Forum despre Genpact Romania

leer Joi, 18 Iulie 2013
Stie cineva dupa cat timp se da bonusul de limba (germana)la Genpact?
Mie la interviu nu mi-a spus nimeni de bonus de limba si am intrat aici si am vazut pe forumul asta ca se scrie de acest bonus.
Iulia Vineri, 19 Iulie 2013

Am avut ieri cele 2 interviuri de limba. La unul m-am descurcat ok insa de cel de-al doilea nu sunt foarte multumita. E cineva care a fost in situatia mea si a trecut mai departe?
Merci anticipat si succes pe mai departe!
just me Vineri, 19 Iulie 2013
@George, e vorba de postul de Process Associate Accounts Payable. ms
Aliana Sambata, 20 Iulie 2013
Eu am fost la interviu cu HR-ul acum 3 saptamani si n-am primit un raspuns nici pana azi. Interviul a fost pt Accounts Payable pe germana. Initial am vb la tel cu o tipa in romana si engleza, cred; mai apoi am avut un interviu in germana la tel despre chestii uzuale si apoi am venit la sediul din Pipera unde am vb cu tipa de la HR tot asa lucruri uzuale, in romana. Am dat si 2 teste de contabilitate, au fost grele pt mine pt ca eu nu stiu conta. Si de atunci n-am mai auzit nimic de ei, dar nu imi pare rau pt ca m-am dus la o firma mai mare. Nu stiu nimic de salariu, din cate stiu e slabut chiar daca stii limbi straine. Eu am cerut min 2000 lei pt ca am experienta dar probabil ca a fost mult pt ei, nu stiu.
alina Sambata, 20 Iulie 2013
Daca ma angajez prin Gateway pentru Accounts Payable si imi asigura training o luna, sunt obligata sa stau o anumita perioada de timp la ei?
eusiatat Marti, 23 Iulie 2013
Aliana , daca nu te-au sunat,sau nu ti-au dat mail in maxim 2 saptamani inseamna ca nu ai fost acceptata. Ti-o zic sugur.Nu ai cerut ult . pe gerana se plateste si mai bine de 20 mil la genpact .
Aliana Marti, 23 Iulie 2013
No problem ca nu m-au acceptat. Eu am intrebat-o pe doamna daca imi spun macar pe mail daca da sau nu si a zis ca sigur imi da un raspuns. Dar nu-mi pare rau ca nu m-au acceptat, acum lucrez in alta parte si mi-e bine. Eu apreciez cand ti se comunica macar daca te-au acceptat sau nu.
ali Luni, 5 August 2013
Cunosc pe cineva care lucreaza acolo pe AP Germana si castiga 3000 ron precizez ca avea 4 ani experienta in call center cand s-a angajat la ei.
Ela Marti, 6 August 2013
Poate cineva sa-mi spuna cam cat se ofera pe AP cu franceza? Multumesc!
Dea Marti, 6 August 2013
@ Ela: Am inteles ca este in jur de 1500 lei salariul.

Eu am avut cu ei ultimul interviu pe data de 26 iulie, totul a decurs perfect, am fost si pe floor, am avut discutie in engleza la telefon si cu clientul lor, dar nu am primit niciun raspuns nici pana in ziua de azi, nici pozitiv, nici negativ... Ma gandesc ca dupa 6 interviuri, meritam un feedback.
@ Dea
Urat foarte urat din partea lor.Chiar nu ma asteptam la asa ceva.Eram tare entuziasmata ca m-au sunat dar........tu ma faci sa ma razgandesc.Chiar nu te astepti la asa ceva.
@ Dea
Sincer salariu mi se pare mic.
Dea Marti, 6 August 2013
Dupa cat timp te-au sunat si pentru tu ce post?
Ela Marti, 6 August 2013
Pai eu am fost sunat ieri de ei.Am vb cu o tipa in engleza putin la tel si am fost programata pentru astazi pt interviu pe franceza si pe engleza. Le-am tinut si acum astept sa vad dc ma suna.
Dea Marti, 6 August 2013
Aaaa, credeam ca ai fost acceptata la ei. Si eu am avut toate acele interviuri, totul a decurs extrem de repede, in 3-4 zile am avut toate interviurile, mie mi s-a parut ca a mers foarte ok, dar nu ma asteptam sa nu-mi dea feedback nici pana acum...
Dea Marti, 6 August 2013
Dar nu te descuraja de situatia mea, du-te si vezi care-i treaba, pe mine cred ca nu m-au acceptat in cele din urma, din moment ce nu m-au sunat pana acum.
Ela Marti, 6 August 2013
da eu sunt la inceput.Doar ca de la primul interviu m-au intrebat salariul dorit.Acum astept si eu sa vad ce va urma.
Dea Marti, 6 August 2013
Am inteles, multa bafta iti doresc ! Iar in ceea ce priveste discutiile de pe acest forum, fii selectiva, nu totul este adevarat, nu te lasa influentata. :)
dara Joi, 8 August 2013
buna,
am trecut testele pe franceza si engleza la ei si in curand am intrevederea la sediu. cam cum decurge? se vorbeste si in limba straina? si daca m-ati putea ajuta si cu ceva informatii in legatura cu testul de contabilitate. e in scris sau pe calculator? etc. Multumesc frumos!
dara Joi, 8 August 2013
am uitat sa mentionez, postul e pe AP franceza