Forum despre Genpact Romania

anita Marti, 21 Mai 2013
Multumesc frumos anita. Imi doresc din suflet sa invat, sa lucrez intr-o companie ca aceasta, sa fiu inconjurata de oameni ca tine, de oameni cu o experienta vasta, etc.
Te pup si sa ai o zi cat mai frumoasa!
razor Marti, 21 Mai 2013
Cariera fac muzicienii, pictorii, cercetatorii, arhitectii, nu orice neica-nimeni care vorbeste o limba straina si completeaza excel-uri de zor.
CLAW Marti, 21 Mai 2013
SALUT!AM FOST CONTACTATA DE COMPANIA GENPACT,AM TRECUT DE CELE INTERVIURI DE LIMBA SI ACUM MA ASTEAPTA LA UN INTERVIU LA SEDIUL LOR.POATE CINEVA SA IMI DEA MAI MULTE EXEMPLE DE LA TESTELE DE CONTABILITATE,VA ROG?SI EVENTUAL SA IMI SPUNETI CAT DE MULT CONTEAZA ACESTE TESTE IN DECIZIA ANGAJARII.MULTUMESC!
Hercule Marti, 21 Mai 2013
Draga nemtzoaik eu iti doresc succes si sper sa faci cariera asa cum iti doresti in Genpact. Totusi nu uita ca si partea financiara e importanta!
Razor, e adevarat ca artistii sau oamenii de stiinta fac cariera dar vezi tu nu toti sunt artisti sau savanti ca sa faca cariera, Stim cu totii ce inseamna corporatie si cum se munceste acolo dar si cei care vorbesc o limba straina sau mai multe fac o treaba buna, sunt seriosi si se straduiesc sa se remarce. Multi dintre cei care muncesc in corporatii si completeaza excel-uri sunt oameni foarte bine pregatiti dar care nu au avut sansa/ocazia/norocul/pila necesara ca sa faca cariera in alt domeniu sau sa emigreze. Cati dintre noi nu am dat la o anumita facultate din pasiune si de abia cand am absoltvit-o am realizat ca nu ne ajuta la nimic si ca e aproape imposibil sa faci cariera in domeniu? Nu toti cei care muncesc in corporatii sunt neica nimeni! Sa nu generalizam!
ion Miercuri, 22 Mai 2013
Revin cu o intrebare:

Aveti idee ce salariu are un OPERATIONS MANAGER? Dar cifre concrete nu speculatii va rog! Multumesc anticipat!
treaz Miercuri, 22 Mai 2013

operations manager? intrebi de curiozitate sau pentru tine?
in astfel de pozitiuni ajung doar oameni cu "pedigree".
au fost niste discutii ample pe marginea unui articol pe siteul antena 3 acum vreo 5 anisori..
se viorbea pe acolo de venituri de la 6000 de euro in sus.
mult succes!

razor Miercuri, 22 Mai 2013
Nu generalizam deloc, dar sa nu-i facem oameni de cariera. Sunt niste oameni de rand, platiti pentru serviciile pe care le presteaza. Acumuleaza experienta, schimba pozitii in companie sau in afara dar asta nu inseamna cariera. Nu stiu cum sa-ti explic, maine astia pot fi dati afara, asa, printr-un mail. Asta e cariera pe care si-au construit-o in jde ani?
ion Joi, 23 Mai 2013
nu din curiozitate, ci pentru mine! eu stiam de ceva pe la 1000 euro... Asadar este cineva care este in cunostinta de cauza legat de salariul de OPERATIONS MANAGER?
clasta Joi, 23 Mai 2013
Salut! am avut si eu un inteview telefonic marti cu o tipa de la HR luni unde am vb in romana si in engleza. A doua zi m-a sunat cineva pentru interviewul pe germana. Stiu ca nu sunt la nivel de performanta extraordinar de germana dar ma apropii mai mult de avansat decat de mediu.Tipa de la interview-ul de germana mi-a urat mult succes si a parut destul de multumita de nivelul meu, dar de atunci nu am mai primit nici un semn. Mai exista vreo sansa sa fiu chemat la un interview la sediu?
ana Joi, 23 Mai 2013
Buna! cineva care a trecut prin programul gateway trainee si-mi poate oferi cateva informatii va rog. Cati primesc o oferta dupa acest program?cat de dificile sunt examenele de trecut?Multumesc!
me Vineri, 24 Mai 2013
@ana pentru ce limba ai fost contactata?
ana Vineri, 24 Mai 2013
italiana
www Vineri, 24 Mai 2013
ana, tu ai primit rasp de la ei cum ca te-au acceptat pt programul Gateway? daca da, in cat timp ai primit raspusul lor?
gegen Vineri, 24 Mai 2013
Un lucru e sigur, salariile sunt mici, asta daca nu cumva stii mandarina.
ana Sambata, 25 Mai 2013
in cateva zile...
momo Sambata, 25 Mai 2013
eu am fost la un interviu pentru un anume post, iar cand am ajuns acolo am constatat ca hr-ul pregatise pt mine altceva... zic prietene, eu am candidat pt alt job :| a fost un moment penibil, pt ca m-am enervat si am plecat pur si simplu, ce as mai fi putut discuta?? totusi, imi pierdusem timpul, ceea ce nu mi s-a parut ok
treaz Sambata, 25 Mai 2013
respect momo, asa trebuie facut! poate asa se mai trezesc din dolce far niente
student Sambata, 25 Mai 2013
am fost acceptat prin programul gateway trainee pe account payable cu spaniola, astept de cateva zile oferta lor salariala pe mail. nu stiu ce sa fac pentru ca am discutat cu persoane care au lucrat acolo, se sta peste program, salariul e mic, multi fug de acolo la Accenture. Daca vrei sa renunti dupa 1 luna te pun sa platesti trainingul sau e vrajeala?
z Sambata, 25 Mai 2013
Am participat la interviurile pt programul Gateway pe AP. Am trecut de toate interviurile telefonice si ultimul interviu avut a fost cu o tipa de la HR care a spus ca voi primi un raspuns in maxim 5 zile. De atunci au trecut 13 zile si nimic. Mai am vreo sansa sa fiu acceptat pt acest program?
X Sambata, 25 Mai 2013
Fratilor din punctul meu de vedere, daca hr-ul nu se tine de cuvant ( gen sa zica ca te suna in 2 zile si ei sa te sune peste 2 sapt ) atunci nu se merita sa lucrezi pentru ei.Gandeste-te daca atunci cand ar trebuii sa-ti faca impresia de firma care e cea mai ce ei dau cu bata-n balta, ganditi-va ce se v-a intampla efectiv cand te vei angaja la ei.

O sa ajunge-ti la ideea ca nu banii sunt cei mai importanti :)

.Adica sa fim seriosi, banii sunt importanti, dar ce sens are sa castigi 2000 de euro si sa fii manager si sa ai niste subalterni retardati mintal ?