Forum despre GGM Marketing Accord

Anonim Joi, 25 Octombrie 2012
Buna. Astept si eu commentariile celor care au fost la interviu. Maine pe 26 oct la 17 : 30 st si eu programata.
larisa Joi, 25 Octombrie 2012
buna sunt si eu programata pt maine 26.10.2012 la interviu, dar dupa ce am citit din comentariile celor care au lucrat la ei, m-am razgandit, mai ales k sunt atatea sanctiuni si stresul si conditiile de lucru...auzi sa tipi ca nu auzi clientul asta e bataie de joc la ce nivel este Romania,ce fel de conditii ofera pe piata muncii Si mai ales nu convine nimanui sa stea peste program din moment ce nu lucrezi intr-un mediu placut linistit unde sa te simti bine. Va doresc multa bafta tuturor !
laurici Vineri, 26 Octombrie 2012
buna, am fost si eu sunata vreo 3 zile la rand de ggm marketing accord...si din cate am citit ...ma ia durerea de cap. eu am un job pe care doresc sa il schimb.. dar imi era teama sa nu ma lovesc exact de chestiile pe care le-am citit pe acest forum! as fi recunoscatoare celor care au fost deja la interviu sa imi dea cateva detalii despre ce s-a intamplat acolo. multumesc!
Victor Luni, 29 Octombrie 2012
Am fost si eu sunat pentru un interviu maine..ideea este ca am mai lucrat la o firma asemanatoare, tot pe comision.este stres, adevarat si trebuie sa respecti niste reguli dar eu personal am reusit in a 4-a luna de munca, cu multa pasiune si daruire sa fac un comision de 7000 de euro, bani incasati cash.este un sentiment frumos!! Merita!! Iti trebuie doar dorinta si placere in ceea ce urmeaza sa faci aici.nu va mai plangeti, puneti mana si munciti.
adyyy Marti, 30 Octombrie 2012
cica maine trebuie sa ma duc si eu la interviu dar la ce comenturi am citit......mai bine nu.parea firma serioas chiar dak era in domeniul forex dar aparentele inseala
Sasha Miercuri, 31 Octombrie 2012
Hey vad ca toata lumea s-a dus la interviu,dar nimeni nu a impartasit experienta asa ca am sa va spun eu pe scurt. Am fost sunata din senin de cei de la Forex24 desi stiam bine ca nu am depus CV la ei. Tot ce mi s-a spus la telefon legat de salariul fix de 300 de euro, zile de munca in timpul saptamanii de la 9-18(desi te tin peste program destul de mult) , mi s-au parut super interesante tinand cont ca sunt in cautare de job,asa ca am ales sa ma duc la interviu. Cand am intrat in sala am avut prima sedinta de ras (90% din cei de acolo se incadrau in categoria ”Cocalari si Pitipoance”),a doua portie de ras am luat-o in momentul in care trainerul (un rus) a inceput sa indruge verzi-si-uscate despre cele 4trilioane de dolari rulati in FIECARE ZI de Forex24 si cati bani putem sa castigam daca ne alaturam echipei. 10 minute ne-a indrugat aceste prostii apoi a plecat nu inainte de a ne spune ca ne asteapta la training la 9.30 luni. Am fost si luni,cu stupoare am constatat ca numarul doritorilor a crescut(nu mai aveam loc in sala). Ne-a luat cu aceleasi teorii despre unicorni si cai verzi pe pereti,a zis ca daca el are bani trebuie sa ne fie de ajuns si sa nu mai cerem atatea explicatii (si ne-a asigurat ca are,desi purta aceiasi pantaloni ca si in ziua interviului...de camasa nu-mi amintesc exact).
Pe scurt,daca aveti nervii tari si sunteti stapani pe puterea voastra de convingere atunci go for it,dar luati in calcul ca acei potentiali clienti pe care ii contactati si a care efectiv va trebui sa urlati(strategie de marketing cica:)) ) nu sunt numai oameni de afaceri. De fapt adevaratii potentiali clienti reprezinta doar 4% din lista pe care o veti primi pentru a suna. E un job stresant din care nu ai nimic de invatat,evolutia mi se pare destul de grea si inca un lucru...sa fim seriosi de c ai pleca dintr-o tara plina de oameni dornici sa investeasca,pentru a veni in Romanica unde multa lume mananca rahat (referitor la domnu trainer care are bani). Multa bafta va doresc tuturor si deschideti bine ochii!
cosmin Marti, 6 Noiembrie 2012
Auzi la ala, 7000 mii de Euro. Bai baiatule ai baut apa la caine ?
