Forum despre Genpact Romania

Gabriela Joi, 6 Septembrie 2012
Salutare. Am gasit pe siteurile de joburi un job care presupune cunoasterea limbilor slovaca sau ceha. Pozitia este de Ap sau Ar. Stiti cumva mai exact ce inseamna aceste joburi? Ce nivel de limba se cere? Cat despre engleza...ce intrebari v-au fost adresate?> cunosc limba engleza, o inteleg si vorbesc insa am ceva emotii pt k de 3 ani am vorbit mai mult in spaniola si slovaca...inca ma gandesc daca sa aplic sau nu. Astept detalii. Va
multumesc.
ap - accounts payable
ar- accounts receivable

* genpact e firma indiana!
suedezul Joi, 6 Septembrie 2012
Genpact este parte din GE (general electric) salariu de 1600 lei pe franceza este unul bunicel..mai ales ca este pe AP. Ar fi fost cam mic pt o pozite de helpdesk dar daca este pt AP e chiar ok. Trebuie sa intelegeti ca pe AP/AR folositi limba mai putin decat pe procesele de helpdesk/it support deci de aia si salariile mai mici pe finance.
este parte din GE dar:

Headquarters: Gurgaon, India
Europe Headquarters: Budapest, Hungary
turist de ocazie Joi, 6 Septembrie 2012

ete am cautat si adevarul e ca si a fost..p timpuri partea a GE.
acum e 100% indiana;)) de-aia salarii asa mari. ce-or face cu atatia bani angajatii lor?::-?

laur Joi, 6 Septembrie 2012
ha? Genpact nu mai e parte a GE?
turist de ocazie Joi, 6 Septembrie 2012

am exagerat..nu e 100%. GE nu mai e in prim-plan, probabil sunt f satisfacuti de "strategia" indiana

mircea Joi, 6 Septembrie 2012
ce-i drept genpact o duce destul de bine in romania. se pare ca are o politica destul de stricta in ceea ce priveste salariile (evident depinde si de contractele pe care le au cu cei ce isi externalizeaza serviciile), dar probabil si de asta isi permit sa se dezvolte.

partea pozitiva e ca se creeaza foarte multe locuri de munca + ca primesti foarte multe traininguri

partea negativa e ca daca prinzi colegi mai naspa sau o atmosfera mai incordata, cedezi daca nu esti prea "experimentat". evident depinde si aici de proiect.
kathy Joi, 6 Septembrie 2012
1400+bonuri de masa pt support IT French+English
suedezul Joi, 6 Septembrie 2012
@kathy: probabil un milion sau doua in plus in cazul in care ai nitica experienta insa pe french nu va asteptati la salarii mari.. Sunt o groaza de trepadusi in tara asta care stiu franceza, iar meseria se invata dupa o luna doua ;)
turist de ocazie Vineri, 7 Septembrie 2012
mai taci suedezule cu ideile tale de membru d partid..bucura-te in tacere de veniturile colosale pe care le ai tu cu limba birmaneza
lore Vineri, 7 Septembrie 2012
:))) @suedezul, @ turist de ocazie incep sa ma simt ca in familie. mai am un pic si va intreb pe ce proiecte sunteti
maria Vineri, 7 Septembrie 2012
buna :) vroiam sa intreb daca a participat cineva la gateway, prgramul de internship si daca dupa o luna de internship salariul se schimba sau ramane cel de pe oferta initiala..mi se pare cam putin, 1800 brut pe spaniola, account payable
Sorin Luni, 10 Septembrie 2012
Am aplicat pentru un post de Helpdesk Level 2 (Engleza). Cam cat sa cer? (Net)
Clara Miercuri, 12 Septembrie 2012
Hei...pe engleza AP stie cineva, orientativ cat ar fi salariul?
Alina D Miercuri, 12 Septembrie 2012
Buna tuturor!

Am fost contactata astazi pentru un job pe franceza si deja am avut interviul pe romana si pe engleza. Maine urmeaza cel pe franceza. O intrebare acum, daca se poate: am auzit de la niste colege cum ca salariile la genpact (cluj-napoca) sunt de 1000-1100. Mi se pare foarte putin. Stie cineva ceva de salariile pe franceza in cluj?

Mersi anticipat :)
sandra Miercuri, 12 Septembrie 2012
ce pozitie mai exact (Alina D)?
mika Miercuri, 12 Septembrie 2012
Salut! Eu incep pe AP in Bucuresti sapt viitoare pe
un client nou din cate am inteles..mai sunt incepatori pe aici? Cum este mediul de lucru ? Se lucreaza peste program? Te mai poti duce seara la
cursuri ? Ms !
Alina D Miercuri, 12 Septembrie 2012
Sandra, nu stiu exact, colegele sunt studente, la primul job...eu am aplicat pentru AP. Sper totusi ca e mai mare. Voi vedea :)

Si eu as fi interesata de ajuns pe la cursuri pe cat posibil...avem sansa asta din cand in cand? :P

O seara placuta tuturor!
mika Joi, 13 Septembrie 2012