Forum despre Ginrom Invest SRL

ADMIN - undelucram.ro Joi, 11 Aprilie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Ginrom Invest SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Ginrom Invest.

cicada68 Sambata, 18 Mai 2013
Tepari. Johann Boehmer a facut inchisoare in Germania 5 ani pt. evaziune fiscala. In Romania a falimentat el si sotia lui 4 firme. Si-au inselat partenerii de afaceri dar si proprii salariati. Au facut falsuri, au fraudat, etc
Akai Marti, 21 Mai 2013

Sentinta Civila 3135/2011 + Sentinta Civila 1633/2010 in loc sa dezvolte o afacere fac 15mii de firme.Unde lucrati, unde vreti sa va angajati????

forum soferi Miercuri, 22 Mai 2013
NISTE TEPARI DE PRIMA CLASA......AN VAZ CA ANGAJEAZA SI ACUM SOFERI.....CARE VRETI SA LUCRATI FARA NICI UN LEU LA EI SUNTETI CA SI ANGAJATI.EU AM LUCRAT SI INCA 2 COLEGI DE-AI MEI LA FEL LA TOTI.IN 3 SAPT AM VAZ 100LEI CAM ATAT VALOREAZA UN SOFER LA EI.

BA MAI MULT CUMNATUL PATRONULUI MI-A SPUS TARE SI RASPICAT DACA MAI IMI CER BANII MA DA IN JUDECATA,CA NU AM VRUT SA MAI PLEC IN CURSA...........BINEINTELES FARA BANI. >:(
Muc cel Mic Miercuri, 29 Mai 2013
Cea mai elocventa caracterizare pentru cei ce conduc compania adica :Administratorul si Directorul General : consta in descrierea facuta de Honore de Balzac: ”Parvenitul se taraste de-a busilea in fata celor ce-i pot fi de folos si este obraznic cu cei de care nu mai are nevoie, aidoma paiatei dintr-un balet, pare marchiz daca-l privesti din spate, dar este badaran daca-l privesti din fata”.
Fost Duminica, 2 Iunie 2013
Ginrom Invest fosta Acom Advance Invest

Discutii despre firma Acom Advance Invest prin 2009

Adauga chiar acum comentariul tau despre firma Acom Advance Invest

tepari nu va pierdeti vremea
Excrecabila este parerea utilizatorului care a postat acest comentariu despre Acom Advance Invest.
Nu va lasati impresionati Vo promite un salariu de 1000 de ron in perioada de proba 2 luni si 0,4 % din incasari va da si masina un logan fara servo,fara aer c si plin de mizerie de la fostul agent care nici el nu a stat mai mult de o luna, un telefon cu tastatura rupta si un laptop pe care nu poti sa-l folosesti pentru ca a fost trantit de fostul colegul Dupa o luna de zile va da afara si nu va da nici un ban, eu am stat 1 luna, cand m-am angajat eram 12 agenti acuma au mai ramas 3 care mai stau si ei cateva zile. Sfat: nu va incurcati cu tepari astia

firma de 2 lei
Johann Boehmer nu este elvetian,el este defapt ,la origine,roman, care a plecat acum ceva timp in Germania, dar s-a intors in Romania,dupa o mica evaziune la nemti.
Postat de un Distribuitor.

bataie de joc
Johann Boehmer este unul din putinii patroni care se poarta cu angajatii ca si cum ar fi sclavi pe plantatie ;pe langa asta e genul de parvenit care nu are nici cele mai elementare cunostinte despre managementul unei firme.Nu stie nici macar ca unul din lucrurile esentiale in reusita in afaceri este mentinerea unei bune relatii cu partenerii de afaceri.Singurul lucru pe care-l are in minte este cum sa insele si sa tepuiasca pe toata lumea, inclusiv pe angajati.
Postat de un Client.

Vorbiti fara sa cunoasteti
Cam Proasta este parerea utilizatorului care a postat acest comentariu despre Acom Advance Invest.
Domnul Johan e un elvetian cinstit care vrea sa faca ceva pentru angajatii sai. Eu lucrez de 6 luni la el si am numai cuvinte de lauda. Ne da banii la timp, e drept ca salariile sunt cam mici dar nici noi nu prea facem treaba. de multe ori nu isi plateste furnizorii ca sa ne dea noua bani sau ca sa-si mai ia un jaguar din banii lui Stache lasati lui mostenire. Tare frumoasa casa si-a facut omu din banii altora... Cu urmatorul salariu o sa pot sa imi iau si eu un rezervor intreg !!! de benzina. Propun la toti cei care il cunosc sa il determine urgent swa se interneze la psihiatrie ca se strange latu.. E pacat sa ajunga iar la inchisoare. Acu are familie
Acest comentariu ti se pare bun/folositor? DA - NU

replica la : "este prea mult deja o replica la prosti"
Persoana careia ii dau replica la un comentariu anterior ( care are o parere excelenta despre aceasta companie)probabil ca face parte din randul apropiatilor lui Johann Boehmer, acest cameleon care a falimentat pana acum numai in Romania 4 firme, incluzand si Acom materiale de Constructii, al carei Dir.Gen. a fost. Firma Acom Advance Invest nu are nici o legatura cu Acom Materiale de Constructii, decat ca i-au luat sigla si activele. Cine a colaborat cu acest individid stie despre ce este vorba, mai ales ca prin diferite tertipuri foloseste resursele companiei in interes personal.

