Forum despre GGM Marketing Accord

stelik Joi, 22 Noiembrie 2012
este o mare bataie de joc..am lucrat in domeniu si nu este deloc ok doar daca esti nebun,numai minciuni,insistenta maxima,clientii te injura..e foarte obositor si banii acestia nu ii primesti qm spun ei:))..deci sincer nu are rost sa incercati
ion Joi, 22 Noiembrie 2012
si eu sint progra mat pe vineri 23.11.2012 la 17.30 - dar cred ca nu o sa merg, poate doar daca ma reprogramez pe alta data
ion Vineri, 23 Noiembrie 2012
p.s - m-am uitat posturile care am aplicat si nu vad sa fi aplicat la ei ....De unde au CV-ul meu atunci =-/
shefu Vineri, 23 Noiembrie 2012
d p ejobs
shefu Vineri, 23 Noiembrie 2012
nu e nevoie sa te reprogramezi..acolo fiecare zi e the same
ion Vineri, 23 Noiembrie 2012
@shefu

thx, atunci nu ma mai duc, mai ales ca e vinerea seara
Chaos Joi, 29 Noiembrie 2012
Se prezinta super frumos si la telefon si pe email..
Dar e o mare vrajeala!
In aia 300 de euro trb sa convingi vreo 2-3 clienti, altfel nu`iprimesti e a 2 oara care ma suna, prima oara am fost acum nu ma duc decat daca vrea cineva sa facem caterinca, am fost invitat maine la 17:30 si am confirmat...deci daca vreti caterinca haideti sa facem un grup de 4 -5 sa facem misto de tip...care cu siguranta o sa fie un papagal care vb in continuu de sute de mii de euro castigati
vladuz Miercuri, 5 Decembrie 2012
am fost sunat si eu dar daca e cum ziceti voi cu amenzi pt intarzieri raman la serviciul meu actual chiar daca e munca cu carca oricum iau in jur de 300 de euro, cand o fi sa gasesc ceva mai bine platit ma voi duce. sunt satul de mosieri si chiaburi din astia.
dan Joi, 6 Decembrie 2012
astia mau sunat si pe mine aveam azi am impresia ca numai joia au interviuri :) sunt excroci eu nu mai merg !!!
remus Duminica, 9 Decembrie 2012
am interviu maine,dar la cate am auzit despre ei nu merita!si chiar cine e nebun sa iti dea bani pe criza asta.
ghiolbitza Joi, 13 Decembrie 2012
Neatza. Am si eu interviu la astia azi la 5 jumate... bine ca am aruncat un ochi pe net dupa firma asta, nu stiam cu ce se ocupa. M-a atras salariul de 300 de euroi si programul de la 9-18...ma duc sa vad ce rahat mananca astia acolo si promit sa revin cu un comentariu post-interviu...
Iulian Joi, 13 Decembrie 2012
M-a sunat si pe mn:)).Bine ca am citit comm voastre.Nu ma mai duc
nicu Joi, 13 Decembrie 2012
NU SE MERITAAAAAAA.........INTELEGETI ODATA....ASTA E PAREREA MEA, SI SUNT CONVINS DE ASTA
Mucea Vineri, 14 Decembrie 2012
tipul asta d job nu este pentru oricine,clar,cautati pe internet ce inseamna broker din toate punctele de vedere,dupa ar fi cazul sa hotarati daca vi se potriveste,la nivel mondial brokerii sunt cel mai bine platiti cu acte in regula,dar sa ajungi 1 broker bun trebuie sa muncesti de 10 ori mai mult ca oricare alt job...e simplu:google:broker..in loc sa stati pe forum .
shefu Vineri, 14 Decembrie 2012
mucea, las-o balta tati
G. Luni, 17 Decembrie 2012
Si eu am fost sunat , ciudat se prezinta la telefon, dar ma rog... Mi ar place sa invat despre broker mai mult , dar sunt curios pe partea baneasca... Sa fim seriosi! Nu se merita 300 euro stand la un birou? In Romania , nu-ti da nici daca iti rupi spatele sau faci pe sclavul in super , hiper marketuri.. Chiar asa stresant e ?
Andrei Marti, 18 Decembrie 2012
Trebuia sa ma duc astazi la 17:30 si nu m`am dus, avand in vedere ca am fost la interviu la Forex acum 1 an .. :) Pentru cei care vor sa fie brokeri, recomand, dar pentru oameni normali, NU ! SUCCES !
