Forum despre Gazeta Imobiliara - Sama Invest - Imocall (CT BUILD CONSULTING SRL)

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 14 Aprilie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in grupul de firme Gazeta Imobiliara - Sama Invest - Imocall, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Gazeta Imobiliara - Sama Invest - Imocall.

Andreea.I Luni, 15 Aprilie 2013
Buna, din pct-ul meu de vedere este o mare hotie. Toate bune si frumoase pana cand primeam numai promisiuni ca o sa fie o firma mare si tare dar nici macar echipamente nu aveam( telefoane, calculatoare, birouri) Pana la urma au venit telefoanele( sub nicio forma ce ne-am fi asteptat)digi mobil pt call center..o mizerie, calc nu aveam asa ca 3 sapt am lucrat cu pixul pe hartie. Dupa, am fost anuntati sa lucram de acasa pana o sa gaseasca un alt sediu(central dupa cum spuneau ei). am muncit zilnic timp de alte 2 sapt , timp in care ne-au facut card-uri , firma serioasa ce mai... si cand a venit data de 10 sa ne luam salariul ..si acela de 10 mil surpriza....sefii S.L. si C.T...dadeau din colt in colt si ne amanau de la o ora la alta pana pe seara cand am primit un mail ca departamentul sa inchis si nu o sa primim nimic....hmm in 2 ore s-au inchis telefoanele si ni s-au anulat toate conturile de pe renumita gazeta imobiliara iar anunturile muncite de noi apareau acum cu datele de contact ale lui C.T...mentionez ca toti am semnat contracte de munca pe care nu le-a inregistrat nimeni..........Deci, daca auziti sau va intersectati cu persoanele sus mentionate, sa le evitati cat puteti...nu sunt seriosi si nici macar loc de buna ziua nu lasa niste nimicuri de oameni care cred ca sunt tari dar de fapt sunt nimeni
Merysu Luni, 15 Aprilie 2013
Nu ma gandeam vreodata ca o sa postez pe un site opinii referitoare la un angajator, daca se poate numi asa.....Sama Invest......o gramada de promisiuni, sperante si la fel de multe dezamagiri. Am fost angajata, daca se poate spune asa, am muncit mult peste media ceruta pentru prima luna si totusi la sfarsitul acestei perioade am constatat ca nici nu am avut contractul de munca inregistrat, doar un card de credit si un telefon Digi....si surpriza sefi disparuti......ei cu bani, noi fara, ei linistiti, noi cu o gramada de nervi. Aveti mare grija la acest angajator......probabil ca vor sa constituie o noua echipa in luna mai.....mai bine feriti-va, stati acasa, faceti total altceva...merita mai mult si in plus nu va incredeti deloc in ceea ce spun acesti oameni. Din pacate am aflat ca nu sunt singura pacalita, chiar si la contracte cu diferite institutii sunt pusi pe pacaleli.
Andreea.I Luni, 15 Aprilie 2013
SAMA INVEST
Str. Cauzasi nr. 22 B e o mare pacaleala..nu exista nici picior de SAMA la aceasta adresa...poate in Sibiu sau pe tarabe..am gasit recent ca pe langa terenuri.. dn CT vinde si rosii cu lada..marele agent imobiliar:)))))))))))))
Cristi M. Luni, 15 Aprilie 2013

Si eu am fost in situatia celorlalti colegi. Au facut recrutari pentru aprox. 15 oameni, apoi, pentru ca n-au avut bani, ne-au dus cu vorba ca ne mutam in alt sediu, nu ne-au mai platit si au refuzat sa ne ofere o explicatie fata in fata.

