Forum despre Genpact Romania

iulia Vineri, 24 August 2012
Pe italiana?E ceva? Ca pe mine ma tot suna pt interviu
@iulia Vineri, 24 August 2012
desigur ca este. sunt proiecte pe AR si AP numai ca nu sunt din cele mai bune, daca vrei ceva strong in genpact pe italiana asteapta jobul la it chiar daca nu stii nimic, ti se face training 2 luni
ramona Duminica, 26 August 2012
pe limba portugheza la genpact cat se plateste? si care a fi pozitiile bune pe aceasta limba?
suedezul Duminica, 26 August 2012
@iulia: pe IT nu e 2 luni training-ul. Real e undeva pe la 3 saptamani... Iar ca volum pe italiana e destul. E mai bine un pic salarial ca pe AP/AR insa nu freci menta ca pe AP/AR.
ramona Duminica, 26 August 2012
poate sa imi spune cineva ceva despre posturile in contabilitate pe portugheza ?
adela Duminica, 26 August 2012
@ramona lasa o adresa de mail si iti voi da mai multe detalii. ms
rrrrrrrr Luni, 27 August 2012
Zuz Luni, 27 August 2012
E cineva care lucreaza pe partea de Order Management, in limba franceza?
Elena Marti, 28 August 2012
Hei, am obtinut si eu un job la Genpact si in curand ma voi muta in Bucuresti. Cunoasteti cumva pe cineva in aceeasi situatie, care cauta coleg de apartament? Mersi.
Bogdan Marti, 28 August 2012
@adela ...vreau si eu mai multe info despre proiectul portugheza pe conta...ma poti ajuta?
@adela -aceasta este adresa de e-mail bodi_dani_83@yahoo.com,ms
cristian Marti, 28 August 2012
dar de ce nu furnizati toate detaliile si aici ci doar pe mail? :(
Bogdan Marti, 28 August 2012
@cristian-sunt perfect de acord cu tine :)
georgika Marti, 28 August 2012
am si eu o intrebare, daca se ofera cineva sa-mi raspunda, la testul de limba trebuie stiuti si termeni, de exemplu: financiari, de conta sau din domeniul IT, asta in functie de departament...sau vorbit fluient si scris despre subiecte generale? ms mult si o seara placuta tuturor
iris Marti, 28 August 2012
@georgika: este o discutie generala. este facuta de obicei de o firma externa care nu are treaba cu termeni specifici genpact.
cucu Marti, 28 August 2012
este de nivel mediu testul de limba si discutia generala??
irina Marti, 28 August 2012
@ cucu, da
LOL Miercuri, 29 August 2012
DAK VETI INTRA PE SITE LA GENPACT VETI VEDEA K ANGAJATII PRIMESC BONUS PENTRU RECOMANDARILE ASTEA DAR MA INTREB DE CE SA TE RISTI SA RECOMANZI UN PROST/O PROASTA CA SUNT O GRAMADA CARE DACA STIU 3 BOABE DE ENGLEZA AU IMPRESIA CA STIU DEJA LIMBA SI SA NU MAI VBM DE LIMBI GEN FINLANDEZA NORVEGIANA SUEDEZA
NU FACETI DECAT SA INGREUNATI PROCESUL DE RECRUTARE LA GENPACT DACA TOT RECOMANDATI ASTFEL DE INEPTI RACOLATI DE PE INTERNET
ASA CA SA APLICE ONLINE SI DACA GENPACT CONSIDERA CA MERITA O SA II CHEME
APROPOS COMISIONUL HIENELOR ASTORA ARE 3 ZERO URI ;)
georgika Joi, 30 August 2012
@iris: multumesc pt raspuns :)!!
bnc Joi, 30 August 2012
Tovarasi, o intrebare simpla am si eu. M-ar interesa sa intru pe un job in Genpact de vreo 2000 ron, am vechime aproape 1 an in call center suport tehnic, mai vorbesc si engleza cu clientii uneori, deci la nivel conversational ma descurc. Lucrez la doua cladiri de Genpact, mai exact in cladirea neagra cu patratel portocaliu ;)
Aveti idee daca sunt acum ceva joburi libere? Merita sa merg cu un CV la ei?