Forum despre Genpact Romania

Auris Joi, 24 Mai 2012
nimic legat de maghiara in Genpact? :(
bijoux Luni, 28 Mai 2012
se cere si limba maghiara dar mai rar, sunt putine posturi. daca prinzi un post cu maghiara negocierea incepe de la 2000 de lei in plus (net), entry level. daca ai cunostine la genpact poti afla cand sunt posturi disponibile cu maghiara, pe net nu prea gasesti.
Bafta
edy Luni, 28 Mai 2012
care e salariul pe transition manager in genpact? o idee ceva va rog. multumesc.
I.O. Marti, 29 Mai 2012
in cat timp te suna de la genpact?
egw Vineri, 1 Iunie 2012
Buna!

Cine ar putea sa imi spuna care ar fi salariul net pe limba greaca, pe AP, entry level?

Multumesc
cristina Miercuri, 6 Iunie 2012
in ce consta interviul telefonic pe limba franceza?
mara2012 Miercuri, 6 Iunie 2012
pt. Cristina: te suna, poate sa vb prima data in romana, apoi incepe discutia in franceza. prima data te lasa te prezinti dupa aia te intreaba puncte slabe, puncte forte, o persoana care te-a inspirat si de ce, chestii d-astea generale.

poate sa te mai intrebe ce training ai implementa intr-o companie, filozofii d-astea :)))

oricum stai linistita, daca stii ceva franceza n-ar trebui sa ai probleme ;) tre sa ai B2 cel putin apropo.

bafta !
bogdan Vineri, 15 Iunie 2012
Pe mine m au sunat azi a 2 -a oara si am vorbit in germana cu o tipa?a zis la sfarsit sa astept sa ma sune...stie cineva cam dupa cat timp te suna sa iti dea raspunsul?ms
mery Vineri, 15 Iunie 2012
sal bogdan. max o saptamana ar trebui sa ai raspunsul. genpact cauta mult pe germana, ai grija.

cum a fost la interviuri?
1463278 Sambata, 16 Iunie 2012
PIP= performance improvement program...(program de imbunatire a performantelor -asta pentru ca ai anumite deadline-uri si targeturi la nivel individual pe care poate la un moment dat din anumite motive nu le poti atinge si atunci intri in acest program in care ti se monitorizeaza munca si ti se imparte timpul de lucru in raport cu sarcinile care trebuiesc indeplinite)
1463278 Sambata, 16 Iunie 2012
Interviurile sunt formalitate.daca au nevoie urgent de personal te iau oricum si te invata ei si contabilitate + perfectionare limba straina asta in cazul in care nivelul minim de B2 trebuie perfectionat.Depinde de momentul in care depui cv-ul si de nevoile companiei.(sunt si cazuri in care toate intervuirile si formalitatile au durat 3 zile ) deci depinde.Bafta la cei care mai au interviuri
Costy Sambata, 16 Iunie 2012
Depinde de client. Sunt conturi (mai ales cele noi) unde dai interviu si cu clientul care de obicei e nativ in limba in care tu va trebui sa muncesti. Asa ca nu stiu daca poti considera interviurile o formalitate. Pe conturile vechi si stabile poti intra mai usor.
Andrei Luni, 18 Iunie 2012
In conditiile in care sa zicem intri pe un senior position nu pe junior pe una dintre limbile "normale" insa programul de lucru e adaptat la orarul de lucru al tarii pe care o deservesti...adica sa zicem lucrezi intre 15.00-00.00...esti indreptatit sa ceri mai mult decat "media" mentionata anterior ?
mark Luni, 18 Iunie 2012
de indreptatit esti, dar asta depinde tot de cat de mult au ei nevoie. ca daca nu se grabesc...

orele dupa 9 sau 10 sunt platite altfel, ca ore de seara parca.
Andrei Luni, 18 Iunie 2012
Se grabesc...adica la viteza cu care am trecut prin toate interviurile cred ca se cam grabesc ....la mine nu a durat totul decat o sapt
mark Marti, 19 Iunie 2012
Andrei cere ca n-ai ce pierde. oricum daca ceri prea mult nu inseamna ca te vor respinge. in cel mai rau caz iti fac o oferta mai mica decat ai cerut tu.

sau ai rezolvat intre timp?
ark Miercuri, 27 Iunie 2012
Ce stiti despre trainingul pe care il ofera - "Career Academy"?
Dany Vineri, 29 Iunie 2012
Ce sugestii de imbunatatire a satisfactiei angajatilor la genpact ati propune???
@Dany Vineri, 29 Iunie 2012
Salarii mai mari si sefi mai competenti
ligia Vineri, 29 Iunie 2012
cred ca salariul joaca un rol important in toate companiile.

o firma cu sute si sute de angajati o sa se uite si la un euro :)