Forum despre Godwin Austin

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 6 Ianuarie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Godwin Austin, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Godwin Austin.

micky Joi, 31 Ianuarie 2013
Fx Resources Services Srl.

Angajati
501-1000
Adresa
Str. Dr. Nicolae Staicovici, Nr. 2, Opera Center II, Bucuresti, judet Bucuresti
Pagina web
www.godwin-austin.ro

Atentie la aceasta firma.Ea se descrie astfel:
X Resources Services este o firma de leasing de personal intrata pe piata muncii din Romania de 12 luni, avand in portofoliu colaborari cu renumite branduri atat din tara cat si din Europa.

Societatea noastra are ca obiect principal de activitate recrutarea si plasare fortei de munca in tara si strainatate asigurand in acelasi timp organizarea optima a preselectiilor si selectiilor pentru angajatori, asigurand sala, transportul, organizarea, programarea candidatilor, traduceri ale actelor necesare si intocmiri dosare pentru viza de munca (in cazul in care este nevoie).

Recrutarea este un proces complex si uneori e nevoie de foarte mult timp pentru a selecta exact persoana de care este nevoie de aceea noi suntem la dispozitia DUMNEAVOASTRA.

ATENTIE! In realitate firma nu are nici o treaba cu descrierea pe care o ofera.Este o firma de brokeraj afiliata retelei de tepari FOREX. FX este prescurtarea de la Forex.Cei care sunt contactati de catre acestia sunt deobicei pe pozitia de Sales Representative sau Account Manager, chiar daca persoana contactata a aplicat sau nu, ei va invita la un interviu la sediul lor.Inainte de a accepta prezenta la interviu rugamintea e sa va documentati f bine inainte!
micky Joi, 31 Ianuarie 2013
Am uitat sa mentionez: pagina lor web este
www.godwin-austin.ro
miky Joi, 31 Ianuarie 2013
godwin-austin romania
moriea Sambata, 2 Februarie 2013
adevarat tot ce spui micky!
miha Duminica, 3 Februarie 2013
multumesc mullt eu tocmai era sa imi ia teapa si sa ma duc maine la interviu
Alex Joi, 7 Februarie 2013
sunt fostii Aston Markets , de evitat parerea mea

micky Vineri, 8 Februarie 2013
Ma bucur ca v-a fost de folos postarea mea! Pe viitor evitati tot ce inseamna forex cu toate prescurtarile de rigoare si sunt foarte multe, iar in mare parte contin prescurtarea de FX.Cautati cu atentie pe internet informatii despre posturile pe care aplicati! Bafta multa tuturor!
Maria Luni, 11 Februarie 2013
Pe mine m-au sunat de 2 ori sa-mi spuna ca indeplinesc cerintele lor,chiar azi aveam interviu la ei la ora 13-00,sa inteleg ca nu este frima serioasa?:(
maria Luni, 11 Februarie 2013
Si ca nu este ceea ce pare,insista sa ma duc la interviu.
Irina Luni, 11 Februarie 2013
Am fost la un interviu. 10 persoane in jurul unei mese rotunde, iar viitorul sef ne-a prezentat firma si ce se asteapta de la noi.
In primul rand, nu ofera salariu fix. La interviul de grup ni s-a spus ca se ofera 500 RON ca sa-ti ajunga de transport. Daca vrei sa castigi ceva, trebuie sa convingi pe cineva sa investeasca acolo unde-i spui tu.
Ti se da o lista de 30 (cred, nu mai tin minte exact care era numarul) de firme inregistrate la Registrul Comertului. Treaba ta e sa suni la fiecare si sa-i convingi sa investeasca in diverse locuri. 30 de firme pe zi. Ziua urmatoare, alte 30.
Pentru ca sunt aceleasi liste si nu se fac nici un fel de departajari, se ivesc 2 probleme:
1. poti suna la firme mici, cu un patron care e si angajat, firma poate fi o brutarie de cartier de exemplu. Sansele sa-l convingi pe patron sa investeasca mii de euro sunt aproape de 0.
2. patronul a mai fost sunat inainte de cel putin 2-3 ori de alti "Sales Representative" sau "Account Manager" de la compania asta sau de la alte companii. Sansele sa-l convingi sa investeasca sunt aproape de 0.
In principiu, ideea e sa stai pe telefon ziua intreaga (si e o zi lunga, de la 9 la 8, cu pauze de 10 minute la doua ore, cat sa te duci la WC, si o pauza mai lunga de pranz, dupa care inapoi la birou sub supravegherea sefului) si sa faci o expeditie de pescuit. "Pestii" sunt mici si de cele mai multe ori neinteresati de ce le oferi, iar cei mai multi dintre ei n-o sa muste pentru ca au mai fost abordati si alte dati.
Daca lucrezi vreo 2-3 luni pe banii de transport, e posibil sa reusesti sa prinzi un client. Din ce investeste el, castigi cateva procente.

