acestor jegosi
alex Miercuri, 15 Mai 2013
Bine ca exista forumul asta. M-au sunat azi si eram chiar incantata de ideea unui interviu, desi nu-mi aminteam prea bine pt ce job am aplicat exact. Noroc ca sunt o pers constiincioasa si din dorinta de "a-mi face temele" am descoperit ca nu aplicasem vreodata la ei si ca nici macar nu au un site, ci doar pareri negative de la oameni suficient de draguti incat sa le impartaseasca...cu siguranta nu ma voi prezenta la interviu. Multumesc!
conta Joi, 16 Mai 2013
Va multumesc pentru ca ati scris pe acest site. Si pe mine m-au sunat ieri si i-am rugat sa-mi trimita pe e-mail un job description si, bineinteles, nu mi-au trimis. Azi am incercat sa-i sun si imi raspunse robotul. Acum le-am trimis e-mail in care le-am solicitat job description, sunt curioasa daca imi vor raspunde, la ora 16 tb sa fiu la interviu.
conta Joi, 16 Mai 2013
Eu tocmai ce fusesem la un interviu la alta firma de HR: Adecco cu o zi in urma, cu sediu in aceeasi cladire, ca apoi sa fiu sunata de FX Resources. Am cautat numele companiei pe site-ul mfinante.ro si nu exista. Eu chiar am fost pacalita de aceasta firma acum 6 ani cand am terminat facultatea, le-am si dat 1.700.000 lei vechi, 1/3 din taxa totala pentru cursuri de forex si venise o proasta la cursuri care nu stia nici definitia inflatiei si nu mai spun de cursuri, nu te invatau nimic. Pe atunci se numeau Teletrade.
eu Joi, 16 Mai 2013
Exista si astazi Teletrade. Au vreo legatura?
nicu Joi, 16 Mai 2013
Da, este aceeasi firma.
LUCI Joi, 16 Mai 2013
Nu stiu ce sa fac sa ma duc sau nu la interviu maine ?
dan Joi, 16 Mai 2013
si pe mine m-au sunat azi, am dat un search pe google si thank god ca am dat de forumul asta,vroiam sa ma si invoiesc maine de la servici sa ma duc :)))
iulia Vineri, 17 Mai 2013
m-au sunat sa merg luni, dar dupa ce am vazut ce au scris atatia oameni aici, nu are sens sa ma mai duc!!!!!!! 500 lei pe luna? vanzatoarea de la magazinul din colt castiga 1000 ron/luna si lucreaza o zi da/una nu, deci 15 zile/luna
Aurel Duminica, 19 Mai 2013
citeam mai sus ca dupa ce termini trainingul te pune sa platesti ca sa lucrezi la ei.

Asa este ? Eu nu am auzit in viata mea de vreun angajator care sa te puna sa platesti sa te angajezi la ei. Cum se poate asa cv, si pt ce se cer banii astia? .
adrian Marti, 21 Mai 2013
si eu am fost sunata astazi de FX RESOURCES sa ma prezint miercuri la interviu la Opera Business Center II. din cate am citit aici mai bine stau acasa. plus doamna nu a vrut sa imi spuna despre ce este vorba absolut nici un cuvant si daca este despre vanzari ma indoiesc ca eu am aplicat pe asa ceva pur si simplu pt ca nu ma pricep sa vand. cica am aplicat pe bestjobs.
odette Miercuri, 22 Mai 2013
Am fost si eu la interviu la ei. M-au intrebat daca stiu ceva despre firma lor. Eu am citit toate comentariile voastre inainte si stiam ca nu se gaseste nimic relevant despre ei. Le-am zis si eu asta. Raspunsul lor " Domnisoara, cum nu ati gasit? Avem pagina de internet." Am ramas foarte suprinsa asta dupa ce si eu, la randul meu cautasem pe internet ceva relevant. Au zis ca ma suna azi. Vom vedea. Pagina lor este : http://fxresources.ro .
vrajeala Joi, 23 Mai 2013
FXResources sunt aceeasi Aston Markets sau Gowin Austin.
Cum reiese si de pe inscrierea site-ului lor daca verificati pe rotld, o sa vedeti ca aceeasi golani, care-si schimba numele firmelor foarte des ca sa nu se prinda pusculitzele si sa creada minciunile lor, sa munceasca pe degeaba ca sa le bage lor direct banii-n conturi ca sa-si schimbe ei masinile bengoase pe seama copiilor ce fac telemarketing pentru ei.
Dati pe google Aston Markets sa vedeti ce gasiti...numai de "bine".

