Forum despre Godwin Austin

pitica Vineri, 22 Martie 2013
Pentru Irina . nu este vorba doar de 30 de firme , suni foarte multe firme , eu lucrez acolo de cateva zile , si pentru confidential este asdevarat , stai in picioare si te mai si plimbi prin sala aia , si mai si tipi la client , sau vorbesti mai tare , eu vorbesc destul de tare si tot are de comentat manageru despre mine sa vorbesc mai tare .
andreea Marti, 2 Aprilie 2013
aveti grija
si fugiti de acesta ''companie''
eu am facut gresala
sa ajung acolo
si m-am interesat dupa ...
acum au un alt nume
Ada Vineri, 5 Aprilie 2013
andreea, hai sa luam masuri! ce zici?
george Miercuri, 10 Aprilie 2013
FAPTE NU VORBE !!!
geroge Luni, 15 Aprilie 2013
nu mergeti la interviu la aceasta firma!am lucrat la ei o perioada de timp.fura banii clinetiilor iar angajatiilor li se scad din salarii fara motiv......aviz celor care vor sa investeasca pierderile voastre castigul lor!!!Godwin austin nu face contracte de munca legale angajatilor
cristina Joi, 25 Aprilie 2013
unii aveti si nu dreptate tot ce conteaza in aceasta companie e sa fii un vanzator bun,si daca iti faci treaba cum trebuie ajungi sa castigi bani frumosi,ca asta va intereseaza pe toti
Irina Vineri, 10 Mai 2013
Multumesc mult!Tocmai am fost sunata si programata pt interviu!Mi s-a spus sa nu intarzii pt ca va fii un interviu individual.Datorita voua m-am lamurit despre ce este vorba.Nici nu vreau sa aud de asa ceva.
n-are importanta Luni, 3 Iunie 2013
pentru George Talent Miercuri, 13 Februarie 2013
Da stimabililor, exista si asemenea locuri de munca! ma surprinde surprinderea voastra! mai ales in domeniul vanzarilor... cum oare vi se pare anormal faptul ca e necesara o selectie a celor mai buni? de ce atata mirare ca dintr-un anumit numar (mare) de potentiali clienti, doar cativa cumpara?! E adevarat ca nu e un job pt toata lumea. Si sper sa ramana asa! va doresc balaceala placuta in continuare in apa caldutza a pietei de munca cu salariu fix din Romania !! Succes!

Orice firma care se respecta ,da sanse la cat mai multe persoane dornice de munca , de a munci ; mai ales o firma cu 500-1000 angajati cum e aceasta , o hyper-firma ; NU E SELECTIVA si nu trateaza angajatii ca pe niste caini , asa cum reiese din 99% din comenturile postate aici de catre oameni care s-au lovit de aceasta experienta neplacuta .
n-are importanta Luni, 3 Iunie 2013
Si in legatura cu urarea aceea a ta de " balaceala placuta in continuare in apa caldutza a pietei de munca cu salariu fix din Romania " ; DA ; E NORMAL , LOGIC SI DE BUN SIMT SA ITI DORESTI TU CA SI CANDIDAT LA UN POST , SA LUCREZI INTR-UN DOMENIU DE ACTIVITATE CE OFERA UN LOC DE MUNCA STABIL SI UN SALARIU FIX ; PT CA DINTR-UN SALARIU BAZAT PE COMISION DIN VANZARI NU POTI INTRETINE O FAMILIE SI ACOPERI TAXELE SI IMPOZITELE CATRE STAT , STAT PE CARE NU IL INTERESEAZA CATI BANI FACI SI DACA AI UN LOC DE MUNCA SAU NU , SAU ITI CAUTI SI NU ITI GASESTI ; EL ORICUM ITI IA BANI SI FOARTE MULTI ; DACA ESTI UN MELTEAN CE RAGAIE O BERICA LA GARD , DUPA CE A INGURGITAT O SUCULENTA CEAFA DE PORC CU O GARNITURA DE SALATA DE SLANINA CU CEAPA SI ACUM VREA SA O ARDA PE FOIE GRAS SAU CEVA...SAU PENTRU NISTE PUSTANI DE VREO 20 SI CEVA ANI CARE NU STIU DE CAPUL LOR SI INCA SUNT SUSTINUTI SI CARATI IN SPATE DE PARINTI...CARE VOR SI EU NISTE EXTRA-BANI DE BUZUNAR SA O ARDA PRIN FRATELLI , BAMBOO SAU CEVA...PT ASTFEL DE OAMENI SUNT ACESTE JOB-URI ; PENTRU CEILALTI OAMENI , MAI NORMALI LA CAP ASA , CARE SUNT SI EI CA NISTE OAMENI , NU CA NISTE BRUTE..., PT EI UN SERVICI NORMAL SI POTRIVIT ESTE ACELA IN CARE AI SIGURANTA CA ESTE UN LOC DE MUNCA STABIL SI CU UN SALARIU FIX , ATATA TIMP CAND VI INTR-UN LOC SI PRESTEZI O ACTIVITATE , CHIAR DACA POATE NU CONVINGI SAU NU REUSESTI SA ATRAGI SUTE DE CLIENTI SAU MII...CUM VOR UNII SEFI INEPTI , PLEBEI SI PENIBILI , CARE CAND SPUI SEFI , TRAGI APA...
Popescu Ion Miercuri, 3 Iulie 2013
Salut!
