Forum despre GRS - Global Remote Services

gogoasa Miercuri, 29 Mai 2013
cam cat e salariul pe germana part-time? ... full-time? sau nu ai de ales in ceea ce priveste programul de lucru?
gigel Joi, 30 Mai 2013
Salut,cine imi spune si mie care este salariu pentru limba italiana am miine un interviu....
Amalia Vineri, 26 Iulie 2013
Salut! IVa rog, daca poate cineva sa ma lamureasca in cateva privinte:
-inteleg ca se lucreaza si in w-end? sau pana la ora 23:00?
-in ce consta mai exact activitatea unui angajat "customer support representativ" ? asigura suport tehnic?
-cam ce salariu se ofera pt limba franceza?
Multumesc frumos:)
Stefani Joi, 22 August 2013

Sunt angajata nu de foarte mult timp la GRS si sunt foarte multumita, de absolut orice. Inainte de a lucra aici, am avut o experienta foarte neplacuta cu alta firma de call center timp de 2 saptamani si imi planuisem sa nu mai ajung niciodata la vreun call center. Plecam zilnic cu dureri de cap de acolo (part-time) si nu imi mai doream sa aud de asta. Cu toate acestea, nevoia de munca m-a facut sa accept sa merg la al doilea interviu la GRS. Am fost foarte placut impresionata, oamenii de aici sunt niste profesionisti. Se poarta foarte frumos, sunt foarte respectuosi si de treaba. Mi-a placut totul si pe fiecare zi ai cate ceva de invatat. Team-leaderii sunt foarte ok, colegii sunt super, mediul de lucru la fel. Este o pauza de 10 minute la fiecare aproximativ 2 ore lucrate. Daca iti faci treaba bine, nu are nimeni nimic cu tine. Nu esti ca la inchisoare, cum s-a zis pe aici, nu te spioneaza nimeni.

Din partea mea, cel putin pana acum, GRS-ul are nota 10. Sunt foarte multumita de ei din toate punctele de vedere.

gsp Joi, 12 Septembrie 2013
M-au contactat pt italiana, le-am spus din start ca fara 1600 ron "nu ma scol din pat" , mi se pare un salariul normal si decent, mai ales pt o limba straina stapanita relativ bine. E ok suma? Sunt sanse sa o primesc, oricum mai am aplicat la alta firma si am interviu cu ei f curand....
Grs-ist Sambata, 21 Septembrie 2013
Pentru Gsp, Da este ok suma!Trebuie sa tineti cont ca salariul este negociabil si depinde doar de voi, de modul in care il negociati!!
Ariadna Vineri, 4 Octombrie 2013
Salut!
Stiti ceve despre job-ul pe italiana -operatore call center- INBOUND ? E tot pe pariuri sportive?
bau-bau Marti, 3 Decembrie 2013

primesti 900-1000 RON+bonusuri (150-400 RON impozabili)+bonuri +decont transport si incarcare lunara de 8 euro.900-1000 de lei este plafonul lor la 8 ore si dupa un timp poti sa ajungi la maxim 1200 RON in mana.o firma mica si cu politici ca in celelalte firme in domeniu. porisibilitate de promovare aproape 0, doar daca pleaca cineva sau ai limba aspra si in nici un caz pe competente sau abilitati.nu as putea spune ca aceasta firma e un punct de pornire al carierei.doar daca nu ai alte variante

x Miercuri, 22 Ianuarie 2014
- salut.
- care sunt cerintele pentru postul "Operator data-entry - lb. germana" (gasit pe bestjobs) ?
- salariu?
- cum decurge testarea?