Duceti-va la interviu la GGM Marketing doar daca aveti nevoie neaparat de un job si nu aveti alte alternative Am fost la training o zi, a doua zi am intrat in sala direct. Este o sala de 50-60 persoane, toti urland din toate puterile. Nu intelegi nimic, nu te poti intelege cu clientul, cei care lucreaza acolo zici ca au fost tinuti inchisi o perioada lunga de timp si acum le-a fost dat drumul. Tot felul de ciudati si ciudate, am vazut multe la viata mea dar experienta asta nu o s-o uit prea curand. N-are nici o treaba cu un mediu normal de munca, total neprofesionisti.
Anti Joi, 8 Noiembrie 2012
ascultati aici. Astea sunt mizerii. eu am lucrat la 2 firme de acest gen
Toate spun la fel.. Fugiti de astfel de joburi. Nu salar, nu program pana la 6, amenzi, restrictii, niste mizerii
radu Vineri, 9 Noiembrie 2012
a`ti fost vreunu dintre voi la interviu cum a decurs
SubPapuc Vineri, 9 Noiembrie 2012
Am fost sunat azi, si da.... nu ma duc :))))))
Karma Vineri, 9 Noiembrie 2012
Sasha, convingator speech.
romica Marti, 13 Noiembrie 2012
si eu am interviu dar dupa cele citite de la sasha si altii e clar nu ma duc.
Mai bine ma chinui cu domeniul meu, macar aici e mai putin stres si se fac banii mai usor.
Oriune e de munca dar eu sincer vreau conditii umane.
Am fost la 3 interviuri FOREX pana acum, la aston la romana si la apaca sunt tot forex asa ca m-am saturat. Macar unde sunt eu nu sunt constrans cu nimic. Cat muncesti atata ai . Cine vrea sa colaboreze cu mine pt un ban part time ii astept cu mail: ryryalex@yahoo.com
Grek Marti, 13 Noiembrie 2012
m-au ametit cate firme Forex sunt, nu mai inteleg nimic
warp Marti, 13 Noiembrie 2012
si eu am fost sunat azi dar fara sa aplic la ei... eu m.am bazat pe sfaturile unui prieten. sa nu ma duc :) mai bine fara bani dar linistit
gicu Miercuri, 14 Noiembrie 2012
sunt programat pt maine la interviu. din cate am citit aici...nici nu stiu daca sa ma mai duc sau nu
andi. Miercuri, 14 Noiembrie 2012
eu nu mai merg.
marius Miercuri, 14 Noiembrie 2012
si eu am maine interviu...nu ma mai du...stau si in braila si nu vreau sa dau banii pe drum pentru asta...merci pt parerile voastre
ionutzu04 Miercuri, 14 Noiembrie 2012
nici eu nu mai merg..ms pt sfaturi
Alex Miercuri, 14 Noiembrie 2012
Adineauri am fost sunat si eu de GG Marketing si dupa ce am intrat pe site-ul asta si am vazut ca e acelasi lucru ca la Top Trade by Finexo e clar ca nu ma mai duc. Mai mult de o zi n-am rezistat la Top Trade :)) am plecat acasa cu o durere mare de cap dupa ce am dat minim 150 de telefoane si n-am convins pe nimeni sa joace la bursa. Acolo primiti o liste peste liste cu numele unor persoane juridice, numarul lor de telefon si va pune telefonul in mana sa-i sunati. E foarte greu sa ii convingeti sa joace la bursa,eu am renuntat inainte sa-mi faca contractul. Salariul era de 300 euro dar dupa primele 2 luni,pana atunci primesti 700 lei,apoi probabil esti dat afara daca nu te faci util.
adi Miercuri, 14 Noiembrie 2012
si eu am fost sunat azi si programat pentru maine, dar nu stiu sa ma duc sau nu ? intrebarea mea e alta da ce naiba vand astia ?