Forum despre Genpact Romania

elf Vineri, 29 Iunie 2012
daca imi permiteti, acest articol mi se pare interesant:

"”Romanii sunt o experienta unica pentru mine. Se intampla ceva cu generatia tanara, care nu concureaza nicidecum cu Vestul. Au asteptari irealiste si nu se gandesc decat la ei atunci cand isi cauta un job. Isi spun: ”˜Vreau multi bani”™, dar nu se gandesc si cum sa se faca suficient de valorosi pentru a-l determina pe angajator sa-i plateasca cu multi bani. Tinerii din Romania devin mai maturi in gandire abia dupa 27-30 de ani, cand poate fi prea tarziu”......
no_system Duminica, 1 Iulie 2012
"Au asteptari irealiste si nu se gandesc decat la ei atunci cand isi cauta un job"???? serios?

ei bine majoritatea cand isi cauta la inceput accepta ce se da. dar dupa un an doi sa zicem? tot asteptari irealiste avem? ei bine aici e problema, nu la inceput. dar in fine, se pare ca toata lumea e experta in resurse umane si noi nu stim cu ce se mananca.
1463278 Luni, 2 Iulie 2012
@Andrei : da intr-adevar se grabesc (asa cum spuneam si eu ) mai ales avand in considerare ca au nevoie urgenta de oameni .important e sa gasesti ceva interesant si captivant in munca ta de zi cu zi si sa o faci cu placere si implicare.Ca la orice job: sunt parti bune si sunt parti rele.Important e sa gasesti partea buna mai ales ca te confrunti cu momente stresante (depinde de pozitie).Cu salariile mari toata lumea e de acord iar in ceea ce priveste sefi mai competenti ( nu ca acestia nu ar fi doar ca urmaresc un anumit tipar ) ar putea fi si mai bine.In fond si la urma urmei nimeni nu e de neinlocuit mai ales la o multinationala
Abelia Joi, 5 Iulie 2012
Buna seara. Stiti cumva daca proiecte pe limba slovaca exista? se cere un nivel ridicat de cunoastere al limbii engleze?
adela Joi, 5 Iulie 2012
Stiti cumva va rog ce salarii sunt pentru AR si AP limba maghiara Genpact sau WNS?Mersi
deagol Vineri, 6 Iulie 2012
Buna ziua, aveti cumva idee ce nivel de engleza trebuie sa ai pentru IT helpdesk pe germana? am dat un test telefonic (al doilea) de engleza si nu sunt multumit de cum m-am descurcat. Multumesc mult!
adela Duminica, 8 Iulie 2012
va rog imi spuneti si mie daca stiti ce salarii sunt pentru AR si AP maghiara Genpact si WNS?
tiberiu Duminica, 8 Iulie 2012
adela: de la 2000 ron pe maghiara stiu eu

deagol: engleza mediu, in special de intelegere (scris, vorbit)
adela Luni, 9 Iulie 2012
Tiberiu multumesc pentru raspuns.
deagol Luni, 9 Iulie 2012
Multumesc mult!
dan Miercuri, 11 Iulie 2012
buna! as dori cateva informatii, daca ma puteti ajuta. Am aplicat pt job la Genpact, am fost sunat pentru testele de franceza si engleza, am fost la interviu, si mi s-a spus ca voi fi contactat in vederea unui interviu cu managerul. Cam in cat timp voi fi sunat? Tin sa precizez ca pana acum totul a decurs repede, intr-o saptamana am si aplicat cv, am dat si testele telefonic si am fost si la primul interviu, la sediul lor.
Irina Miercuri, 11 Iulie 2012
@Abelia: Din cate stiu eu, nu sunt momentan proiecte pe slovaca.
@Adela: intre 15-20
@Dan: de obicei interviul cu managerul este imediat dupa cel avut cu HR-ul(max 2 sapt). Sunt situatii cand managerul nu e in tara si din cauza asta se intarzie acest ultim interviu. Oricum, ai dreptul sa-i contactezi pentru a-i intreba cand ai interviul cu managerul etc.
simona Miercuri, 11 Iulie 2012
salut tuturor!
am si eu o intrebare, la ce nivel trebuie sa stii limba spaniola pentru a te angaja la genpact?

multumesc
dan Joi, 12 Iulie 2012
Multumesc, Irina. Sper ca nu au uitat de mine. :) Si la interviul cu managerul cam ce se discuta? Imi prezinta si oferta salariala, sau inca nu, mai urmeaza alt interviu dupa acesta?
adela Joi, 12 Iulie 2012
Irina multumesc frumos de raspuns.
deagol Joi, 12 Iulie 2012
Ca si Dan, si eu am trecut prin doua teste de limba, intalnire cu HR, dar si cea cu managerul. Aveti idee cat dureaza pana ma vor contacta din nou? Adica te suna totusi sa iti spuna si ca nu ai fost acceptat, sau tragi concluzia singur? Multumesc!
@Dan oferta salariala urmeaza a fi facuta de HR, inteleg.
doubleU Joi, 12 Iulie 2012
deagol, HR-ul te va contacta fie ca e da (cu oferta) fie ca e nu (iti da mail :D). teoretic max 3 saptamani.
deagol Vineri, 13 Iulie 2012
Multumesc mult! :)
Georgiana Vineri, 13 Iulie 2012
Buna ziua. Vroiam sa va intreb pe cei care a-ti trecut prin situatia mea la cat timp te mai suna ei dupa ce ai sustinut cele 2 teste de limba (mentionez ca am aplicat pentru AP sau AR)? In cazul in care raspunsul este negativ iti dau mail ceva? Ps: Cand te cheama prima oara la sediul lor (la interviul cu HR) in ce consta acest interviu? Te mai intreaba ceva in limba straina, ceva notiuni? Multumesc anticipat ! :)
Iulia Sambata, 14 Iulie 2012
Eu am primit raspunsul final dupa vreo 3 saptamani dupa ce am fost la ei la primul interviu. Al doilea interviu cu managerul a avut loc chiar a doua zi dupa interviul cu hr-ul, La interviuri te pune sa vb in engleza, cam maximum 2 minute dureaza conversatia. Nu te testeaza la limba 1 la interviuri