Si eu am aplicat la aceasta firma pentru postul de Operator Call Center, si intr-o zi am fost sunat de o domnisoara pentru a stabili un interviu pentru ziua urmatoare.Toate bune si frumoase pana acum.Mai tarziu primesc un mesaj pe mail, in care mi se dau toate datele necesare pentru a ajunge la destinatie, strada, puncte de reper, etc., iar pe langa toate acestea remarc un citat destul de interesant zic eu: "In urma vizualizarii CV-ului dumneavoastra in baza de date E-jobs, am constatat ca indepliniti cerintele postului disponibil din cadrul companiei noastre, si anume cel de Junior Account Manager. De aceea, am dori sa va invitam la un interviu[...]".Mentionez ca nu am aplicat de pe site-ul E-jobs, ci de pe site-ul BestJobs, apoi CV-ul pe care il am pe E-jobs nu este public, ci privat, ceea ce imi ofera "un strop" de confidentialitate.Acum trageti voi concluziile!!!!
unknown Miercuri, 10 Iulie 2013
@ Popescu Ion :in general companiile care angajeaza oameni in permanenta,cum este si asta,
cumpara baza de date de la diferite site-uri de job-uri si astfel are acces la cv-ul tau chiar daca este privat....
treaz Miercuri, 10 Iulie 2013
poate fi restrictionat accesul la profil pentru fiecare societate in permanent. eu de cand am facut asa nu mai sunt deranjat de nevertebratele de la aceste societati fantoma
treaz Miercuri, 10 Iulie 2013
*in parte
Mircea Duminica, 14 Iulie 2013
Aston Markets / Godwin Austin au un rulaj mare de potentiali candidati. Ei cumpara baze de date de la ejobs http://www.ejobs.ro/company/oferta/#tab-cvuri . Ganditi-va ca tipele de la HR suna cateva sute intr-o sapt. Se fac multe interviuri de grup in fiecare zi cam cu cate 10 persoane. Din alea 10 trec mai departe sa zicem 4-5 de selectia initiala.... Din astia 4-5 , vreo 2 se razgandesc dupa isi dau seama cum merge treaba in sala....Practic raman cu vreo 2-3 insi , pe care nici ei nu sunt siguri ca vor veni si ziua urmatoare. Jobul este foarte solicitant , multe telefoane la persoane care nu mai vor sa auda de asa ceva , dupa o lista de la Reg. Com.. De aia s-au si rebranduit in Godwin Austin dar obiceiurile sunt sigur ca au ramas aceleasi . Prea mult zgomot , te doare capul dupa o ora acolo. Imaginati-va peste 30 persoane intr-o camera mare care vorbesc toti la telefon in acelasi timp. .... E durere.
Cat despre activitatea in sine , nu doresc nici la dusmani sa investeasca in teapa asta. Cine naiba baga mii/ zecii de mii de euro in chestia aia nesigura? Sa fim seriosi , cine rezista acolo o luna e boss. Eu am plecat dupa o ora ca nu mai puteam de cap.
pavel Miercuri, 17 Iulie 2013
salut , m-au sunat si pe mine azi , deci sa inteleg ca nu e niciun salariu fix !!! nu ?
va multumesc totusi pe cei care au fost si au zis ce sa intamplat asa ca sa nu mai consum benzina , va multumesc
Ilinca Joi, 18 Iulie 2013
Of, da, mi-am pierdut timpul mergand pana la ei la un "interviu"...dar uite-asa am invatat inca o lectie de viata, aceea fiind: oricand te poti intalni cu una de HR, care isi da ochii peste cap cand iti vorbeste de sus, desi este cu 6,7 ani mai tanara decat tine si cu experienta de munca zero,iar profesionalism nul, ea iti spune cu aroganta ca ei lucreaza doar cu top 300,te intreaba retoric daca ai auzit de aia (tu fiind manager sau lucrand in banca sau intr-o multinationala inaite sa scape ea de muci si sa descopere baietii---acei baieti care intre reprizele de tras pe nas si pe unde-or mai trage/baga, o baga si pe ea in seama, cand pot si pe la ce colt al cladirii pot).Don`soara este incercanata ca munceste din greu sa fie aroganta cu tine , sa te intrebe arogant daca sti ce-i aia piata de capital si ca este cea mai mare piata din lume (tu activand pe piata de capital de ceva ani)...dar fie...
Bun, si ce-am mai invatat: ca daca iti dai seama ca te jigneste desi nu-ti ajunge nci la praful de pe pantof nici cu experienta , nici cu pregatirea profesionala...trebuie, TREBUIE sa-i raspunzi sincer cand te intreaba retoric daca mai ai s-o intrebi ceva sau sa-i comunici ceva ca: ori e obosita de aseara, ori e frustrata in general, sau poate ii trebuie o oglinda sa se vada cand vorbeste...ca sigur nu-si da seama pe ce lume traieste...
mihai Miercuri, 31 Iulie 2013
Godwin Austin sau FX Resources cam tot aceeasi sunt.
In trecut s-au mai rebranduit de multe ori, "marile" firme nationale, globale, mondiale, planetare, universale sau ce mai inventeaza ei ca sa sune mai pompos. BULL SHIT
Niste jsmecheri cu aroganta maxima si tupeu nesimtit care cauta copii de prostit sa faca munca voluntara pentru ei.