Forum despre Genpact Romania

crina Miercuri, 6 Noiembrie 2013
azi am avut interviul telefonic in limba franceza in cat timp ar trebuie sa primesc un feedback? banuiesc ca feedbackul va fi pe mail deoarce la sfarsit mi s-a cerut adresa de email.
@crina Joi, 7 Noiembrie 2013
Maxim 2-3 zile. Eu pe suedeza l-am primit urmatoarea zi. La interviul cu managerul de proiect vei merge pe floor si te asteapta si un mic test de contabilitate (no panic, nu e relevant pt obtinerea jobului, vor doar sa stie cam pe unde te situezi cu skillurile de conta primara). Multa bafta!
@sisco Joi, 7 Noiembrie 2013
"Legat de salarii stie cineva cate ajunge netu pe portugheza?"

Pe limba nordica am negociat la 2.8k . Ma gandesc ca fiind limba rara, ar trebui sa poti cere cel putin 2.5k
intreb si eu Joi, 7 Noiembrie 2013
2.8 inseamna 2800 lei?
crina Joi, 7 Noiembrie 2013
dupa interviul telefonic in lb franceza am fost sunata dupa cateva ore si am fost programata maine la un interviu la firma de recrutare. Stie cineva cum va decurge acest interviu???
@crina Vineri, 8 Noiembrie 2013
interviul va fi o formalitate
clau Sambata, 9 Noiembrie 2013
pt postul de junior accountant pe spaniola trebuie sa stii si engleza la nivel avansat? sau e suficient sa stii si la nivel mediu?
crina Luni, 11 Noiembrie 2013
urmeaza intalnirea pe floor. Ceva sfaturi...
Nico Marti, 12 Noiembrie 2013
Buna ziua.
As dori sa stiu in ce consta testul telefonic de limba straina. Mentionez ca este vorba de una din limbile exotice si mi s-a precizat ca trebuie s-o cunosc bine la nivel conversational. Un exemplu de la cineva care a sustinut un astfel de test telefonic (ce tipuri de intrebari./ce ti se cere sa spui... domenii de conversatie, orice). Multumesc anticipat!
Andras Marti, 12 Noiembrie 2013
Salut,
V-as ruga sa ma ajutati cu niste raspunsuri:
- Pe o pozitie de GL cu Italiana/Franceza se poate obtine in jur de 2400-2500 RON net in Bucuresti?
- Pe pozitiile de GL e ca pe AP/AR unde se tot schimba personalul, cauta buni executanti pe GL sau vor sa ai cunostinte solide de conta pe acest gen de pozitie?
- Orele suplimentare se deconteaza cu ore libere?

Multumesc mult.
eu Marti, 12 Noiembrie 2013
La interviul de limba ti se va cere sa vb despre tine ( unde si ce ai studiat, unde ai mai lucrat) . Unde ai invatat lb respectiva...de ce doresti sa schimbi locul de munca si ce asteptari ai de la noul loc de munca( nu salariale)....ce hobby ai/ ce iti place sa faci in timpul liber...daca ai calatorit si unde...in mare cam asta ar fi. La sfarsit iti cere sa ii spui data nasterii si adresa de mail (vezi sa stii cum se spune la @, la punct, si la alte semne pe care le ai in adresa fiindca si adresa de mail trebuie zisa tot in lb respectiva). In principiu daca vb bine nu va dura mai mult de 4 - 5 min.
@andras Marti, 12 Noiembrie 2013
Legat de salariu nu te pot ajuta, iti pot spune ca pt orele suplimentare se pot da ore libere sau platite in plus, asta decizand managerul
Radu Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Pentru olandeza - Bucuresti - stie cineva cam ce salarii se dau? Nu de alta, dar sa stiu daca merita efortul de a aplica la ei. Posibilitati exista si in alte parti.
Ionut Joi, 14 Noiembrie 2013
Dupa interviul ulterior testelor de limba, e posibil, daca ma potrivesc cu recrutorii, sa primesc o oferta, sau mai sunt si alte etape?
genpact Vineri, 15 Noiembrie 2013
care este salariul pe spaniola entry-level?accounts payable/receivable/General Ledger?
intrebare Marti, 19 Noiembrie 2013
se da si test scris pt limba engleza pt pozitiile de Accounts Payable/ Receivable? si cam in cat timp dupa interviurile telefonice in cele 2 limbi straine te suna pt mai departe?
nevy Miercuri, 20 Noiembrie 2013
@ intrebare - nu se da test scris la engleza pt AP/AR. Depinde, te pot suna imediat sau peste o luna. Cel mai bine ar fi sa dai un e-mail dupa o saptamana, in caz ca nu primesti nimic, si sa intrebi care-i stadiul procesului de recrutare.

@ genpact - entry pe spaniola AP/AR e undeva intre 1400 si 1800, in functie de factori - cunostinte in limba respectiva, negociere, studii si desigur pile.
A Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Buna!Am si eu doua intrebari Cam care ar fi salariul pentru doua limbi straine, suedeza si franceza? Franceza o stiu la nivel C2, iar suedeza B1-C1. De asemenea, as mai da test si la engleza daca as aplica pentru aceste limbi?
xyz Miercuri, 20 Noiembrie 2013
in cazul in care nu ai fost selectat pt urmatoarea etapa dupa interviul telefonic, primesti un raspuns negativ pe mail sau nu ti se mai spune nimic?
anonim Joi, 21 Noiembrie 2013
Salut, eu am dat 6 interviuri la Genpact, 1 resurse umane in romana 2 interviul in engleza 3 interviul in germana 4 inca un interviu in germana (prima data ar fi avut probleme fu profs de germana) 5 interviul cu resurse umane face to face 6 interviul cu managera de proiect ...iar dupa toate astea imi spun " o sa fii contactata in 2-3 zile" si am facut o saptamana si dupa ce vad ca se comenteaza pe aici....dezamagitor...