Forum despre Genpact Romania

Alex22 Vineri, 30 August 2013
Salut, stie ceva cum e faza cu benzile si cat este salariul ptr fiecare?
Mi s-a oferit 2000 brut si acesta ar fi prima banda 5A :-?
antonia Sambata, 31 August 2013
Martina, intr-adevar testul telefonic este usor si nu dureaza mult, 10-15 min, te intreaba ce facultate ai finalizat, cu ce te ocupi in prezent, eventual despre jobul anterior, de ce ai aplicat pt un post Genpact, intrebari specifice oricarui interviu de angajare.
Inca o remarca, am experienta catorva interviuri (fata in fata dar si la telefon)in lb straina si pot spune ca o singura persoana din cele care m-au intervievat cunostea limba respectiva foarte bine, in rest greseli de pronuntie,ezitari etc.
Succes tuturor si multa incredere!!!:)
daniela Vineri, 13 Septembrie 2013
Are cineva raspunsuri concrete la aceste intrebari generare puse aici ?
iulib Marti, 17 Septembrie 2013
buna..stie cineva cat este salariul pe engleza (am dat interviu engleza spaniola insa mi au spus ca nu imi pot oferi decat un post pe engleza) pe collections? Ms
andra Miercuri, 18 Septembrie 2013
Buna, eu am avut azi interviul cu Managerele de proiect , si apoi mi-au prezentt echipa, m-au dus sa vad cum lucreaza ei. La sfarsit am completat un chestionar si Managera mi-a zis ca va da acele hartii la fetele de la recrutare. Acum ce sa inteleg, ca ma angajeaza sau nu?
Marcus Vineri, 27 Septembrie 2013
1. Trainingul este platit, aprox 6 sapt vei fi in training, apoi te baga "in productie". Intrebati tot ce nu vi se pare clar, este obligatia lor sa va explice si sa va ajute sa va "instalati": card acces, user, cursuri on-line etc.
2. Salariu brut 2000 Ron inseamna aprox.1450Ron net la care se adauga si bonurile.Puteti calcula si pe net daca stiti salariul brut.
3. Cum spuneau si ceilalti, este o "rampa" de lansare catre o cariera mai buna. Majoritatea pleaca/se muta dupa 1 an si ceva.

Good luck!
b Sambata, 28 Septembrie 2013
Am avut luni vinerea trecuta interviu la limba. Cam cat dureaza pana cand primesti un raspuns?
Alex22 Marti, 1 Octombrie 2013
Salut Marcus,

Din cate am aflat salariu de 2000 brut este banda 4A, urmatoarea banda are un salariu predefinit sau ti se adauga o suma negociabila sau predefinita?
Multumesc.
eu Miercuri, 2 Octombrie 2013
Salut,
Am inceput si eu interviurile telefonice pt un post pe franceza la Genpact, postul se cheama French ITS. Momentan m-a sunat cineva de la o firma de recrutare dinafara, urmand sa imi trimita CV la cei de la Genpact si sa incep, efectiv, procesul de recrutare cu ei.
Am citit in mare parte commenturile de pe acest site si pt ca nu m-am lamurit prea bine, as vrea ca cineva sa imi spuna, va rog: este vorba de un job gen call center - contact center (adica stai cu casca pe cap sau ceva de genu', de poti sa iti iei pauza cand ti se da voie, si e monitorizata la minut?). Eu am mai lucrat in call center, ulterior de aproape 3 ani lucrez intr-o firma unde detin un post pe IT (NU e call center), tocmai de aceea, dupa 5-6 ani de experienta in campul muncii, nu as vrea sa "regresez" la un job de call center....Macar sa stiu, ca sa nu imi pierd timpul cu interviurile...
Multumesc mult!
eu Miercuri, 2 Octombrie 2013
Apropo de salariu: mie pt un job pe franceza, mi-au spus ca salariul este de 500 euro net...adica vreo 22-23 milioane...oare ma mint? ca din ce am vazut pe site-ul asta, pe franceza e vorba de salariu pana in 20 mil.....posturi recente.....
Lucia Luni, 7 Octombrie 2013
Salut!Eu am facut primul interviu vineri si mi-au zis ca azi intre 13-14 or sa ma sune ptr interviul de limba.Dar nu au sunat..Vreo sansa sa mai sune?Multumesc frumos
ynv Luni, 7 Octombrie 2013
@lucia, sunt curios pt ce post era vorba/ce limba. Pentru ca am avut interviu in acelasi interval si pe mine m-au sunat ...
Lucia Luni, 7 Octombrie 2013
@ynv ptr italiana...tu?
ynv Marti, 8 Octombrie 2013
eh atunci n-are legatura. dar pe mine m-au sunat oricum destul de tarziu din timpul alocat, poate au avut probleme ieri, cine stie ... incearca sa-i contactezi.
Marcus Marti, 8 Octombrie 2013
Salariul de 2000 ron brut este pt banda 5A si 5B. Pentru 4A se ofera mai mult, depinde cum si cat negociezi, mai ales ca esti cu o treapta mai sus decat cei de pe 5 A si B. Se mai pune problema si de cat e clientul dispus sa plateasca pt outsourcing, adica clientul echipei in care vei lucra.
anonim Marti, 8 Octombrie 2013
depinde de limba salariul, chiar si agent in call center poti sa obtii un salariu mai ok, depinde de experienta si de cum negociezi. exemplu dintre cunostintele mele- a cerut 3000 ron net si a primit cu 2800. deci se poate daca arati ca esti intr-adevar interesat si nu te incadrezi in gradul de risc de plecare in cateva luni :)
miha90z Joi, 10 Octombrie 2013
Eu una am ramas cu un gust amar dupa experienta Genpact... Am avut acum 1 luna si jumatate - 2 interviurile telefonice pe spaniola si engleza, dupa care m-au chemat la sediu (intr-o vineri) iar luni am avut interviu cu managerul de echipa, am fost si pe floor si mi-au spus ca intr-o saptamana - doua ma vor suna sa-mi zica daca sunt ceea ce cauta sau nu. Iar de atunci a trecut o luna de zile si inca nu m-au sunat..
Busysor Vineri, 11 Octombrie 2013
Same situation. Am trecut de toate etapele, am fost si eu pe floor, totul parea bine si frumos. Raspunsul nu a mai venit decat dupa aproape 3 saptamani doar pentru ca am intrebat eu printr-ul mail daca am fost sau nu acceptat.
Neagu Vineri, 11 Octombrie 2013
Pe bune fratilor? Voi chiar mai credeti in Mos Craciun? Daca dupa maxim 2 saptamani de la interviu n-ati mai fost sunat, nu va mai obositi sa sperati ca veti mai fi sunati in zilele care vor urma, pentru ca asta nu se va intampla. RETINETI: maxim 2 saptamani! ;)
Bianca Vineri, 11 Octombrie 2013
Salut, se poate sa-mi spuneti ce salariu se practica pe contabilitate pe spaniola si engleza in Genpact ?Merci