Forum despre General Business System - Samsonite Romania

Elena Luni, 14 Octombrie 2013
Mda,am fost si eu la interviu. 800 lei+bonus la atingerea targetului. Iti trebuie un girant care sa acopere in max 15 zile pierderile in caz ca tu nu platesti. Daca pleci mai dvreme de 6 luni trb sa platesti 400 lei. Se lucreaza o zi cu o zi,un week-end full,celalalt liber. Se face un training d aprox 3 zile,intr-unul din magazine.
Diana Luni, 30 Iunie 2014

Am fost la un interviu pentru postul de specialist marketing. Am asteptat o ora si jumatate! Am mai asteptat 10 minute. Intr-un final am considerat ca e momentul sa ma ridic si sa plec. Nu as putea sa lucrez in asemenea conditii!

Florin Vineri, 25 Iulie 2014
Luni la ora 10 sunt invitat la un interviu de catre aceasta firma, pentru un post de sofer.
Voi scrie apoi aici, concluziile ,eventual si partea salariala si program,tot.
George Sambata, 26 Iulie 2014
Salut,si eu am lucrat la aceasta firma ca sofer de distributie si pot sa spun ca am fost dezamagit de conditile care se lucreaza acolo.Sofer doar in acte,in rest munca de necalificat cam 85 %,intr-un depozit (incarcat,descarcat tiruri,adica carca la greu,etichetare produse etc.) programu sti cand vi,dar nu sti cand pleci,nu vreau sa exagerez de la 8 pana la ora 19 30 in cel mai bun caz,pe mine ma prins si 22 sau in cel mai rau caz ora 00:00 sau 02 dim.Nu ai voie sa vb la telefonul personal sau sa fumezi in timpul programului.Cat am rezistat in firma pot spune ca s-au prelindat 7 persone pe postul acesta,ca sa nu mai spun,ca aproximativ 70% din personalul firmei sunt de 2,3 luni,de aici sa trage o concluzie,Nu am crezut asa ceva pana m-am convins,bataie de joc.Cu stima George
Seriosul Joi, 2 Octombrie 2014

Sunt 100% de acord cu George, am lucrat la ei cam 8 luni tot ca sofer.Am prins o perioada in care s-a mutat depozitul si firma dintr-o locatie in alta si am lucrat o luna non-stop de 8.00 la cel putin 23.00 ,7 zile din 7.Mergeam in tara la deschideri de noi magazine si montam rafturi din fier si amenajam impreuna cu 2 fete magazinul in cateva ore facand munca titanica a cel putin 10-12 persoane.Vad ca si acum in 2014 se mentine acelasi sistem de munca haotic unde daca esti platit trebuie sa faci tot ce ti se comanda oricand si oricat.

carloveschi Sambata, 30 Mai 2015
Am fost in probe la aceasta firma 2 zile pentru postul de director economic cu atributii de import-export, la sediul firmei de pe strada Liveni, Datorita urmatoarelor motive am ...
joyce Miercuri, 12 Aprilie 2017
De acord cu persoanele care au comentat mai sus. Nu ti se spune din prima ca nu ai voie sa fumezi, afli ulterior ca esti concediat si daca esti vazut ca fumezi in timpul liber, nu ...