Forum despre Hagleitner Hygiene Romania

ontario Miercuri, 12 Martie 2014

Stim cine este cel cu "Barcelona". Tu esti altul mai din nord !

dan cristian Miercuri, 12 Martie 2014
Eu stiu....si ai o lada la rece.
Bye!
tot eu Miercuri, 12 Martie 2014
Da, Adilica, eu as da si doua beri pentru ideea ta, insa nu sint eu cu aplicarea strategiei de angajare...
tot eu Miercuri, 12 Martie 2014

Ar fi mai bine ca cristian dan s-o lase mai moale ca dupa cele ce se aude s-ar putea sa se si trezeasca cu plangere pentru fraude...

Se pare ca sefu s-a cam acrit si se acreste pe zi ce trece descoperind furturile ce lea-i practicat in stil mare in firma.... togheder si impreuna si acoperit acoperit de mitica prahoveanca - spun gurile rele

Macar de mia-i fi facut si mie o particica cat de mititica, ca doar si eu puteam.suporta un banut in plus

Engels Joi, 13 Martie 2014
Marx draga cred ca nu sti nimic,stai jos..patru
tot Ridiche Joi, 13 Martie 2014
Hai ca mai aveti un pic si spuneti tot! Stiti ceva? Daca ati muiat degetelele in miere, cine si cum si impreuna cu mai stiu eu care, ce va tot jeliti atata?
dan cristian Joi, 13 Martie 2014

Ridiche este cel de toate zilele care sta in acvariul lui si ranjeste satisfacut.Totusi...il iubesc pentru ca e un profesionist.
Ia pentru ''cine si mai cine''am o vorba....Sunt dan cristian,nu cristian dan.Stiu cine esti datorita felului prin care te-ai exprimat in scris..Ai scris''corect''la o betie de seara si esti singurul pe care-l freaca grija.

Pana la pensie mai ai mult...sa vedem unde lucrezi dupa ce vei fi disponibilizat.La vreo firma care vinde materiale de constructii ? Acolo..pe Arges in jos,intr-un loc frumos....Mioritza....mai,mai
Hai ca m-ati plictisit deja....
Mi-e mila de tine
Te astept ca martor in plangerile pe care Ridiche o sa le faca impotriva mea:))))))

Angajatu' Ridiche Joi, 13 Martie 2014

numai aluzii de "flacoane", "recipienti", "doze, lazi si damigene", asa va premiau stricatii astia de austrieci?!???!!! pai d-aia nu dadeati rezultate frate, ca nu sunteti obisnuiti cu stimulente d-astea, sau viceversa......Ce ziceti, oi avea dreptate...oricum unii sunt consumatori, atat de la rece, cat si la temperatura camerei!!!

xXx Joi, 13 Martie 2014
Timp irosit in loc sa spuneti exact despre firma ,partile rele si partile bune voi deviati de la subietul acestui forum
Si daca tot scrieti folositiva numele
IonelTM Vineri, 14 Martie 2014
Salutare tuturor,
Dupa o perioda foarte scurta petrecuta recent la Hagleitner pot sa va spun ca, daca va doriti un job pe termen lung, intr-un mediu prietenos, propice performantei, ar trebui sa cautati in alta parte. Aici atmosfera este toxica, conflictuala.
Sunt multi sefi si niciun lider.
Am sa ma opresc aici pentru ca, daca as continua, nu as face altceva decat sa le acord consultanta gratuita.
Mult succes!

P.S Eu mi-am folosit numele in nickname, dar tu xXx? Vezi ca cica dauneaza memoriei :)
CristiCJ Vineri, 14 Martie 2014
Confirm cele scrise mai sus de IonelTM .
dan cristian Vineri, 14 Martie 2014
Ridiche....esti penibil ! Ai si vanzari multe....Zaci si iei bani de pe urma altora. Ce bine-mi pare ca ti-a tras-o Ionel.
Iar despre lasii care nu- au curajul ,vorba lui Ionel si a lui Cristi Cj,sa-si spuna numele...
avem toate cuvintele pline de carne.....carne pe care o spalam cu doze,recipienti...damigene,etc
CristiCJ Vineri, 14 Martie 2014
Buna tuturor.
Eu sunt pe picior de plecare, nu am stat foarte mult, doua saptamani in care am incercat sa imi fac treaba cat mai bine. Am fost fair si am anuntat managerii ca nu ma regasesc in acest post si am multumit pentru cea de-a 2-a sansa pe care mi-au acordat-o.