Mai cautati pe net, este un blog unde s-au tot pus comentarii despre chestiile astea, respectiv cel pe care l-a indicat Alex mai sus.
Eu Luni, 11 Februarie 2013
Deci sa inteleg ca interviul nu este individual ? E in engleza ?
Irina Luni, 11 Februarie 2013
Interviul initial este mai mult o expeditie de pescuit si ea: se aleg multi oameni (care nu au nimic in comun in afara prezentei la aceasta prezentare) carora li se face prezentarea companiei, pentru ca apoi sa-si dea seama managerul cine ar fi potrivit sa ramana, dar si sa se auto-selecteze cei care sunt interesati pe mai departe.
Urmeaza alt interviu, probabil individual, dar, dupa cum probabil ca iti dai seama deja, la acesta nu m-a mai interesat sa ma duc.
In ciuda titlului pompos al slujbei, e o pozitie in care se lucreaza in limba romana, deci nu se discuta in limbi straine.
George Talent Miercuri, 13 Februarie 2013
Da stimabililor, exista si asemenea locuri de munca! ma surprinde surprinderea voastra! mai ales in domeniul vanzarilor... cum oare vi se pare anormal faptul ca e necesara o selectie a celor mai buni? de ce atata mirare ca dintr-un anumit numar (mare) de potentiali clienti, doar cativa cumpara?! E adevarat ca nu e un job pt toata lumea. Si sper sa ramana asa! va doresc balaceala placuta in continuare in apa caldutza a pietei de munca cu salariu fix din Romania !! Succes!
Ramona Miercuri, 13 Februarie 2013
Si pe mine m-au contactat de vreo 3 ori pana acum.Bineinteles am refuzat si ca prin minune a doua zi ma suna altcineva sa imi spuna ca CV-ul meu i-a convins ca sunt potrivita pentru ei..wtf si nici macar nu am aplicat ..
eu Duminica, 17 Februarie 2013
multe firme tepare sunt in Romania si cate mai sar gardul...
Kyt Miercuri, 20 Februarie 2013
Teapa e in desfasurare! Fugiti de ei!!!
rux Luni, 25 Februarie 2013
Buna! Si eu ar fi trebuit sa ajung astazi la ora 18:00 la un interviu, ma bucur ca am gasit forumul acesta:) mai sunt si alte persoane care au ajuns pana la urma la interviu si ne pot oferi mai multe detalii?
confidential Marti, 26 Februarie 2013
SC FX RESOURCES SERVICES SRL = GODWIN AUSTIN

Am facut trainingul si am stat 3 zile in sala, jobul nu este pt oricine, daca muncesti f mult, gen 12 ore pe zi iti poti face un portofoliu de clienti. Managerii de echipa sunt oameni de treaba, te ajuta f mult la inceput, managerul general e un ... care nu raspunde la "buna ziua". In prima luna primesti 500 lei salariu fix + comisioane din vanzari, daca ai bafta si fler. Este un job gen call center, dar mult mai stresant, trebuie sa stai in picioare cand vb ca sa creezi emotie si sa suni pana iti vine boala. Programul este de la 8:45-18:00, dar se sta peste program aproape in fiecare zi cel putin 30min. Cel mai tarziu am plecat la 20:30 de acolo.
NU va lasati influentati de aparente. Toti o sa va spuna ca au castigat 4000$ in prima luna....
Ce sa va mai zic, va doresc bafta daca vreti sa incercati.
Monica Luni, 4 Martie 2013
Si pe mine m-au sunat astazi, iar in sms-ul cu locatia pe care mi l-au trimis au mai si specificat la sfarsit: "...sa nu intarziati" :))
Cata lipsa de profesionalism!