Forum despre Genpact Romania

dana pre Marti, 9 Iulie 2013
ideea e ca am fost sunata joi pt al 2 lea interviu, este tarziu sa mai primesc un raspuns?
maisimplucaniciodata Miercuri, 10 Iulie 2013
@elena eu zic ca e de bine ca ti-au luat mail-ul, dar nu pot sa garantez
@Dana pre, eu nu vreau sa iti tai din aripi, la mine si vad ca si altora le-au fost ceruta adresa de mail si data nasterii de catre tipa de la limbi, e posibil sa fii sunata si asa cine stie...
@ruixa cred ca nu ar inventa vreo scuza gen asta, sunt sigur ca daca nu erai destul de buna ti-o spuneau in fata sau nu te mai sunau.
luiza Miercuri, 10 Iulie 2013
este posibil ca dupa cele 4 interviuri (mi-au spus deja ca vom semna contractul) sa mai urmeze inca unul telefonic pentru "calibrarea nivelului de limba" si ce vrea sa insemne asta? ms
treaz Miercuri, 10 Iulie 2013
calibrarea...jeez parca vb de teava de gaz
bilo Joi, 11 Iulie 2013
Pt studenti si cei fara experienta in multinationale, Genpactul e ok...salariile incep de la 14 mil net/ spaniola,italiana, franceza si 18 net- germana...daca doriti o cariera aici, nu va faceti iluzii...daca vrei sa capatati o experienta de 1-2 ani, atunci e locul ideal.
Atmosfera e un lucru de laudat si cam atat :)
elena Joi, 11 Iulie 2013
Pe mine nu m-au sunat pana astazi sa-mi dea un raspuns fie el negativ sau pozitiv.Luni am avut ultimul interviu cu ei si astazi este joi dar nimic....Ieri intr-adevar am avut un apel pierdut pe telefon dar cd am sunat inapoi imi spunea ca nr. nu este alocat-021.200....Cd m-au sunat prima data cei de la Genpact mi-a aparut ceva de genul +0000.Nu stiu c sa zic dar mi se pare foarte aiurea sa patesti ce-a patit ruixa.sa treci de toate probele si sa te anunte ca nu mai au nevie de om.Asta chiar nu am mai auzit-o pana acum.
elena Joi, 11 Iulie 2013
@bilo. Eu am o prietena care lucreaza aici si e foarte multumita.Crede-ma ca vin dintr-o alta multinationala, pe domeniul telecom si avea 1550 salariu.Aici colega mea imi spunea ca ajunge cu bonusul undeva la 2300-2500.
altcineva Joi, 11 Iulie 2013
Buna fetelor..intr adevar suna bine genpact..eu va zic ce am patit ..contractul care mi a fost propus e printr o firma de recrutare pe perioada determinata de 3 luni iar salariu low..si eu auzisem ca si voi de salarii mari ,peste 18 milioane,dar supriza salariu mic..nu stiu ce i a determinat sa scada salariile, in trecut angajau cu mai mult..pentru a acumula experienta e ok sunt de acord cu bilo
elena Joi, 11 Iulie 2013
Aiurea.Nu stiu c sa fac.Eu am mai avut niste interviuri intre timp si la alte companii dar nu mi-am dat foarte mult interesul pentru ca mie mi s-a pus pe genpact. Dar vad ca nu e asa roz situatia.
@altcineva.ne poti spune ce inseamna low.ca sa stim la ce sa ne asteptam.sau macar dc ne poti spune pozitia pe care ai alicat.
maisimplucaniciodata Joi, 11 Iulie 2013
@elena salariul depinde pe ce limba esti
elena Joi, 11 Iulie 2013
@maisimplucaniciodata eu sunt pe franceza.Prietena de cae va spuneam mai devreme este pe maghiara.
maisimplucaniciodata Joi, 11 Iulie 2013
Nu stiu daca la Genpact e la fel dar la multi problema la interviuri e ca sunt chemati 30 de oameni pentru un post, 29 vor fi dezamagiti, nu inteleg de ce nu sunt chemati cei mai buni 5 si se alege 1 din ei.
george Joi, 11 Iulie 2013
@elena cumva numarul de pe care te sunau era 310000000000000(multi de 0) ?
elena Joi, 11 Iulie 2013
@george.prima data cd am avut interviul cu tipa de la Hr de la genpact mi-a aparut +0000.A doaua oara la interviul pe franceza m-au sunat dupa un orange.
just me Vineri, 12 Iulie 2013
pt programul gateway dupa acel training, de 3-4 saptamani, e posibil sa renunte la tine, i s-a intamplat cuiva sau cat de greu e trainingul???
Iulian Vineri, 12 Iulie 2013
Pentru voi cat a durat sa va sune dupa ce v-ati intalnit cu HR-ul ?
Ionut Vineri, 12 Iulie 2013
Salut,

Tocmai ce am terminat o discutie acum o zi cu tipa de la hr pentru IT deskhelp nivel 1, m-au sunat inapoi in aceasi zi totul ok, ramane saptamana viitoare ora asa.
Stie cineva despre jobul in sine?, nu este pentru alta firma prin outsourcing, este pentru firma in sine Genpact, postul fiind numai pe engleza, la pachet salarial am spus minim 1500 Ron, cel putit cam atat iau acum la jobul acesta.
Multumesc din avans pentru orice informatie ^_^
adriana Marti, 16 Iulie 2013
Buna, stie cineva daca salariul creste dupa cele 3 luni de proba ? mi sa propus un contract determinat de 3 luni cu salariul 2000 ron brut printr-o firma de recrutare.
just me Marti, 16 Iulie 2013
ce se intampla dupa luna de training? pot renunta la tine daca nu ai performanta de peste 80%?
george Joi, 18 Iulie 2013
@adriana & @justme depinde pe ce posturi sunteti...