Forum despre GRS - Global Remote Services

Heo Joi, 19 Ianuarie 2012
sal, lucreaza cineva la GRS? ne puteti oferi mai multe detalii despre mediul de lucru sau alte informatii? ms ;)
gabitzu Duminica, 22 Ianuarie 2012
depinde de cauti ;) GRS e destul de serioasa ca si firma, dar inca o data zic, depinde ce cauti pt ca salariile nuj sunt foarte stralucite.
Cataleya Vineri, 7 Septembrie 2012
Eu lucrez la Grs este o activitate placuta , dar si stresanta, iar salariile in comparatie cu alte joburi sunt ok, despinde in schimb ce asteptari aveti de la voi
Aishwarya Luni, 10 Septembrie 2012
dar pe germana nu stiti cat se plateste la GRS?
Mirela Joi, 1 Noiembrie 2012

Eu am lucrat prin 2008 la ei, cand aveau si partea de Romana, dar a fost ok. Team leaderii erau cu bun simt, in niciun caz nu era atmosfera naspa, aveai dreptul la pauza de masa, cafea, tigara. Singurul aspect negativ era salariul. Per ansamblu, pt un student a fost o ok, ceva bani de buzunar, colectivul super (asa am prins eu) si ceva experienta pe cv.

Anonima90 Sambata, 1 Decembrie 2012

Si eu am lucrat in 2008 la ei pe proiectul de romana, a fost o perioada ok , TL erau f intelegatori ...pauza era ok..colegii...atmosfera de lucru...intre timp am inteles ca au ramas doar proiectele de limba straina, salariilie mici.

Robert Miercuri, 23 Ianuarie 2013
In ce consta testul de la interviu la GRS?
micky Luni, 28 Ianuarie 2013
sunt 2 etape de interviu
in 1 etapa dai 2 teste de limba (limba engleza si limba pe care ai aplicat) timp de 30 de min si apoi interviul cu recruterul unde iti expune jobul si salariul
in a 2 etapa am inteles ca vorbesti cu un sef mai inalt, despre etapa asta nu stiu prea multe
novice Joi, 7 Februarie 2013
rog sfaturi : maine o sa am un interviu pentru operator call center italiana ? Rog informatii despre salariu , program de lucru , mediu de lucru etc.
alex Miercuri, 13 Februarie 2013
novice, cum a fost la interviu? ce salariu ti-au propus? m-au chemat si pe mine si as vrea sa stiu daca mai merg pana acolo...
mikaela Marti, 5 Martie 2013
m-au chemat la interviu saptamana asta. sa stau acasa? sau merita? pe ce proiecte se lucreaza pe lb. italiana?
un nume Luni, 8 Aprilie 2013

In legatura cu Grs pot sa va spun ca ca este o firma extrem de serioasa,si ca nu s-a intarziat niciodata cu salariul care in comparatie cu alte firme este sigur si destul de decent,in plus ai concediu platit asigurare medicala si colectivul chiar este unul de calitate cu care te poti intelege in orice privinta,asta in conditiile in care si tu esti un om serios si incerci sa-ti faci treaba.

Asa ca daca sunteti cunoscatori de italiana nu ezitati sa aplicati pt aceasta firma cu un colectiv tanar si serios!

bambina Joi, 18 Aprilie 2013

Am lucrat la Grs cativa ani.
--PROGRAMUL este flexibil si poti "negocia" cu Tl, adica daca intr-o zi nu poti veni, primesti liber dar mi se pare firesc ca atunci cand este nevoie de oameni sa te oferi pt ca ti s-a facut candva un favor.
--Atat COLEGII cat si TEAM- LEADERII sunt ok. Poti face schimb de ture cu colegii, iar daca ai nelamuriri poti apela la Tl.
--Exista EVALUARI dar sunt un lucru constructiv, pt ca in felul asta vezi ce trebuie sa corectezi sau sa inveti; sa nu uitam ca este vorba de un serviciu pe care il prestezi unui client si sunt anumite conditii,de ex daca clientul tipa , nu trebuie sa o iei ca pe ceva personal si sa te iei cu el in gura ca nu rezolvi nimic.(peste tot sunt client dificili, si in Romania si in Italia, ideea e sa iti pastrezi calmul si sa stii sa te pliezi pe orice situatie) si pt asta se asculta telefoanele, NU ESTE UN SERVICIU DE SPIONAJ!
--PAUZA este in functie de cate ore stai la serv in ziua respectiva, iar daca o depasesti din cand in cand , nu e capat de tara; dar daca faci un obicei din asta, practic lasi impresia ca nu ai chef de munca.
-- SALARIUL de plecare este mic, dar daca ai mai mult de 1 an se mai mareste+ bonusurile pe care le faci.
--ALTE BENEFICII: ai tikete de masa, decont transp, transport asigurat dupa ora 23, bon de reincarcare tel si servicii medicale la o clinica privata+ periodic controlul muncii. Eu zic ca, pt o firma relativ mica, ofera destule.
--Despre AVANSARE pot spune ca se poate. Se dau niste probe , in functie de proiect, dar asta numai daca e nevoie/ post liber, altfel nu ai cum; deci e in functie de merit si nu de relatii. Daca vreti, tot in capitolul avansare poate fi considerat si faptul ca ti se ofera training daca esti propus pt un alt proiect sau mai multe, si astfel iti creste si posibilitatea de a-ti mari bonusul.
--Anual se organizeaza un TEAM BUILDING + ca daca iti place ideea de echipa(vrei sa fii ajutat si oferi la randul tau ajutor) mai ai parte de alte iesiri. Daca vii din prima cu pretentii si mai multe masti la tine , nu vei face fata. :)
---RESTUL DEPINDE SI DE VOI. :)SUCCES!

