Forum despre Gameloft Romania

Cineva Marti, 14 Ianuarie 2014
Salut, tocmai am intrat in training pt QATester la gameloft. Am mai lucrat acelasi lucru si la EA 6 luni. Dupa training voi lucra pe night shift. Ce sfaturi imi puteti da?... despre orice. Anything is valuable. Mersi
Salut Duminica, 16 Februarie 2014

Salut , aici la HR este cineva care pune anunturi indiferent daca e noapte sau zi . Azi e duminica si in urma cu 50 de minute a fost mai multe anunturi :))

Psygothic Marti, 25 Februarie 2014
Am fost chemat la proba pt game tester. Care e salariul net? Intre ce ore sunt turele?
gmlft Miercuri, 26 Februarie 2014
pentru dayshift (10-19) salariu e 250euro net.
pentru nightshift (19-3:30) salariu e 300euro net.
pentru thirdshift (2:30-10) salariul e 325euro net.
pentru salut Miercuri, 26 Februarie 2014
nu e nimeni la hr duminica sa puna anunturi. probabil au platit sa se punu anuntul timp de 30 de zile de ex si anuntul se posteaza automat la o anumita ora in fiecare zi.
Intrebare Marti, 25 Martie 2014

Cat era salariul daca luam testul pe pozitia Junior C++ combinat cu baze de date ?
Poate sa-mi spuna cineva? Doar atat vreau sa stiu.

Mihai Miercuri, 26 Martie 2014
In legatura cu pozitia de tester de la Gameloft Cluj. Am inteles ca orele suplimentare sunt platite dublu, dar pot sa fac in fiecare zi suplimentare daca am nevoie de bani? sa lucrez 12 ore pe zi? Sau orele suplimentare se fac doar cand e nevoie? Multumesc
x Vineri, 11 Aprilie 2014
Raspunde cineva la intrebarile legate de salariile programatorilor c/c++?
Vio Marti, 22 Aprilie 2014
Si eu sunt curios de orele suplimentare daca se poate ramane oricand peste program
6 cai Sambata, 26 Aprilie 2014

Peste program se ramane doar cand este nevoie, cand se cere asa ceva. De obicei cand se apropie deadline-ul unui proiect se face OT peste program (+3 ore de regula, foarte rar mai mult).
Mult mai des se cere OT-ul in weekend, pentru ca mai mereu exista un proiect in creatie/dezvoltare pe care sa se aprope asa ceva.
Pe langa asta, mai conteaza si shift-ul pe care lucrezi, day/night, precum si departamentul. Exista locuri unde aboslut mereu se cere weekend OT, asa ca poti veni cand vrei, stiind ca si saptamana viitoare o sa se faca :)

Loki Duminica, 4 Mai 2014
Si ipotetic vorbind..se poate ajunge la un salariu decent gen 2000 de lei daca se participa de fiecare data cand se cere over time?
6 cai Luni, 5 Mai 2014
Depinde pe ce tura lucrezi.
Pe zi (10:00 - 19:00), daca lucrezi 2 weekend-uri dintr-un maxim lunar de 4, salariul ajunge pe la 1470 - 1500 lei; iar la 4/4 weekend-uri ar veni cam ~1850 lei.
Pe noapte (19:00 - 03:30), 2/4 weekend-uri = ~1770 lei, iar 4/4 = 2000 - 2050 lei.
Pe 3rd (02:30 - 10:00), 2/4 = ~1870 lei, in timp ce 4/4 = 2100 - 2150 lei.

Asta in Bucuresti. Nu stiu daca salariile in Cluj sunt aceleasi.
qasd Luni, 5 Mai 2014
Artistii lucreaza si pe tura de noapte?
Vlad Marti, 13 Mai 2014
Daca lucreaza cineva la Gameloft Cluj poate sa confirme ca salariile sunt la fel ca in Bucuresti? Si daca e cineva pe schimbul de noapte in cluj daca imi poate spune cum e atmosfera pe acolo. La interviu cum a fost?
acelasi Duminica, 25 Mai 2014
Stie cineva daca plata se face la doua saptamani sau la luna?
Mircea Duminica, 25 Mai 2014
Daca termini un liceu de arte,profil design,te poti angaja ca junior tester?si cat ar fii salariul?
Andrei Luni, 26 Mai 2014
Ce salarii primesc programatorii PHP?
idc really Marti, 10 Iunie 2014

HR-ul de la Gameloft trebuie schimbat. Am fost la doua interviuri in perioade diferite, pentru doua pozitii diferite.

In ambele cazuri am ajuns in faza finala dupa care nu s-a mai sinchisit nimeni sa-mi dea nici un raspuns. Nici dupa cele 2-3 emailuri in care intrebam ce s-a intamplat cu postul si daca mai este valabil.

Lipsa de profesionalism!

peste tot Marti, 10 Iunie 2014
Felicitari! Ai descoperit cum lucreaza 99% din HR-ul romanesc.
Nu fi dezamagit, te vei mai confrunta cu aceste intamplari.
Macar un amarat de copy-paste la un refuz, cred ca ar putea face si don'soarele alea de p-acolo, in loc sa-si verifice FB-ul toata ziua, ca pana la urma, nu vin 100 de persoane la un interviu
woofertv Miercuri, 11 Iunie 2014
se cere un minim de varsta?