Jari Miercuri, 9 Ianuarie 2013
@Mucea
Am cautat pe internet si uite ce am gasit http://en.wikipedia.org/wiki/Stockbroker.
Nu voi trata subiectul ca angajat ci ca trader. Am propriul cont la bursa de mai bine de 10 ani, nu sunt multimiliardar, prima investitie a fost un fiasco total si am reusit sa-mi injumatatesc banii :), insa, in timp, am castigat ceva. Am incercat si tranzactii cu CFD insa fara rezultate notabile, Forex doar pe conturile de demo, insa mi s-a parut ca mi se cere prea multa atentie si timp si am decis sa nu incerc (in plus am fost extrem de iritat de numeroasele telefoane pe care le primeam de la asa zis-ul broker).
Ideea este ca munca la o firma ce ofera tranzactii Forex este departe de cea a unui broker bursier. Nu esti certifcat legal sa faci tranzactii financiare/bursiere in numele clientului si nici nu le faci, doar incerci sa vinzi un vis.
De ce un vis? Pentru ca investitia intr-un instrument financiar precum forex este extrem de volatila, chiar un joc de noroc fara canale de informare bune si fara dovada unui simt analitic excelent.
Majoritatea firmelor ce ofera servicii de tranzactionare forex se folosesc de naivitatea clientilor care cred ca pot sa adune o avere in foarte scurt timp, iar pentru a ajunge la acesti clienti se folosesc de voi, cei care credeti ca lucrati ca...brokeri, dar in realitate sunteti doar niste agenti intr-un call center, la randul vostru cu visele proprii alimentate de cei din din pozitiile superioare in firma si de campaniile de PR intern.
As mai putea sa scriu multe despre astfel de firme/brokeri, insa daca veti face o mica cercetare pe net veti vedea in ce va bagati.
Mai pe scurt nu recomand un astfel de job, nu va duce acolo unde vi se spune ca veti ajunge, din punctul meu de vedere este doar o minciuna la fel ca si cele pe care va trebui sa le turnati clientilor.
Daca doriti sa ajungeti broker, va recomand sa va angajati la companie care are sediul mai degraba in Romania decat in Belize, sa urmati pasii corecti pentru acest job si sa obtineti pentru inceput o atestare CNVM.
mike Miercuri, 9 Ianuarie 2013
Pentru Victor: ai facut 7000 de eur, bravo, dar in primele 3 luni ce ai facut prietene??? Sunt de acord ca toti tre sa muncim, dar daca ti se pare normal sa stai intr-o camera cu mai multi si sa tipi si urli la client, e problema ta, mie nu mi se pare profesional. Apropo, mai lucrezi la ei?

Pentru Cosmin: Se poate sa fii castigat banii astia, eu lucrez in asigurari si tocmai am pierdut un comision de 11000 EUR, asa ca tot ce e posibil...
Sfatul meu pentru cei care credeti ca puteti, incercati-va norocul in asigurari, este un domeniu profesional, iar omul in general este foarte deschis la discutii, e adevarat k e multa lupta, dar se merita...
Catalin Joi, 10 Ianuarie 2013
Ieri m-au sunat si pe mine. Era o domnisoara care s-a prezentat rapid si mi-a spus ca m-a contactat in urma CV-ului depus, eu am raspuns scurt ca nu-mi amintesc ca sa fi depus un CV pentru acest post, si imediat mi-a spus ca am aplicat pe eJobs. Chestia asta mi s-a mai intamplat si inainte, cumva firmele astea de forex fac rost de bazele de date de la ejobs. In orice caz nu am fost de acord sa ma prezint la interviu motivand ca sunt ocupat. Sper sa fie ultima data cand sunt sunat de astfel de firme, si sper ca ejobs sa inceteze sa incurajeze spamul si distribuirea de date personale.