Forum despre Genpact Romania

salut Sambata, 24 Mai 2014

@Elise, draga mea, ma bucur ca iti place ata de mult compani. E un mediu buna in care sa te dezvolti numai sa nu te demotivezi cand vor fi lucruri care nu iti plac. Ptr AR ca si orice alt post depinde de ce experienta prealabila ai. Entry level 1300 in mana, experienced(>1an ) poti ajunge si la1700. Depinde si pe ce limba te angajezi. Ptr limbile latine nu iti pluseaza insa pentru germana si altele mai rare poti primi incepand cu 300-500brut in fct de nivelul de limba. Ca la orice alt poat, conteaza si daca si cum iti negociezi salariul in functie de pozitionarea ta pe piata.
mult noroc! :)

Bogdan! Duminica, 25 Mai 2014
sal! Am fost contactat si eu de catre Genpact pt Ap pe germana! Pana acum totul a descurs destul de repede in urma unei recomandari. Nu stiu la ce sa ma astept din partea lor..am experienta 3 ani pe collection si am negociat pt un salariu de la 2000 lei in sus. Sper sa fie ok pe germana. Va tin la curent!
Elisee Duminica, 25 Mai 2014
@salut. Multumesc pt gandul bun.intr adevar nu poate fi totul perfect,sunt constienta.am o experienta de 4 ani pe italiana si chiar asa am cerut,1700...mi se pare o suma rezonabila,avand in vedere o lb straina si un nou proiect. Va voi anunta sapt viit daca voi reusi..
Virginia Marti, 27 Mai 2014
Buna tuturor, m-a sunat un domn de la genpact pentru a stabili interviul telefonic pentru limbile straine (engleza si italiana). Postul este de AP sau AR. Stiti cumva ce intrebari se pun la testarea telefonica a limbii? Mi a spus doar ca va dura 10 minute pentru fiecare limba si vor fi intrebari generale. Daca imi poate spune cineva care este salariul pentru un astfel de post...am vazut ca in jur de 1500-1700, dar ma gandesc ca fiind vorba de 2 limbi straine poate fi altul. Eu le am cerut 2000...
Ale Marti, 27 Mai 2014
Buna,dupa cat timp de la interviul cu Hr-ul ati primit raspunsul positiv/negativ?
Elisee Marti, 27 Mai 2014
@Virginia.. salariul e undeva in jur de 1700, depinde si de experienta ta anterioara. La interviul telef in engleza te intreaba cv de cum iti alegi tu furnizorul,cum ai dori sa fie team leaderul..intrebari mai aiurea. Dar la italiana e totul ok..se vbeste liber,despre tine ..asa a fost in cazul meu. Interviul cu hr ul a fost la vreo 2 zile dupa teste,iar cu managerul la fel.daca vreti un raspuns mai rapid va sugerez sa le spuneti asta...eu asa am facut si l am primit (cel final) dupa un weekend. s a dat un test de contabilitate de 12 intrebari,mai mult logice.. trebuie facut ok,chiar daca zice ca nu e eliminatoriu. Eu de luni incep la ei..bafta tuturor!
Ale Miercuri, 28 Mai 2014
@Elisee interviul cu managerul in ce a constat? Ce te-a intrebat?
Elisee Miercuri, 28 Mai 2014
@Ale. La toate interviurile date au fost si minute de vorbit in italiana si in engleza,deci de asta nu scapi...:).apoi iti spune mai multe despre proiect,despre companie..vbeste mai mult managerul aici,desi vei avea si tu partea ta.. nu trebuie sa ai emotii,deja daca ajungi aici e bn.
Alex Miercuri, 28 Mai 2014
Ce program de lucru este la GenPact? ( IT HELPDESK )
Gabi Duminica, 1 Iunie 2014
@Alex. Marea majoritate a programului de lucru in Genpact e de la 9-18 de L-V
user1 Marti, 3 Iunie 2014
@Dana
"Ca Team Leader cu fr., la ce salariu m-as putea astepta? multumesc."

Ca TL nu primesti bonus pt limba straina, ai un bonus anual si un salariu lunar fix.
andra Joi, 5 Iunie 2014
Are idee cineva care este salariul pe general leadger -franceza/engleza?si dupa interviul cu managerul in cat timp iti raspund,dupa intalnirea "on the floor"?
daviana Vineri, 6 Iunie 2014
Buna seara,

Am fost contactata pentru AR pentru limba greaca,pana acuma am avut doar doua discutii telefonice dintre care si un in engleza despre experienta mea in Grecia.
Vrea sa stiu cam in cat timp voi fi contactata pentru interviul cu HR si cat de bine trebuie sa stiu greaca ca sa fiu selectata?
ce fel de teste trebuie sa sustin ?
trebuie sa sustin si ceva test in contabilitate sau nu?
cam care ar fi salariu pe care as putea sa-l primesc?
am cerut 2000 e mult?
va rog sa-mi raspundeti la intrebariile mele
. Multumesc anticipat!
X Vineri, 6 Iunie 2014
Buna ziua.