tepari
sunt ceea ce a ramas din ACOM S.A. ( de fapt angajatii ramasi sunt cei care nu au reusit sa-si gaseasca de munca in alta parte). Si am uitat sa va spun sa nu va duceti la interviu ca va vor oferi max. 1000 brut si va vor promite niste comisioane grase, pe care nu le vor da niciodata. Patronul este fostul manager al defunctei ACOM S.A., Johann Boehmer. Concluzia despre firma o trageti singuri..
Acest comentariu ti se pare bun/folositor? DA - NU

doar tepari? niste hoti ordinari!!!
Si-au pacalit toti partenerii de afaceri si angajatii, nimeni nu le mai da marfa, au datorii peste tot...incepand cu transportatorii si furnizorii si teminand cu angajatii. Am muncit la ei si m-au pacalit de la bun inceput, ne-am inteles asupra unei sume si m-am trezit cu ea injumatatita inca din prima luna..nu mi-au platit comisioanele. Toti cei ce au muncit la ei au plecat cu scandal. Au zeci de procese pe rol...
Acest comentariu ti se pare bun/folositor? DA - NU

este prea mult deja o replica la prostii
Excelenta este parerea utilizatorului care a postat acest comentariu despre Acom Advance Invest.
Replica la comentariu...cum de cunoaste situatia firmei persoana care a fost la interviu si care nu are nici macar un loc de munca..ha?!
Postat de un Client.

tepari de mare clasa
Am prestat servicii in ptr aceasta firma, am avut incredere in ei si in patronul lor, am semnat un contract conform caruia plata urma sa se faca prin ordin de plata. De aproape un an ma tot chinui sa scot banii de la ei si nimic...doar promisiuni ca maine, poimaine...sau alte vrajeli. In aceeasi situatie se afla foarte multe firme de transport, servicii, producatori si/sau importatori de materiale de constructii. Sunt niste falimentari care incearca sa mai traga din piata cat se poate si dupa sa dea bir cu fugitii....
Postat de un Distribuitor.

acom advance invest
niste tepari ! nu au bani nici sa treaca strada, sunt in pragul famimentului si incearca sa mai traga din piata ce or mai putea prin intermediul angajatilor...pe astia nu ii prinde 01/01/2010
Acom Advance Invest > prostie si nesimtire la cote maxime (13:28, 24 Mar 2009)
Dl Director General, Johann Bohmer (fost Director General la Acom Materiale de Constructii) si concubina dansului Directorul Economic, Georgeta Olaru sunt niste manageri urechisti care nu au habr de notiunile de baza in afaceri si singurul lor scop este acela de a-si insela toti partenerii de afaceri dar si proprii angajati. Daca ar exista un top al celor rau-platnici sigur aceasta firma si cei doi manageri, Bohmmer si Olaru, ar fi pe primul loc.
Mesajul
Interesant Duminica, 2 Iunie 2013
Deci sa vedem cate firme au un numitor comun : directorul General, administratorul companiei firmei Ginrom Invest: 8 FIRME ->
Rom Invest Banat; Rominvest Excelsior, Acom Materiale de Constructii, Grup Construct, Agro service Construct, Acom Advance Invest, Masterplast Holding Development Ginrom Invest

din ele:
- in insolventa sau faliment :
Acom Materiale de Constructii, Grup Construct , Agro Service Construct
- radiate:
Acom Advance Invest
MAsterplast Holding
Rominvest Excelsior- in dizolvare judicira
- acte disparute de la : Acom Materiale de Constr, Acom Advance , Grup Construct

Ramase inca in functiune : Ginrom Invest si Rom Invest Banat (care nu are a inregistrat activitate)

Pentru multe din aceste firme mai este un actionar Liberty Invest Corporation care ba are sediul in Elvetia ba in USA ( dificil de depistat )
Asteptam cu nerabdare EVOLUTIA FIRMEI GINROM INVEST. O sa o ia pe urmele celorlalte????
Sincer ii compatimesc pe cei care lucreaza aici intr-o companie atat de SELECTA
Daca prostia ar durea.... Luni, 19 August 2013
Ref. la Ginrom Invest : sfat pentru cei ce vor sa se angajeze :
- Johann Boehmer + Georgeta Boehmer ( cei care administreaza aceasta companie) sunt cercetati de Parchetul Bucuresti, pentru inselaciunile , fraudele si falsurile pe care le-au comis la ACOM Advance Invest ( o firma pe care ei au fondat-o , dar tot ei au fraudat-o)
- sectia 8 Politie Bucuresti face la randul ei cercetari .
-----------------------------
Interesant este ca cei 2 nu mai sunt de gasit....
-----------------------------
kudi Sambata, 30 August 2014