Forum despre Genpact Romania

dara Miercuri, 14 August 2013
nu v-ati gandit sa ii scrieti un mail persoanei de la recrutare?
Dea Miercuri, 14 August 2013
@ Andreea: pe ce proiect te-au propus pentru angajare?
Marius Luni, 19 August 2013
Programul de lucru cum este?
Marius Luni, 19 August 2013
La numar de ore..in special ma refer si daca stie cineva si ca grad de solicitare/stres :D se pot lua pauze...ms anticipat
Marie Marti, 20 August 2013
Eu din cate am inteles la interviu programul este de la 9 la 17:30 sau dl 9:30 la 18:00 sau dl 12 la 20:30 iar pauza este de 30 de min si o poti lua cand vrei..dar banuiesc k acum depinde si de postul pe care esti angajat...
Maria Miercuri, 21 August 2013
Eu am ramas cu un gust amar in urma interviurilor. Nu feedback, nu mail, nu informare. Cand am dat telefon dupa 2 saptamani mi-au spus ca ma vor chema la inca un interviu final si e totul ok. Nici pana azi nu am auzit de ei. Nu inteleg de ce fac promisiuni aiurea la telefon. Ar fi bine ca fetele din recrutare sa invete cum sa ofere un feedback, cum sa trimita un mail de reject etc. Nu doare pe nimeni cand afli ca nu ai fost selectat pur si simplu stii cum stai ca sa te orientezi spre altceva.
Alina Joi, 22 August 2013
Am si eu o intrebare : postul de IT helpdesk technician in ce consta mai exact? pe franceza. Si cam ce nivel de limba iti trebuie ?
ioana Joi, 22 August 2013
consta in call center lol... pe mine m-au sunat saptamani intregi sa ma cheme la interviu desi le-am spus ca nu ma intereseaza... au gasit cv-ul asa random si nu se mai saturau de sunat
dara Sambata, 24 August 2013
cineva care s-a angajat recent imi poate comunica si mie daca trainingul care se face imediat dupa angajare este platit sau nu?
dara Sambata, 24 August 2013
adica daca esti platit in timpul lui
Iulia Duminica, 25 August 2013
Alina, IT helpdesk technician este un post solicitant, primesti cereri din partea clientilor pe mail, la telefon si pe chat...in acelasi timp :) Nivelul de limba trebuie sa fie unul bun, indiferent de companie , ca sa-ti fie tie usor, pentru ca la baza sta comunicarea dintre tine si client.
Dara, in mod normal se plateste trainingul, n-am auzit pe nimeni sa nu fi fost platit in perioada de training.Sfatul meu este sa cereti angajatorului toate aceste detalii atunci cand primiti o oferta.
Vali Duminica, 25 August 2013
Salut, am fost la ultimul interviu cu managerul pe 15 august(acum o saptamana jumate) si inca nu am primit un feedback pozitiv sau negativ.Credeti ca mai sunt sanse sa primesc unul?
dara Luni, 26 August 2013
vali, ti ce ti-au spus, esti platit pe perioada trainingului pe care il urmezi imediat ce te angajeaza?
sunt persoane care au fost contactate si dupa 3 saptamani
Vali Luni, 26 August 2013
Da, au spus ceva de un training de trei saptamani care va fi platit! Asta cu 3 saptamani nu prea o cred.Bafta la angajare!
:) Luni, 26 August 2013
dara Marti, 27 August 2013
la unele oferte nu este mentionat
dara Marti, 27 August 2013
de asta ma interesa raspunsul cuiva recent angajat
pas Miercuri, 28 August 2013
Imi puteti spune pe limba olandeza nivel incepator Ap/AR cat se plateste NET deobicei/ Cat se cere? Eu lucrez la o alta companie pe limba olandeza, relatii clienti?
martina Vineri, 30 August 2013
Stie cineva mai multe despre testul de contabilitate? Eu nu am facut deloc conta si mi-e putin teama de el, asa ca orice informatie este foarte bine-venita. Luni (azi este vineri) o sa am testul telefonic in limba franceza. Eu am studiat facultatea in franceza, credeti ca ma voi descurca la interviu? Sau este destul de dificil?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
me Vineri, 30 August 2013
Interviul este usor ..este doar o onversatie banala in care te intreaba detalii despre experienta ta si despre tine in general..asa k..nu cred k ai de ce s iti faci griji, martina..