- multumesc.
Anna Miercuri, 29 Ianuarie 2014
am o intrebare.....salariile chiar sunt de 1000 ron pt o limba straina? glumim?
elena Sambata, 1 Februarie 2014
Am fost si eu sunata pentru interviu(pt limba franceza). E primul interviu din viata mea. M-au intrebat de salariu minim. M-ati putea ajuta cu cateva pareri(pt programul part-time). Va multumesc anticipat!
axa Sambata, 1 Februarie 2014
si pe mine m-au sunat astazi tot pt franceza part-time,mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ati sugera un salariu minim, Ms
pentru axa Duminica, 2 Februarie 2014
500 ron+bonuri de masa+cartela tel 8 eur +asigurare medicala Medicover
kimo Marti, 4 Februarie 2014
daca vreau pleac dela ei ;pot?
ioana Miercuri, 5 Februarie 2014
Anna, da astea sunt salariile din call-center, 1000-1200 engleza, 1500-2000 pt limbi mai rare, mizerabile si stress cat cuprinde, daca ai rabdare cu carul si nu ai nevoie de prea multi bani atunci te poti chinui
Renata Vineri, 7 Martie 2014

Buna
Eu lucrez in GRS de 2 ani si ceva pe lb italiana si chiar imi este bine, foarte adevarat nu te imbogatesti cu bani de la ei dar din cate stiu eu cam asa este in domeniul de call center. Este un job stresant ca peste tot, nu cred ca este cineva caruia ii place sa se duca la munca. De avansat in firma se avanseaza dar tine numai de tine, cat esti de bun pe proiectul pe care lucrezi cat de mult te implici si alte calitati de care este nevoie in orice firma, am colege si colegi care au avansat cu usurinta si alti care au avansat mai greu. Poate nu stiu eu toate lucrurile marunte dar nu se merge pe pile sau pe rude. Ai asigurare medicala, concediu platit , bonusuri, transport decontat, cartela tel, bonuri, (diverse prime si premi daca meriti ca nu iti da nimeni pe ochii frumosi), orar foarte flexibil atata timp cat nu exagerezi.  Spre deosebire de alte firme in domeniu GRS-ul mi-a lasat cea mai buna impresie. Colectivul este genial si maxim de prietenosi de la cel mai mic la cel mai mare.... nu au fitze de director, TL etc sunt chiar asa cum trebuie atunci cant trebuie. Cand e vorba de munca e munca cand e de munca se munceste asa cum ar trebui sa fie peste tot. TL spre exemplu sunt foarte intelegatori cu operatori, cand au nevoie de ceva (operatori) sunt in permanenta prezenti. Daca nu te descuri pe un proiect nu exista sa te dea afara sau sa iti dai demisia te incurajeaz sa incerci pe alt proiect ( ca daca te-ai angajat inseamna ca ai nevoie de un job) si se stie in ziua de azi cat este de greu sa iti gasesti de munca. Dar fiecare cu parerea lui. O seara superba si pt cine urmeaza sa se angajeze la GRS bun venit :)

salariat Duminica, 16 Martie 2014
este ok ca si firma chiar daca salariul nu este foarte mare. Totusi trebuie sa precizez ca mediul de munca este placut, programul flexibil, iar sefii destul de intelegatori. Pentru cine cauta un job pe termen scurt sau mediu este o alegere buna. Pentru cine cauta un job pe termen lung e mai bn sa se reorienteze.
elena Joi, 8 Mai 2014
Numai oamenii ignoranti asculta de ce zic ceilalti. Frate, mergi acolo si convinge-te!
angajat grs Duminica, 18 Mai 2014
eu lucrez la grs de 3 ani. salariile se platesc la timp si odata cu experienta se ajunge si la bonusul mare. stiu sa isi aprecieze operatorii atunci cand este cazul. este absolut adevarat ca esti platit pt un proiect dar faci mai multe in acelasi timp, orarul este flexibil si poti fi inteles atunci cand trebuie. vorbim aici de oameni....deci...daca ai probleme , vorbesti si rezolvi. salariile sunt micutze dar...comparativ cu ce salarii sunt in romania pot spune ca sunt ok. sunt si parti negative si pozitive. sincer...conteaza mult pe ce proiect esti angajat. sunt proiecte care nu au o activitate intensa si mai poti sa vezi si un filmuletz .....sunt proiecte unde munca nu inceteaza niciodata. succes viitorilor angajati ! sa speram ca nimeriti un proiect lejer .p.s colectivul e super....numai tineri
Lis Miercuri, 21 Mai 2014
Poate sa-mi spuna cineva aprox. cam cat este salariul unui Team Leader si a unui Project Manager din cadrul acestei companii? Ei angajeaza doar din interior pe aceste posturi?
Multumesc!