Forum despre G2 Travel

@anonim2 Miercuri, 5 Februarie 2014
se dau si salarii care incep de la 1000ron pentru unele pozitii (spre exemplu temp sau cei care nu au experienta de munca), media salariilor este undeva la 1800-2000ron, din cate stiu eu, exceptand managerii care nu au salarii sub 5000ron.
Anonim2 Miercuri, 5 Februarie 2014
Multumesc de informatie :)
anonim3 Miercuri, 5 Februarie 2014
Colegul expert insalarizare, esti foarte prost...informat! Nu exista nici un salariu de 1000 in companie! Daca nu stii, taci din gura si nu mai intoxica lumea aiurea!!
Curios Joi, 6 Februarie 2014
Pentru o pozitie in cadrul departamentului de Coordonare, ai idee ce salarii se ofera?
Anonim2 Marti, 11 Februarie 2014
Dintre cei care au fost la prezentarea de pe 3 februarie, a fost sunat careva?
Curios Marti, 11 Februarie 2014
Pentru Anonim2, nici eu nu am fost contactat.
Anonim2 Miercuri, 12 Februarie 2014
M-au sunat.o sa ma duc maine
Gilbert Miercuri, 12 Februarie 2014
@Anonim2 pentru ce pozitie ai aplicat?
Curios Miercuri, 12 Februarie 2014
@Anonim2 daca ne poti furniza mai multe informatii dupa interviu, ar fi util ptr multi.
curios Sambata, 15 Februarie 2014
Am fost contactat ieri, marti am interviul.
Lamia Marti, 18 Februarie 2014
Buna ziua,

Stiti cam ce salariu se ofera pentru un internship?Multumesc
Lamia Marti, 18 Februarie 2014
@curios cum a fost la interviul?Sediul este cel din Sun Plaza?
Curios Marti, 18 Februarie 2014
Interviul afost foarte ok . A mers foarte bine si am tinut interviul cu HR-ul si cu Managerul de departament si pot sa-ti spun ca mi-a facut placere sa discut cu ei . Mi-au oferit o pozitie in cadrul companiei in urma aplicatiei mele la doua din departamentele companiei.Ca un scurt rezumat al interviului pentru ca nu vreau sa scriu prea mult si sa obosesc ochiul ce va citi acest text. Salariul oferit a fost undeva la 2000 de ron cu promisiunea ca in caz de apar alte joburi in cadrul companiei pot sa schimb departamentu lfara nicio problema, daca exista oportunitatea de promovare ti se aduce la cunostinta si desigur iti sunt evaluate competentele si tot ce-ai reusit in cadrul companiei ( idee care-mi place si care mi se pare faina ).Trebuie sa recunosc ca daca nu aveam niciun fel de experienta si as fi vru sa lucrez in turism, daca stiam de G2 acum cativa ani as fi venit direct la ei fara nicio retinere. Daca ai alte intrebari iti pot raspunde in continuare. Per total mi-au facut o impresie buna si au fost foarte prietenosi si mai directi fara sa ma ia pe 15 directii si sa o dea la intors. Sunt ceva mai sinceri spre deosebire de alte companii si da ca entry level mi se pare ca sunt cam cei mai potriviti, acum depinde si de tine si ce vrei tu.
Lamia Miercuri, 19 Februarie 2014
@curios,iti multumesc mult pentru raspunsul prompt.Daca vii cu experienta in vanzari din alta bransa,dar am absolvit masteratul in turism,exista posibilitatea sa ma cheme la un interviu sau prefera persoanele fara pic de experienta pentru internship?
Sediul este in Sun Plaza?Multumesc mult inca o data.
Curios Miercuri, 19 Februarie 2014
Nu este nicio problema cu experienta si iti spun sincer sa nu te duci pentru un internship ci sa optezi pentru un job! Acolo au si studenti care nu au avut nici pic de experienta si au intrat pe pozitii de entry level la un salariu decent ( zic eu ) .Sediul este la Sun Plaza ( un etaj plin de birouri din ce am observat, clasic). Uite te sfatuiesc sa ii dai un e-mail hr-ului si sa vezi ce poti face mai departe. Inca odata iti recomand sa nu te limitezi la un internship, din experienta iti spun eu.
Lamia Miercuri, 19 Februarie 2014
Stii cumva e-mailul hr-ului?Multumesc inca o data.
Lamia Miercuri, 19 Februarie 2014
Imi poti spune te rog pentru ce post ti-a oferit salariul respectiv?Experienta pe care o ai sa inteleg ca a fost tot in alta bransa si ti-au oferit acel salariu chiar daca o iei de la zero in acest domeniu.Multumesc
Curios Miercuri, 19 Februarie 2014
mailul il poti cauta pe net daca cauti anunturi pentru joburi la ei. Da-i un search pe google dupa anunturi la ei si ai sa vezi anuntul care a fost ptr opening day, acolo ai o adresa de mail de la Hr.Am experienta deja pe turism aproape 2 ani, si inca 2 ani in alte domenii, dar din ce am inteles la interviu, ei de regula ofera aceeasi oportunitate si celor ce nu au experienta dar sunt dornici sa intre in acest domeniu. Aici sincer nu stiu cat de multe detalii iti pot oferi eu, trebuie sa ai o discutie cu cei de la HR daca ai interviu si ei te pot lamuri mult mai bine. Eu ti-am relatat doar din proprie experienta si momentan am avut doar un prim interviu, urmand ca raspunsul final sa ajunga la mine undeva pe vineri luni cel tarziu. Nu cred ca a mai contat experienta ci pur si simplu cred ca aloca un buget pentru feicare departament si atunci iti ofera acel salariu, repet cred asta, nu sunt din interior ca sa fiu o sursa sigura si am vazut un alt comentariu mai sus care explica ca media salariilor e undeva pe la 1800-2000.In principiu te sfatuiesc sa aplici si dupa vezi unde te poti incadra si depinde ce-ti vor spune la interviu.
Lamia Miercuri, 19 Februarie 2014
Iti multumesc mult pentru raspunsurile acordate! Iti urez mult succes in continuare si sa ai parte de un raspuns pozitiv din partea lor.
@ Curios Joi, 20 Februarie 2014
Pentru ce departament ai fost la interviu ?