Andu Luni, 15 Aprilie 2013
SAMA INVEST......multe promisiuni si nici una implinita....nu faceti greseala sa mergeti la interviu la ei.Riscati sa luati teapa ca si noi....
coane fanica Luni, 15 Aprilie 2013
ce nu faceti voi o fratie sa mergeti sa va luati banii cu forta?
I.r Luni, 15 Aprilie 2013
SAMA INVEST ”“ companie de investitii si dezvoltare IMOBILIARA, alcatuita dintr-un grup de profesionisti foarte talentati, dedicati si de succes, cu operare la nivel national.
SAMA INVEST aplica intelegere, experienta, informatii si resurse pentru a ajuta clientii in transformarea obiectivelor lor in realitate.
Atuurile noastre sunt aplicate fiecarui client si includ:
- O cunoastere intima a segmentelor de piata in in care ne desfasuram activitatea.
- Capitalul intelectual si resursele tehnologice .
- Satisfacerea nevoilor clientului.

TOATE ACESTE SUNT NISTE MINCIUNI CA SA IA MINTIILE OAMENILOR SA COLABOREZE CU EI !!!
Andreea I Marti, 16 Aprilie 2013
NU DARAMA NICIODATA CEEA CE NU POTI SA CLADESTI SINGUR "Cand cineva te arata cu degetul, doar un deget este indreptat catre tine, restul sunt spre el." IN VIATA ESTI EXACT CEEA CE ACCEPTI SA FI.

Acestea sunt citatele preferate ale Sefului de la Gazeta de 2 lei ,SL vaiii dar oare crede si el ce minte..chiar vrea sa para serios sincer........
rtrt Marti, 16 Aprilie 2013
S.L. e inca unul dintre multi altii tepari.a angajat 12 oameni sa i tina sa le puna anunturi timp de o luna dupa nu le a mai dat banii.sub nicio forma sa nu lucrati cu ei vreodata si sper ca in viata sa li se intample ce e mai rau pe lumea asta
jhbjhbjh Vineri, 19 Aprilie 2013
se pare ca e cu greutate firma asta si adm bine.....au vechime in lume virtuala cu pareri de bine
rares
26.09.2012. 14:29
Stefan Lungu omul din umbra al PDL , patron a mai multor societati si fostul presedinte al revistei Econews, divorteaza de Crisanta Lungu Director Executiv al Greenpeace Romania, nimeni alta decat cea care a castigat procesul cu Ministerul Economiei, ecologista porno conform siteului STL.ro.
Divortul monden pare a fi fost generat de o idila a omului de afaceri Stefan Lungu cu fiica unui oficial al Garzii Nationale de Mediu, relatie ce pare ca dureaza de minim un an , timp in care ”victima” Crisanta Lungu, n-a stat degeaba, la randul ei avand o legatura cu un necunoscut, aceasta fiind vazuta in dese randuri in compania unui tanar brunet. Divortul dintre cei doi este depus la starea civila a sectorului 6 urmand a se definitiva in scurt timp. Zvonurile spun ca divortul dintre cei doi a fi unul menit doar pentru ca Dl Stefan Lungu sa isi poata lansa candidatura la alegerile parlamentare din iarna. Este stiut faptul ca omul de afaceri coordoneaza mai multe afaceri in Romania si ca este un apropiat al fostului partid de guvernamant si un sustinator al Presedintelui Romaniei Traian Basescu. Contactat fiind dl Stefan lungu a confirmat divortul de sotia sa Crisanta Lungu insa nu a vrut sa comenteze relatia actuala cu fiica unui oficial al Garzii nationale de mediu, atentie cu peste 15 ani mai tanara decat acesta.Greenpeace Romania a refuzat deasemenea sa faca orice comentariu legat de divortul intentat de Stefan Lungu impotriva sefei Greenpeace.
Surse apropiate celor doi sustin ca relatiile dintre noii mondeni erau tensionate de mai multa vreme, acestia avand de ceva vreme vieti separate. Curiozitatea apare in momentul in care Stefan Lungu a trecut marea majoritate a bunurilor pe numele unor apropiati printre care si cateva mii de hectare de padure pe care intentioneaza sa le defriseze conform unor licente de exploatare forestiera. Oare este un divort de fatada doar pentru a nu afecta imaginea sotiei, recunoscuta ca o mare ecologista , sau dimpotriva, legatura dintre omul de afaceri Stefan Lungu si fiica inaltului oficial al Garzii de mediu are o alta implicare decat cea amoroasa?