Forum despre Genpact Romania

@dexter77 Duminica, 29 Decembrie 2013
oare ei chiar stau sa intervieveze toti candidatii- sute de candidati pt un sg post disponibil?? mai ales cand e vorba de entry level?
iulia 09 Duminica, 29 Decembrie 2013
Dana : Da,eu am cerut salariul pe care l-ai mentionat si tu,cu aproximatie,la primul interviu cel cu Hr-ul si am inteles ca din moment ce m-au chemat la interviul cu managerul au fost de acord cu cat am cerut.Mi-a explicat putin in ce consta job-ul,trebuie sa fac facturi,inregistrari.Despre limba pot sa spun ca vorbesc fluent,am stat in Spania aproape 2 ani de zile si pot sa spun ca in timpul asta am vorbit numai spaniola.Acum astept raspunsul lor mi-au zis ca imi vor spune in 2 saptamani,inca nu au trecut cele 2 saptamani dar probabil e si din cauza ca au fost sarbatorile acum,au avut zile libere,nu stiu ce sa zic.Mai astept.Bafta!
Dana Marti, 31 Decembrie 2013
@Iulia, multumesc pentru toate informatiile. ;)
Te rog mult sa revii aici cu rezultatul final si mult succes in continuare!

Un An Nou cu sanatate si multe realizari tuturor!
pt iulia09 Marti, 7 Ianuarie 2014
iulia, ai mai primit vreun raspuns ?
Peter Marti, 7 Ianuarie 2014
Stie cineva salariu la limba ceha job e procumerent area
Ms
iulia99 Marti, 7 Ianuarie 2014
Nu,deocamdata nu am primit nici un raspuns.Asta e daca ma vor suna bine,daca nu tot bine,nici eu nu am incercat sa ii caut sa-mi dea vreun raspuns.:)
bianca129 Sambata, 11 Ianuarie 2014
hey, saluti
imi puteti spune daca poti "creste" real in firma dupa 1 sau 2 ani de experienta?bonusurile de performanta sunt usor/greu de obtinut?iar acea ultima etapa, de cunoastere a echipei, etc are si criteriu de evaluare? pentru ca actele se semneaza abia dupa aceasta intalnire; putin riscant consider, in conditiile in care trebuie sa anunt deja demisia, sa intru in preaviz la actuala firma si abia apoi sa semnez actele cu genpact. Este posibil sa fii refuzat in ziua de "on the floor"?
Multumesc pentru raspuns
ella Sambata, 11 Ianuarie 2014
da. este posibil sa fii refuzat si in ziua de "on the floor". Asteapta pana iti dau raspunsul final cu oferta de angajare.
tr Miercuri, 15 Ianuarie 2014
Stie cineva cat se ofera pe limba turca ?
dexter77 Joi, 16 Ianuarie 2014
alut.imi spune cineva daca voi primi vreun mail de la ei in cazul in care sunt respins?astept ultima faza a interviului cu managerul de o luna.HR mi-a zis ca voi fi contactat pentru intalnirea cu managerul dar deocamdata nu m-au sunat.mi sunt ceva sanse?dupa cat timp te anunta?sau nu nte mai anunta?
laura Joi, 16 Ianuarie 2014
a primit cineva vreun raspuns pozitiv sau negative pt AP spaniola??
@iulia09 Vineri, 17 Ianuarie 2014
iulia, ai primit raspuns pt spaniola?
Renata Duminica, 19 Ianuarie 2014
@ "@Renata" :)
Nu cunosc motivul pentru care nu te-au acceptat. Daca nu ai trecut de vreunul din testele de limba, nu stiu daca te mai contacteaza pe viitor. Daca totul a fost bine dar au ales pe altcineva -care poate li s-a parut mai potrivit la momentul respectiv, aplica din nou, nu ai nimic de pierdut, poate de castigat! :)
oana Marti, 21 Ianuarie 2014
Imi poate spune cineva in ce consta interviul la care te cheama dupa ce ai dat interviul telefonic pe franceza?
multumesc1
random Marti, 21 Ianuarie 2014
Buna Oana,

Dupa converstaia intr-o limba straina, are loc un interviu cu cineva de la HR, despre lucruri foarte generale, despre tine, experinta ta de pana acum, studii. Iti poate pune intrebari de genul " ce ai face tu in situatia asta...." ceva work-related, dar la modul general. Vor sa vada cum esti tu ca persoana.

Dupa, urmeaza interviul cu managerul care decurge intr-un mod asemanator (probabil variaza de la manager la manager).

Sper ca info ti-a fost de folos. Bafta!
Alex Marti, 21 Ianuarie 2014
o sa dai un test de logica. un test in limba franceza + engleza si o sa iti fie prezentat proiectul in caz ca o sa te mai sune in viitor.
Oana Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Va multumesc frumos pentru informatii!
Iustin Miercuri, 22 Ianuarie 2014
Ce salarii sunt pe posturile de part time ?
dexter77 Joi, 23 Ianuarie 2014
Buna ziua!
Imi puteti spune va rog o adresa de email de la Genpact unde pot primi informatii.Am avut interviul cu HR acu o luna si ziceau ca ma cheama sa ma intalnesc cu managerul,dar deocamdata nimic.As vrea sa ii intreb daca mai are rost sa astept sau sa imi zica raspunsul negativ.Macar atata bun simt sa aiba.
Va multumesc.Nu uitati de e-mail va rog
eleni Luni, 27 Ianuarie 2014
Buna! Nu o sa te mai sune nimeni dexter77.Am trecut prin aceleasi etape ca voi pana la interviul cu hr-ul.Mi-a zis ca o sa fiu sunata pana joi si nimic. Faza e ca o firma care se respecta, o firma multinationala dupa ce te supune unor teste iti e datoare cu un feedback. Mie nu-mi vine sa cred ca se preteaza la lucruri de genu....