Forum despre Gameloft Romania

manffis Marti, 14 Mai 2013
Am lucrat la Gameloft 1 an jumate si nu recomand tura de noapte (NS). Sunt foarte multe persoane frustrate in jurul carora se invart taskurile bune. Toate padurile cu uscaturile ei dar Nightshiftul de la Gameloft are mai multe uscaturi decat oameni de treaba cu care sa te intelegi si sa-ti placa sa lucrezi in echipa. Totul e in functie de noroc aici, chiar si cu "maririle"
pe care ni le-au tot promis Leazii (care se cred buricul pamantului).
In ultima perioada a sederii mele la Gameloft am facut doar taskuri pe care le fac testeri de 1 luna sau mai putin. A fost cea mai frustranta perioada din viata mea si chiar nu se merita la banii pe care ii castigam. Cautati-va in alta parte decat sa fiti tot timpul stresati si sa nu invatati nimic.
Pe celelalte ture, este placut sa lucrezi si se rotesc taskurile (inveti si ai sanse de avansare), din cate am auzit.
Referitor la faza cu taiatul salariului, s-a taiat doar pe Nightshift, binenteles.
gameloftqa Marti, 21 Mai 2013

Salut.

Am lucrat la Gameloft pe NS (nightshift) pe o perioada de 8 luni. Pe NS totul e origanizat pe bisericute. Daca nu faci parte din una, poti sa iti iei adio de la mariri sau avansari sau alte bazaconii.

Salariul pe seara este 300 euro (sau 1300 ron in mana). Atmosfera de lucru, cu toate cele zise mai sus, este mai ok ca la EA (de Ubisoft nu stiu).

Ani Miercuri, 22 Mai 2013
Aveti idee cam ce salarii sunt pe HR ori finance, tot asa prost se plateste? Mersi
trek Sambata, 25 Mai 2013
Imi mai poate da cineva detalii despre Gameloft Cluj? Nu numai legate de salarii, ci si de conditiile de munca, interviuri etc.
Me Miercuri, 29 Mai 2013

@trek

De unde sa incep? Conditiile de munca sunt decente, ai un program flexibil. Per total daca ai noroc poate ajungi un Senior si poate intr-un final ajungi Lead.

Mediul e super placut daca ai norocul sa nimeresti intr-o echipa buna si cu oameni OK !

Ca si interviu, testezi pe un emulator ( aplicatia de mobile pe PC), si tre sa gasesti probleme (bug-uri) cat mai multe si sa le descrii cat mai bine, apoi tre sa faci un eseu despre jocul/filmul preferat ! Parca erau si 4-5 intrebari de logica (grila) ! Mare lucru nu e daca stii cat de cat engleza ! Apoi ai o saptamana in care testezi aplicatii si esti monitorizat non-stop si ti se spune unde e bine si ce tre sa imbunatatesti, spre finalul saptamanii se curata oamenii care nu sunt OK, ceilalti primesc un email prin care va felicita ca va numarati printre staff-ul Gameloft.

Sper ca v-au ajutat aceste mici detalii si sper sa faca si alte persoane astfel de descrieri despre firmele care ma intereseaza :)) !

@me Sambata, 13 Iulie 2013
stiti ceva despre salariile pe 2D ?
ll Joi, 18 Iulie 2013
Poate sa imi spuna cineva ce salarii sunt pe HR? si cum se desfasoara lucrurile pe acolo?Merci
gigel Marti, 30 Iulie 2013
M-ar interesa si pe mine cam cat e un salariu de programator C/C++ la Gameloft.
maria Duminica, 25 August 2013
Ceva despre salarii la conta ori resurse umane stie careva va rog?
Nightshift the best Miercuri, 4 Septembrie 2013

Ce tot aveti voi cu nightshift?E cel mai tare shift ! Primesti 20% bonus .
Munca nu prea faci, depinde la ce echipa ajungi dar in mare parte te dai bine pe langa sefi si nu ai probleme.

Mai e inca un shift tarziu de tot dar nu stiu cat primesc aia.
Deci cea mai buna solutie daca sunteti in QA e sa veniti pe nightshift.

elmer fudd Duminica, 8 Septembrie 2013

Situatie e urmatoarea:
Testare:
Tura de zi-250 euro
Tura de noapte - 300 euro
Tura a 3-a - 325 euro cred

konekter Luni, 9 Septembrie 2013

Tocmai am parasit Gameloft QA, am fost in echipa mai mult de 1 an.

1300 ron pe luna nightshift

1000 ron pe luna dayshift

zuzka Marti, 10 Septembrie 2013
Nicio informatie despre salariile programatorilor?
salariu developeri Miercuri, 11 Septembrie 2013
Macar estimativ. Ex: Ai salariu 1000 eur pui intre 600-1500 or random number.
borbor Luni, 30 Septembrie 2013
Despre salariile pe posturile 2D artist? / 3D artist? Aproximativ.
Merci.
salariu linux Miercuri, 2 Octombrie 2013
pe linux system admin ce salariu ar fi
marinache Joi, 10 Octombrie 2013
Pe postul de Reporting specialist ( IT Consulting team) are cineva idee cam pe ce salariu?
LOL4buck Duminica, 13 Octombrie 2013
Imi place ca lumea zice 250 euro cand defapt e 1000 lei :))
Nick Joi, 24 Octombrie 2013
Salut. Are cineva idee, dupa proba eliminatorie (cea de depistare a bug-urilor si testul de logica), cum este interviul? Mai am de ce sa-mi fac griji? Multumesc.
mhm Sambata, 14 Decembrie 2013

Teoretic nu tre sa iti mai faci griji daca ai trecut testul de buguri , la urmatorul interviu trebuie sa fi cat mai ok si esti ca si acceptat,