Forum despre Genpact Romania

Bia Vineri, 31 August 2012
Am citit discutiile voastre si observ ca sunt si persoane care dau raspunsuri competente... deci am si eu una :) .

Am avut interviu telefonic (engleza+franceza) la Genpact pe 21 august insa nu am primit nici un raspuns pana acum. La lb Fr mi s a spus ca am avut o nota buna (am sunat centrul de competenta lingvistica). Ar trebui sa mai astept sa ma cheme la interviu ? Mai am o alta oferta si nu stiu ...

Merci.
suedezul Vineri, 31 August 2012
@Bia - ai reply la mail
@bnc - ai zis ca vorbesti si engleza. Altceva afara de engleza mai stii? Nu imi spune ca doar romana? Engleza este un must pt toti angajatii + o alta limba. Cu alte cuvinte daca stii doar engleza, nu-ti bate capul cu aplicatia. Pt un salariu de 2000 tre sa cunosti alte limbi gen rusa/maghiara/etc. Ca un ex pt limbi gen franceza/italiana/spaniola, media e undeva pe la 14-18 in cel mai bun caz.
Germana/olandeza inca se plateste ok, iar limbile nordice (exotice) pt ca sunt rare persoanele cunoscatoare, sunt bine.
adriana Vineri, 31 August 2012
am o intrebare....dupa interviurile telefonice dupa cat timp te suna pt intalnirea cu HR?
evi Vineri, 31 August 2012
daca stiu germana si engleza si termin Contabilitate si Informatica de Gestiune -ASE ce sanse am si pe ce posturi in Genpact?:)
mihnea Vineri, 31 August 2012
pt Bia. ar ca trebui sa ai un feedback pe saptamana viitoare. de obicei dureaza 2-3 saptamani. ce teste ai mai dat?
Bia Vineri, 31 August 2012
@Mihnea
M-au sunat azi, deci probabil depinde de cat de urgent cauta sau in fine, habar nu am.
nu am dat nici un test. Ar trebui sa am interviul cu HR-ul desi nu inteleg ce anume deoarece si primul interviu telefonic a fost tot cu o persoana de la HR. Este vorba si de teste?
tu ai avut aceste interviuri deja?
mihnea Vineri, 31 August 2012
hehe, e bine ca te-au sunat.

da, sunt mai multe teste (cred ca scris si pe unde pe aici).

testul de limba, testul cu HR-ul (adica o discutie generala face-to-face) si dupa o discutie cu managerul proiectului. si cam asta ar fi.
raspuns Sambata, 1 Septembrie 2012
@evi ai multe sanse. succes tuturor!
Andreea Marti, 4 Septembrie 2012
@Bia
Cum a fost interviul si pt ce post ai aplicat? :D
Negativ Marti, 4 Septembrie 2012
Pana acum vad doar pareri pozitive si informatii salariale. Pareri negative are cineva? (cine a lucrat/lucreaza acolo)
lexy Marti, 4 Septembrie 2012
negativ in genpact? daca ai "noroc" s-ar putea sa prinzi niste team lideri mai plini de aere, in rest....... crrrr nu-mi vine nimic in cap :)
lorena Marti, 4 Septembrie 2012
wow, genpact vad ca angajeaza la greu

31 de posturi disponibile.

cat de mare e firma?
Bi Joi, 6 Septembrie 2012
@Andreea
AR cu franceza, interviul a fost ok, testul de conta la fel si chiar nu mi s-a parut ceva special sau dificil insa salariul cam mic. Stie cineva care-i salariul pt Senior AR cu franceza?
Chiar nu stiu daca sa accept oferta....
Merci
Andrei Joi, 6 Septembrie 2012
@Bi

ai primit o oferta in jurul sumei de 1600?
Bi Joi, 6 Septembrie 2012
1800...
andrei Joi, 6 Septembrie 2012
@Bi

nu stiu cati ani experienta ai...eu am primit 1600 pt un an experienta in AP
B Joi, 6 Septembrie 2012
@Andrei
eu am avut experienta destul de multa in alte domenii care aveau legatura cu acest domeniu. Mie oricum mi se pare putin.
as mai avea cateva intrebari ...ai o adresa de email?
merci
B Joi, 6 Septembrie 2012
sau mai bine iti dau eu adresa ca poate nu vrei s-o dai pe a ta: bianka_san@yahoo.com
clau Joi, 6 Septembrie 2012
iar vorbiti pe mail? :( poate vor si altii sa stie ca doar d-aia e un forum public. va rog.
Mimi Joi, 6 Septembrie 2012
Ce hartii v-au pus sa semnati dupa interviu ? Ca mi-au spus ca ma vor contacta daca am primit jobul insa am si semnat niste hartii la ce le-a trebuit ?