Forum despre Genpact Romania

Carmen Joi, 1 Noiembrie 2012
Sal! Acelasi lucru si la mine...nu stiu ce sa iti zic...te sfatuiesc sa iti cauti si in alta parte. Daca vei primi un rapuns pozitiv de la ei - foarte bine, daca nu, macar vei fi acoperita. Mi se pare extrem de neprofesional modul in care isi trateaza un viitor angajat lasandu-l sa astepte raspunsul mai bine de doua saptamani (and still counting...)
nusi Joi, 1 Noiembrie 2012
Stie cineva care e sansa de angajare deobicei daca am avut interviu si cu team leaderul? Deobicei te angajeaza?
Kelu Joi, 1 Noiembrie 2012
pai asta cu manageru ar fi ultimu interviu. cum a fost pana acum?
nu-si Vineri, 2 Noiembrie 2012
Au spus ca nu mai am interviuri cu managerul, numai cu team leaderul.Pana acum m-am descurcat bine, am trecut si testul de conta. Dupa cum mi-au spus team leadrul are ultimul cuvant, daca ma place ma ia in echipa lui, daca nu ....sorry.
hilfiger Vineri, 2 Noiembrie 2012
am avut un interviu luni in engleza prin telefon la genpact, si marti la germana(limba principala)...cand ar trebui sa primesc un raspuns?
eu :) Vineri, 2 Noiembrie 2012
pe mine m a sunat la cateva ore dupa interviul in lb germana
hilfiger Vineri, 2 Noiembrie 2012
ioioii! Atuncia inseamna ca nici o sansa pt mine :)))
Mihaela Vineri, 2 Noiembrie 2012
@ hilfiger : Pe mine m-au sunat dupa 5 zile... deci depinde :)
hilfiger Vineri, 2 Noiembrie 2012
@Mihaela : tot pt limba germana?
cucu Vineri, 2 Noiembrie 2012
cum decurge interviul de limba ?nivel mediu sau nativ?
Dia Sambata, 3 Noiembrie 2012
@cucu, mediu, chestii generale
ali Marti, 6 Noiembrie 2012
Imi puteti spune cum se desfasoara interviul cu managerul echipei? la ce sa ma astept?
Deja am avut un interviu si cu team leaderul, cum am auzit era ok.
elena Marti, 6 Noiembrie 2012
Buna seara!a stie careva care sunt salariile pt postul French IT Customer Support Openings pt Bucuresti?
S.I. Marti, 6 Noiembrie 2012
salutare,

imi poate spune cineva ce se intampla dupa primele 3 luni de contract determinat ? si implicit dupa training?daca nu treci testarile iti desfac contractul ?
as vrea sa stiu care-i nivelul de exigenta

multumesc frumos sper sa ma lamureasca cineva
Andreea Miercuri, 7 Noiembrie 2012
Buna tuturor,

Vreau sa mentionez ca inainte de a posta aceasta intrebare, am citit toate mesajele voastre, dar nu am putut gasi un raspuns.
Am fost sunata astazi si mi s-a propus un interviu pt pozitia de Senior A/P.
Engleza mi-a fost deja testata, urmand a primi un telefon pt interviul in germana.
Stie cineva cam cat ar fi salariul pt aceasta pozitie?

Va multumesc:)
eu :) Miercuri, 7 Noiembrie 2012
@andreea

nu stiu sa iti spun exact salariul pt ca difera f mult de cum negociezi , de experienta etc , tot ce pot spune e ca este peste 2000 net plus bonuri , medical &life insurance si poate un bonus de joining the firm, dar variaza de la om la om . mai sunt si bonusuri lunare daca indeplinesti anumite targeturi .

sper ca ti a fost de folos info :) tschuss
Andreea Joi, 8 Noiembrie 2012
@ eu :) Danke sehr für die Antwort :p
Eu nu sunt din Bucuresti si doamna/domnisoara care m-a contactat a precizat ceva si de relocare, o sa vad mai multe pe parcurs si o sa revin aici cu info suplimentare.
Dragos Vineri, 9 Noiembrie 2012
Am fost si eu sunat pt un post de entry level accounting cu engleza si spaniola. mi-au fost stabilite doua teste de limba a doua zi tot prin telefon , totul ok, si in final... a trecut o sapt si jumatate si nu am primit nici un raspuns. Intr-un final o sa primesc si eu un raspuns negativ sau orice ???sau mai bine zis a primit cineva un feedback negativ?
Pups Luni, 12 Noiembrie 2012
Buna!!! Am avut si eu 3 interviuri telefonice, primul cu HR-ul si urmatoarele 2 au fost pentru testarea limbilor engleza si rusa. Am fost astazi contactata ptr pozitia de Administrator HR (limba rusa) si am fost programata ptr maine la un nou interviu cu HR-ul..stiti cumva ce prezinta interviul asta, la ce sa ma astept?plus ,care ar fi salariul ptr o astfel de pozitie?Multumesc!
Pups Luni, 12 Noiembrie 2012
e cineva sa ma ajute cu un raspuns?:)