Forum despre Genpact Romania

Alexy Marti, 13 Noiembrie 2012
Salut,

Stie cineva daca programul de lucru (Genpact Cluj) este flexibil? Spre ex eu am practica intr-o zi si in alta am un curs in care prezenta este obligatorie.....Si se poate lucra si in weekend?

Multumesc cel care imi va raspunde!
doxxy Marti, 13 Noiembrie 2012

Am un apel nepreluat de la ei de ieri; in astfel de cazuri ma vor mai suna ei sau stiti cum as putea sa-i contactez? (nu raspunde nimeni la numarul respectiv).

Multumesc!
alexa04 Marti, 13 Noiembrie 2012
Dragos ai fost sunat ptr post in cluj sau bucuresti?
Daydreamer Miercuri, 14 Noiembrie 2012
Am si eu interviu maine. Cand m-a sunat tipa sa ma programeze pt intervieu era galagie si nu am auzit foarte bine ce zicea acolo. Dau vreun test de conta? Jobul e in Bucuresti si e ceva pe verificarea de facturi, nu mai stiu exact cum se cheama
Maria Miercuri, 14 Noiembrie 2012
@doxxy : Trimite-le un mesaj in care te prezinti si spui de ce ai sunat...poate asa vor raspunde la telefon ;) altfel ei nu revin cu un telefon daca nu ai raspuns din prima
doxxy Miercuri, 14 Noiembrie 2012
@Maria : Multumesc pt. raspuns; din pacate era un numar de 4 cifre, de centrala cred; le-am scris un mail, dar nu cred ca vor raspunde; cred ca sunasera pentru interviu deoarece am avut discutiile telefonice deja;
iulia :) Miercuri, 14 Noiembrie 2012
buna, stie careva daca se fac anagajari pt posturi de contabilitate, pe un proiect de lb franceza ? se testeaza si engleza indiferent de proiect ?

ms
Maria Miercuri, 14 Noiembrie 2012
@doxxy : pe mine m-au sunat de pe numar ascuns prima oara, iar urmatoarele convorbiri au fost cu numar intreg, s-ar putea sa nu fi fost de la ei apelul pe care l-ai primit...
Pups Miercuri, 14 Noiembrie 2012
te suna si a 2 oara in cazul in care nu ai raspuns din prima....la mine s-a intamplat de 2 ori sa nu raspund din prima...
Mary Miercuri, 14 Noiembrie 2012
citesc pe aici si nu prea stiu ce sa cred despre genpact, mie deocamdata mi-a lasat o parere buna, am trimis mail cu cvul direct la ei, am fost sunata dupa o saptamana, am tinut un interviu telefonic, am fost programata pentru interviul telefonic in limba engleza, dupa 2 zile am fost sunata si chemata la interviul cu HR-ul, iar dupa alte 2 zile la interviul cu manager-ul...totul a mers ok si acum astept raspunsul....in paralel am avut o prietena care a fost inaintea mea cu cateva zile la interviuri si deja a primit un raspuns pozitiv...
doxxy Miercuri, 14 Noiembrie 2012
@ Maria & Pups

Merci pt. raspunsuri:) o sa astept si daca nu mai primesc telefon macar o sa stiu ca nu m-au sunat ei:)
mizo Miercuri, 14 Noiembrie 2012
interviu cu HR ul stie cineva cum e ?
dragos Joi, 15 Noiembrie 2012
pentru un post in bucuresti de entry level accounting cu engleza si spaniola am aplicat. au trecut aproape 3 saptamani si nici macar un feedback. Chiar o fi asa greu? mie unu chiar mi-ar fi de folos si un feedback negativ
alexa04 Vineri, 16 Noiembrie 2012
dragos: Si ai avut interviul de lb spaniola telefonic?
Alin Sambata, 17 Noiembrie 2012
Catre Mary: Ai avut interviu in Cluj sau in Bucuresti daca te pot intreba? Si pe ce limba si pe ce post?
Cristi Sambata, 17 Noiembrie 2012
Ei nu mai stiu ce sa mai cred despre Genpact. Lamuriti-ma! Ce vor angajatorii? Am avut deja 4 interviuri, cu HR, cu team leader si cu managerul echipei in Bucuresti, pe limba olandeza. Am dat si testul de conta, era ok, am avut si testul de olandeza, era ok, si dupa o luna de interviuri primesc un raspuns negativ, chiar daca ei au nevoie de vorbitori "rare." Ei sa mai spun ceva: toti mi-au spus ca m-am descurcat foarte bine, ca ii place de persoana mea ca sunt motivata. Ei de ce m-au respins oare? Cum gandesc ei? Am si experienta nu mult , dar ma descurc oricum, ce vor ei?
"CANDIDATUL IDEAL

If you are:
- Full of Energy
- Self-motivated
- Goal-oriented
"

bla bla bla, chiar eu sunt tare motivata, si m-am pregatit ore intregi pentru interviuri, am primit prin cineva din genpact feedback pozitive, si dupa o luna ma refuza. Lamuriti-ma de ce?
ajutor de feedback Sambata, 17 Noiembrie 2012

mai copii astia care va tot plangeti ca nu primiti un feedback.
daca vreti neaparat sa primiti puteti apela la un truc...
cand va suna pentru interviu rugati frumos sa va lase un numar de telefon "in caz ca apare ceva urgent"..asa aveti o coada de matura.
si atacati in termenul zis de ei...daca 7 zile v-a zis dupa 7 zile ati sunat. notati cine va suna, prima data cand va suna, in mod normal cu cine va suna ar trebui sa aveti interviul.

fiti pregatiti sa raspunda altcineva cand sunati, sa va raspunda sictir etc...unii/ele au senzatia ca sunt dumnezei ..

Mary Sambata, 17 Noiembrie 2012
in Bucuresti, post de account payable pe limba engleza,inca nu m-au sunat :(
Carmen Sambata, 17 Noiembrie 2012
Buna tuturor! Am primit si eu un telefon de la Genpact pentru limba germana si mi-a spus tipa ca postul este pe ``Procese in domeniul bancar``. Eu nu am depus un CV la firma aceasta, doar mi-au vizualizat CV-ul pe internet. Stie careva exact despre ce este vorba pentru acest post ``Procese in domeniul bancar``? Este Back Office sau Call Center? Mi s-a spus clar ca nu e nevoie sa am experienta sau sa am cunostinte despre domeniul bancar. Luni ma vor suna pentru testul de germana.
holanden Duminica, 18 Noiembrie 2012
salarii pe olandeza?