Forum despre Genpact Romania

Flori I. Joi, 22 Septembrie 2011
cat de bine trebuie sa stii limba germana? am in cv mediu si m-au sunat pt interviu. acum o sa ma sune sa vb in germana. cat de bine tre sa stii ca sa te angajeze?
Lazar Joi, 22 Septembrie 2011

vreau sa ma angajez la genpact si as dori sa stiu mai multe despre procesul de recrutare si daca merita sa ma angajez aici. cine a mai lucrat poate sa dea cateva sfaturi?

roller Vineri, 23 Septembrie 2011
@Flori I: depinde pe ce proiect e vorba. daca e relatii cu clienti trebuie sa stii destul de bine ca vb cu ei direct, mai ales daca e pe telefon. si tot asa depinde si daca e IT sau ceva contabilitate.

daca e doar de bagat date sau actualizat diverse, trebuie nivel mediu.
pt. ce te-au sunat?
geo Vineri, 7 Octombrie 2011
genpact as putea spune ca este doar o rampa de lansare. stai un an max la ei, interactionezi cu nativi inveti limba, mai prinzi cateva chestii de proceduri corporatiste, poate si ceva tehnic daca ai norocu sa fii pe un proiect IT, daca mai dai si coate (sa nu fiu misogin, intelegi voi) poate ajungeti si un lead ceva, in rest depinde ce cautati de la viata. deci recomand genpact ca prim job :)
geo Vineri, 7 Octombrie 2011
a.... si imi place noul format al site-ului, succes in proiectul vostru ;)
Irina Luni, 10 Octombrie 2011
La Genpact depinde foarte mult pe ce proiect esti. Stiu ca posturile de baza sunt AP si AR si e o activitate destul de boring. Am o prietena care a dat interviu pt AR si a cerut ...
Adrian Joi, 20 Octombrie 2011
@Irina: ce inseamna AP si AR?si ce proiecte sunt actualmente mai exact in Genpact Bucuresti? m-ar interesa in mod special pe engleza si germana.
Claudia Joi, 27 Octombrie 2011
pe mine ma intereseaza pe franceza. daca stiti ceva bip aici :)
Oana-Maria Sambata, 29 Octombrie 2011
hello everyone. azi am fost la angajatori de top de la sala palatului (vai ce inghesuiala si ambrabureala). in fine, am fost si la standul Genpact si au zis ca angajeaza orice, ...
Morar Sambata, 5 Noiembrie 2011
sunt curios cam ce salariu minim se da pe transition manager in genpact. mersi de un eventual raspuns.
andrew Miercuri, 9 Noiembrie 2011
din ce am auzit eu peste 2500€ cu conditia sa ai experienta pe managementul proiectelor si evident engleza sau franceza fluent.
Iulian Tache Duminica, 8 Ianuarie 2012
apropo de pozitia de transition manager de sus in genpact, in primul rand trebuie sa te inarmezi cu rabdare. structura lor de manageri care te intervieveaza nu isi dau seama din ...
ana-antoaneta Luni, 16 Ianuarie 2012
am auzit ca nu se simte criza la genpact :)
Robert Sambata, 28 Ianuarie 2012
si pe mine ma intereseza pe limba germana, am inteles ca se cauta foarte mult in genpact in bucuresti. preferabil o pozitie tehnica in care sa se faca traininguri. ce salarii sunt ...
Preda Miercuri, 1 Februarie 2012
salutare lume noua. intrebare: 22 milioane brut cat inseamna in mana? e vorba de o pozitie pe germana. ciao
andu Marti, 7 Februarie 2012
pai scade vreo 16% o data impozitu si parca mai e inca un 16%. deci cam vreo 32% din brut o sa ai in mana ;)
andu Marti, 7 Februarie 2012
http://www.undelucram.ro/calculator-de-salarii acolo ai detaliat tot. sper sa-ti fie de folos. nu stiu exact cum este cu bonurile de masa, stiu ca si ele se impoziteaza.
Lucian Duminica, 26 Februarie 2012
@ ana-antoaneta Luni, 16 Ianuarie 2012 "am auzit ca nu se simte criza la genpact :)" =))) funny. da, pt indieni nu se simte criza, inca acapareaza cele mai tari proiecte ...
tania Duminica, 26 Februarie 2012
heii. aproximativ cat ar fi pe franceza engleza pe o pozitie level entry la genpact, domeniul finante am inteles? :) multumesc
ronald sch. Luni, 27 Februarie 2012
ola, si pe germana? aceeasi intrebare ca mai sus cu rugamintea de a primi si informatii despre cum se desfasoara interviurile. sunt la telefon sau la sediu?