Sper sa fie si ei fair si sa plateasca salariul pt perioada de timp lucrata la data inscrisa in CIM..acum 2,5 ani am mai lucrat in firma si mi-am vazut banii dupa o intarziere mare. Nu stiu din vina cui..

Cu stima
ionica Sambata, 15 Martie 2014
Dupa ce am citit cele scrise de voi vad ca unii chiar regreta ca au fost ''aruncati'' din firma.De ce le dati atata satisfactie ''detergentilor'' ramasi ?Vor face atat de multa spuma pana se vor curata si ei.Lasatii sa stea in jegul lor si la propriu si la figurat......pacat de firma...:)))).Doar stiti si voi pe unu de ''pute'' ......da vinde ''produse de igiena''....mai bine isi lua si el niste mostre acasa ...''de proba''........pacaneleeeee
ontario Duminica, 16 Martie 2014
Este clar, Hagleitner se bazeaza acum doar pe doi oameni buni de vanzari si pe doi directori care sunt capabili sa dezvolte. Dar ceva trebuie schimbat urgent, altfel este mult prea tarziu. Daca rezultatele in vanzari si in recrutare au intarziat, sigur undeva s-a gresit grav. Politica de vanzari dorita a fi aplicata in tarile acoperite de Hagleitner nu a "prizat" cu situatia din Romania. Cred ca dupa greseala despartirii de cativa agenti de vanzari (cu pacate care sigur puteau fi iertate si indreptate), o mare greseala a fost montarea gps-urilor pe masini si monitorizarea excesiva a activitatii. Un coleg a spus in sedinta acest lucru si a argumentat si de ce "Coca-Cola" a renuntat la aceasta metoda. Un mod de a stimula echipa este sa o recompensezi. Ori nu putem vorbi de aceste stimulente... Sunt colegi care nu au autoturism personal si un numar de kilometri lunari(pentru care si-ar plati combustibilul) ar fi un semn de bunavointa si incredere. Va rog domnule Director sa invatati sa va apropiati acesti oameni pe care ii pastoriti. O sa vedeti ca vor lucra mai bine si vor gresi mai putin...
Domnule Dan Cristian sunteti un tip cu calitati manageriale si de vanzari deosebite. Eu stiu ca aveti si alte calitati . Motivele pentru care a-ti fost indepartat cu atata rautate imi scapa ; eu unul as fi facut orice efort sa va pastrez. Greseala au fost acele mailuri care de multe ori au continut atacuri si invective care nu se impuneau in lupta dumneavoastra . Va rog si eu cand mai interveniti pe acest forum sa pastrati o tinuta care (sunt sigur) va caracterizeaza in majoritatea timpului. Altfel vom fi nevoiti sa renuntam la aceste scrieri, fiindca nu vom fi luati de oameni seriosi. Si stiti la fel de bine ca si mine ca doar aici mai putem rabufni....
Am stiut cand ne-am angajat ca seful, patronul si unii colegi sunt de alta religie, dar putem sa-i respectam cel putin la fel cum dansii ne respecta din acest punct de vedere. Iar "miticei prahovence" ii transmitem felicitari ! Un copil este dar de la Dumnezeu, iar noi ii uram tot binele din lume pentru ea si familia ei. Pentru greselili ei o va judeca altcineva!
Sa aveti toti o saptamana buna si sa faca Dumnezeu ce crede el ca este mai bine pentru noi si Hagleitner !
Va multumesc pentru rabdare.
Cristina cu litera mare Duminica, 16 Martie 2014

Buna tuturor,

Nu vad de ce nu as da si eu niste replici lui suli-man magnificul, dan cristian scris cu litera mica, bineinteles. Fostul meu coleg de "servici" (asa cum stie el sa scrie corect grammatical) , probabil ca fiind foarte aglomerat si implinit de noul job ( :))) ) simte nevoia se se delecteze destul de mult pe aici, aruncand cu ce stie el mai bine : cu noroi. Chiar sunt curioasa cu un asa cv ca al tau, comparabil pe bune cu al unui licean in an terminal cine s-ar avanta sa te angajeze. Unde mai pui ca sigur mirosul de alcool se impregneaza bine pe trup si nici cu un sac de detergent nu iese.....
Dar, pentru cei ce au ochi sa vada si urechi sa auda, este simplu! Fratilor, in nicio companie nu este totul roz asa cum nu este nici in Hagleitner, dar oare in ce companie de pe acest pamant daca esti foarte bun si onest si...OM in ceea ce faci esti dat afara in suturi asa cum se plang multi?
Ati putea medita la acest lucru. Eu as avea si lucruri bune de spus.