Care este salariul mediu pentru pozitia de German Speaking Intermmediate Level Procurement ?

ion Duminica, 8 Iunie 2014
Max 1500 net
Andreea Luni, 9 Iunie 2014
Buna! Candidez pentru postul de Backoffice in lb franceza si engleza. Am sustinut interviurile telefonic si acum sunt chemata la sediul firmei pentru un alt interviu cu cineva de la Hr. Aveti idee in ce consta acest interviu? Si o alta intrebare: cam la ce salariu sa ma astept? Va multumesc anticipat!
rzv Joi, 12 Iunie 2014
Buna seara,

Stiti cumva cam cat este salariul pentru pozitia IT Helpdesk (pe engleza)?
alex Vineri, 13 Iunie 2014
Buna, imi poate spune cineva ce presupune, concret, pozitia de Band 5- french speakers, si care este nivelul de limba pt acest post?
Programul este L-V de la 9-18,.cu 1h pauza?
Merci!!
marcell Marti, 17 Iunie 2014
Sall am si eu o intrebare, sunt nascut in germania si as vrea sa merg acolo la munca , aveti idee , pot beneficia de vreo facilitate ??
Girl Marti, 17 Iunie 2014
Haideti sa va povestesc experienta mea cu Genpact. Am aplicat dintr-o intamplare la ei, mai mult de curiozitate, avand in vedere ca ei au un flux mare de personal ce intra si iese din firma. M-au sunat pentru interviurile in engleza si in franceza, toate bune si frumoase, am ajuns la interviul cu hr-ul, unde domnisoarele au intarziat aproximativ 30 -45 min, am trecut si de acest interviu, am specificat ca in prezent lucrez si ca ar trebui sa stau in preaviz dar as putea sa negociez perioada de preaviz, in acceasi zi m-au sunat pentru interviul cu managerul pentru a doua zi. Am trecut si de acest interviu, am ajuns "on the floor" colegii ok, foarte draguti, am plecat, mai pe seara primes telefon de la HR ca am fost acceptata si ca sa incep de pe 2 , ca daca se poate sa vorbesc la firma unde eram angajata sa negociez astfel incat sa incep la ei pe data de 2, ca ei chiar ma vor in echipa si chiar daca nu o sa pot incepe pe data de 2 ea imi asigura un post in firma. Mi s-a parut un pic ciudat pentru ca insistau foarte mult sa vorbesc cu managerul cat mai repede, dar m-am gandit ca vor un raspuns cat mai repede. Am vorbit cu managerul unde eram angajata, au fost intelegatori si mi-am depus demisia, am vorbit cu tipa de la hr de la genpact si i-am spus ca pot incepe pe 2, ea mi-a spus ca o sa inceapa formalitatile si ca revine cu un telefon la mine. Si uite asa mai erau 2 zile si imi terminam preavizul si genpact nu a sunat, si m-am hotarat sa sun eu. Mi-a raspuns acceasi tipa de la hr ce imi promisese "marea cu sarea" si imi spune non-salant ca ea nu mi-a spus sa imi dau demisia, ca ea mi-a spus doar sa vorbesc cu managerul daca ar fi sa plec, si i-am explicat ca nu poti sa ii spui managerului stii poate plec poate nu, tu cauta un om in locul meu in caz ca plec. In fine am incercat sa nu tip la ea dar nu prea mi-a iesit pentru ca vedeti voi doamna imi promisese ca eu o sa am un post in firma no matter what si ca ei ma vor in exchipa si multe si multe promisiuni de ...... Asa imi spune ca trebuie sa vorbeasca cu nu stiu ce colega sa ii dea un raspuns si i-am spus doamna mie mi-ati dat deja un raspuns ca sunt acceptata si ca incep pe 2, pe baza a ce mi-ati zis mie ca sunt acceptata? S-a balbait bineinteles a indrugat ca o sa ma sune a doua zi, si uite asa au trecut aproape 2 luni si ea nu m-a sunat.
Asa ca oamenilor nu va duceti acolo, o sa va bata joc de joi in ultimul hal, oameni care vor sa munceasca si sa faca ceva cu viata lor. Din punctul meu de vedere sunt niste oameni are nu isi respecta promisiunile nu poti avea incredere in tot ce iti zic la interviu si risti sa "te accepte" si dupa sa gaseasca tot felul de scuze. Tepari sa ma exprim mai pe romaneste, ca numai in Romania putea sa se intample asa ceva.