Date Domeniu
Data Inregistrarii:
2012-07-16 17:44:56
Date Detinator (Registrant)
Nume Detinator:
S.c. Fx Resources Services S.r.l.
Adresa#1:
+40.752236919
Email:
admin@astonmarkets.ro

alta si aceeasi vrajeala Duminica, 26 Mai 2013
..bla bla vrajeli la greu pentru fraieri care pica in plasa de a se angaja la ei.
Se denumesc FXResources si au adresa de web de Godwin-Austin (fosta Aston-Markets).
Pai de ce nu zic direct Godwin-Austin? Ca deja stiu toti ca sunt cei mai mari tepari?

FX Resources Services este o firma de leasing de personal intrata pe piata muncii din Romania de 12 luni, avand in portofoliu colaborari cu renumite branduri atat din tara cat si din Europa..
Recrutarea este un proces complex si uneori e nevoie de foarte mult timp pentru a selecta exact persoana de care este nevoie de aceea noi suntem la dispozitia DUMNEAVOASTRA.
Produse si servicii:leasing de personalTipul companiei:Prestator serviciiPiata de desfacere:RomaniaNr angajati:501-1000Certificate:-Anul infiintarii:-
Date de contact
Numele companiei:Fx Resources Services Srl.
Persoana de contact:Pasea Iulia
Adresa:Str. Dr. Nicolae Staicovici, Nr. 2, Opera Center II
Localitate:Bucuresti
Judet:Bucuresti
Telefon:0741.083.534
Telefon mobil:0741.083.534
Website:http://www.godwin-austin.ro
SSSRRRCCC Vineri, 31 Mai 2013
Asta este mail-ul pe care l-am primit de la ei. Sunt aceiasi tepari, nu? FX MASTERBROK...are rost sa ma prezint? A fost cineva la ei la interviu dupa ce au primit un astfel de mail?

Buna ziua !

In urma discutiei telefonice, va trimitem detaliile pentru interviul programat in data de 03.06.2013,ora 10:15, in urma aplicarii CV-ului dumneavostra la anuntul nostru de angajare.

FX MASTERBROK impreuna cu TeleTRADE D.J. va felicita pentru selectia la interviu.

Sediul companiei noastre este situat in zona P-ta Victoriei, str. Dr. Iacob Felix, nr. 49, etaj 3, sector 1, Bucuresti.
Aici puteti vedea harta
(De la statia de metrou Piata Victoriei, mergeti spre Springtime (spre podul Basarab), la urmatoarea intersectie, pe langa Piraeus Bank, faceti stanga, iar la aproximativ 150m veti intalni pe partea dreapta o cladire cu ING la parter, urcati la etajul 3.)

In ceea ce priveste compania si domeniul de activitate, puteti gasi cateva informatii pe site-ul nostru despre noi sau/si pe contul de facebook.

In scopul angajarii se va tine cont de o puternica motivare interioara dar si de capabilitatea dumneavostra de a lua decizii in conditii de stres.
De asemenea subliniem faptul ca lipsa experientei in trading nu reprezinta un impediment in ceea ce priveste angajarea dumneavostra. In acest sens, noi va asiguram o pregatire preliminara pe specializarea "Dealing on Foreign Exchange Market " , un pas important pentru o realizare profesionala de top.

Cu stima,
Echipa FX MASTERBROK
office@tranzactiiforex.ro
mob : +40.760.263.100
fix: +40.311.053.400
Bucuresti, str.Iacob Felix nr.49, et.3, sector 1

PS: In cazul in care NU mai sunteti interesat/a de acest job va rugam sa ne trimiteti un reply la acest mail pentru a evita neprezentarea la interviu. Va multumim!
yan Vineri, 31 Mai 2013
Eu sunt programat luni la interviu. Nu ma duc dupa ce am citit aici.
Sa se aleaga maciuca de ei.
Numai bine!
crina Duminica, 7 Iulie 2013
Sa va spun si ceva mai penibil
decat atat
respectiva fetita
nici macar nu stie limba romana
cand am inceput sa o intreb mai multe
a intrat in panica
ii recomand niste lectii de dictie
este inadmisibil