punctsivirgula Miercuri, 24 Aprilie 2013
salut!m-au sunat azi pentru un interviu ce va avea loc maine.este un post part-time pe limba franceza.Mentionez ca nivelul scris,citit,inteles este avansat,vorbit este mediu,dat fiind faptul ca nu am mai avut contact cu nativi de aproape 4 ani si fara exercitiu,e mai greu.Curiozitatea mea consta in urmatoarele:

1.ce salariu se da pentru un astfel de post.
2.in ce consta interviul si daca va fi dificil la partea orala.

Merci d'avance!
georgi89 Marti, 14 Mai 2013
buna..eu am lucrat la grs in iulie 2011 pe pariuri...in aceasta firma am observat si minusuri si plusuri..te angajezi pe un proiect si ajungi sa faci mai multe pe acelasi salariu mic.. cu orarul nu sunt intotdeauna flexibili..eu am avut nevoie de cateva ore libere pentru o restanta si desi am anuntat cu 1 saptamana inainte de a se face orarul nu s a tinut cont..cu chiu cu vai intr un final am reusit sa ma prezint la acea restanta ...in ceea ce priveste bonusurile in fiecare luna am primit bonusul acela mediu .. in ceea ce priveste bonusul nu am fost neindreptatita ...team leaderii au caractere diferite...unii sunt intelegatorii..altii mai putin intelegatori...
Yasemin Miercuri, 15 Mai 2013
Am fost azi la interviu pt italiana/engleza.
Am fost 7 persoane intr-o sala de conferinte,ni s-au dat niste foi cu teste de gramatica limbii engleze si italiene,iar apoi a venit o tipa (super finuta)care ne-a intrebat pe fiecare cate ceva,tot in limba straina pt a vedea ce nivel conversational avem.dupa aproximativ 1h si 30 min am terminat si a ramas sa ne anunte rezultatul.
Desi nu ma asteptam...m-au sunat in seara asta si au spus ca rez testelor au fost bune,drept urmare ma asteapta maine sa discutam mai multe detalii.
Eu zic ca merita sa te duci la interviu pt ca macar asa vezi ce nivel de limba straina ai.
just me Joi, 16 Mai 2013

@Yasemin-multa bafta si poate vom avea ocazia sa lucram impreuna pe proiectul pentru care ai dat testul.

Aaron13 Joi, 16 Mai 2013
Ieri am fost la interviu si seara am fost anuntat cu un raspuns pozitiv.Sincer interviul a fost super ok si colectivul din cate am vazut eu era destul de relaxat....angajatii nu pareau sa fie stresati deloc....nu cred ca sunt amenintati angajatii sa zambeasca fortat....asa ca sfatul meu este sa incercati...oricum majoritatea comenturilor rautacioase vin de la oameni care cer salarii de 1000 de euro in Romania ceea ce nu va fi niciodata posibil...cat despre lucrul in strainatate...well...cum sa avem increedere in straini cand nici in oamenii din tara noastra nu avem...sincer...mai bine ne rupem capul pe 1500 de euro ca suntem romani si fata de un german/italian sau orice alta natie suntem platiti cu 7 euro pe ora?nu zic ca aici nu depunem mult efort pentru un salar mic...dar si afara salariul este raportat la piata...deci cam jumate din el merge pe mancare si chirie...am locuit in Italia deci stiu cum este...cand din 1000 de euro ramai cu 0 in 2 saptamani si frigiderul gol...asa ca nu mai fiti revoltati ca salariile sunt mici...asta e tara in care traim nu firmele unde muncim sau vom munci.......sincer...ce roman are o parere buna despre locul de munca?nu am auzit niciunul pana acum...doar plangeri ca salariul e mic, lucram prea mult, pauza e scurta, ...ajung la parerea ca majoritatea cetatenilor romani le-ar placea sa stea si banu' sa vina....cam asta am avut de zis.....O zi buna!
Lory Joi, 16 Mai 2013
Am fost si eu ieri la un interviu si banuiesc ca daca nu m-a sunat nimeni pana acum , nici nu o sa o faca,nu? Macar sa stiu ce am de facut mai departe pentru ca trebuie sa raspund la o alta firma :)
2233 Miercuri, 29 Mai 2013

pe Germana maxim 525 lei :)