Bun....referitor la osanza mea....ei bine, macar eu am un motiv: osanza asta m-a ajutat sa dau nasterel a doi copii sanatosi si minunati. Scuza matale care e???
Cat priveste mseria mea de mamica, am si eu o intrebare. Fiind la randul tau parinte, cand ti-a spus copilul tau utima oara te iubesc? Mh? Greu nu? Asa e cand iti denigrezi si iti injuri copilul in fata unor colegi de serviciu...Asadar mai ramane un singur lucru care te implineste: IMPROSCAREA. In mine in primul rand, in celelalte colege, in colegi, de fapt sigur nu a ramas nimeni din firma asta pe care sa nu il fi sapat intr-un fel sau altul. Pentru ca asa esti : Un semi-zeu al Raului.

Dragi fosti colegi si viitori colegi, va doresc sa va gasiti linistea si implinirea la locul de munca.

La cat mai putine conflicte!

sefu Marti, 18 Martie 2014
Mda, dragilor,

Stiu ca va este greu. Si ca v-a fost si mai greu. Totusi, tinand cont de realitatile traite si respirate, va rog sa nu atacati persoane. Nu are nimeni absolut nimic impotriva dezbaterilor decente si bazate pe adevar, insa, fara a denigra sau ataca persoane. Cine arunca piatra sa nu uite ca aceasta se poate transforma in bolovanul care sa-l zdrobeasca.

Va rog, scutiti-ma de a publica lucruri care nu ar face cinste nimanui. Asa cum spunea Cristina, exista in orice firma si lucruri bune si altele mai putin bune. Lucrurile bune le traim cu incantare si satisfactie. Pe cele mai putin bune le putem depasi prin colegialitate si OMENIE.

Multumesc.
dan cristian Marti, 18 Martie 2014

Nestimata cristina cu litera MARE,ai dreptate......Iar despre osanza...iar ai dreptate.Poate o sa dau si eu nastere la ceva copiii daca tot e benefica osanza.Ma refer la osanza mea.
Iar despre CV-ul meu.....l-am facut asa ca de slab doar m-o angaja cineva.Daca era pe bune......Dar tu nu ai scoala cat am avut eu vacante....
Fii buna cu cei mici,iubeste-ti sotul,fii creativa , ca atunci cand vrei sa te apuci de munca n-o sa mai ai loc la HHRO.
Doar daca se inventeaza vreun post de curatat acvariile pe dinauntru,dar sa fie pline cu apa.
Sa-ti dea cine vrei tu sanatate si bogatie..... Si mult noroc echivalent cu cat de mult i-am sapat eu pe altii in comparatie cu tine.

art Marti, 18 Martie 2014
Ideea e ca daca dai pe Google.ro numele companiei apare imediat link-ul cu acces la forum! Asa ca sa ajutam oamenii sa aleaga ...
dan cristian Marti, 18 Martie 2014
Domnule Ontario,
e prea tarziu acum pentru cuvinte alese. Ai facut echipa cu ele doar sa poti scapa de mine.
Iar despre oamenii buni de vanzari...iar te inseli.Nu mai exista.Sunt doar fantome care primesc comenziile clientilor facuti de altii.
Astazi ai primit un e-mail.....despre 2 clienti de-ai vostri pe care i-am castigat in detrimentul vostru.
Si continuam....The Harp -Irish Pub-e clientul meu chiar daca ai fost acolo si ai asudat. Am scos ecolab de acolo.
Si cate si mai cate daca vrei informatii. Poate vede si Sefu" .Ti-am lasat Cocosul Rosu pt ca am un prieten .....Nu l-ai recastigat ,eu am renuntat....In sinea ta sti foarte bine ca asa este.
Telul meu este Osho...si-l voi avea.
Sa stii ca In comert relatia este intre oameni,nu intre firme.
Sa va ajute Sefu' si toate cele bune.

Asta este ultimul mesaj pe acest forum. S