Forum despre KONKAV MEDIA ADVERTISING (HipermarketImobiliar, Rezervari Romania)

anonim Miercuri, 24 Aprilie 2013
Eu lucrez de 7luni de zile la hipermarketimobiliar si conditiile de acolo sunt foarte bune.normal ca nu poti sa atingi pragu de 21 de comenzi dak nu stii sa citesti:))E ceva normal sa se faca angajari mereu dak la interviuri vin numai retardati care nu stiu sa citeasca sau mai rau sa vorbeasca..Cat despre scaune,pixuri,telefoane etc etc este o mare minciuna...Scaunele sunt bune pixuri poti sati iei si u este doar 1leu:)) si telefoane sunt peste 20..Asa ca mai usor cei care critica compania asta ..Numai credeti toti analfabetii..Cat despre tranzactii tot ce spunem in telefon este adev:D
praf in ochi Joi, 25 Aprilie 2013
@anonim
Sper sa ai viata lunga ''u'' acolo ;) Cat mai luuuuuuuuunga !
Adevarul este cel spus de anonim. Clar, in cele 3 pg scrise si pline de negative toti au mintit si toti sunt analfabeti si toti n-au 1 leu in buzunar sa-si ia un pix !
Aplauze furtunoase !
Ma inclin.
alex Joi, 25 Aprilie 2013
nu inteleg de ce sunt atatea persoane care critica si vorbesc si in felul acesta , ok interviuri in masa se fac deoarece lumea recrutata nu este serioasa nu se multumesc cu acel ajutor ca parte fixa plus comision din vanzari , la fel ca la bursa , ce salariu fix vi se ofera acolo?....chiar sunt curios care sunt cunostintele dumneavoastra , si ce cv aveti si mai ales ce experienta aveti...nu inteleg de ce atata frustare....chiar nu inteleg....ok nu va convin conditiile asta e mai sunt multe companii si puteti merge acolo...nu va varsati nervi aici pe un blog , pentru ca sunt oameni care au vandut prin noi si chiar daca nu au recunoscut asta am lucrat la ei si am intalnit persoane cu care am ramas in relatii bune dupa ce au reusit sa vand , acum prin recomandarile clientilor mei lucrez intr-un loc mult mai bun dar aceasta companie m-a ajutat cu adevarat sa invat sa vand , si sa rezist atator refuzuri si nemultumiri , chiar daca sunt foarte multe site-uri gratuite acelea sunt invadate si de agentii imobiliare ....in fine mult succes tuturor!!!!
catre Alex Vineri, 26 Aprilie 2013
Este vag ceea ce spui tu. Imobiliare.ro este mult mai bun si de acolo poti selecta agentii/ particulari. in final, ramane cum au spus majoritatea pana acum: teapa hipermarketimobiliar.ro - un alt mod romanesc in care arunci banii pe fereastra.
marius Vineri, 26 Aprilie 2013
imobiliare.ro vinde prin agentii, hipermarketimobiliar numai de la proprietari! nu-i asa ca nu sesize diferenta? sunt curios dupa ce criteriu imobiliare.ro e mai bun, sau mai prost? ai cumparat ceva prin imobiliare.ro si prin hipermarketimobiliar ca sa poti face diferenta?
MADALINA Vineri, 26 Aprilie 2013
Madalina Zimcea este numele meu si nu am nicio jena sa ma prezint sau sa fiu anonima.Am fost refuzata de toate domnisoarele acelea si domnii pe la interviuri ,pe motive banale ,ca nu stiu sa vorbesc ,ca nu stiu limba romana si altete tampenii.Am acceptat sa ma duc si la astia la un interviu ,undeva pe la etajul 10.Un domn nebun acolo,m-a trimis afara ,cu recomandarea sa lucrez pt un video chat.
Multumesc .UITE CA AM NIMERIT mai bine ...si aici nu trebuie sa vorbesti limba romana.
catre Marius Vineri, 26 Aprilie 2013
Nu incerca sa vinzi castraveti gradinarului, lucrez in domeniu de pe vremea cand hipermarketimobiliar.ro nici nu exista. La momentul respectiv imobiliare.ro ,fara-intermediari.ro si magazinuldecase.ro erau cele mai cunoscute. Hipermarket e nimic pe langa astea, pana si directproprietar.ro este mai bun. Cand fac o afirmatie iau in calcul traficul (hipermarketimobiliar.ro e jalnic - 1.000/zi) si pozitionarea pe cuvintele cheie la cautarile google.ro Top imobiliare Romania: 1. Imobiliare.ro 2 Magazinuldecase.ro 3 Fara-intermediari.ro 4 Directproprietar.ro 5 siteuri regionale precum proprietaticluj.ro in Cluj . In final mai Mariuse, cei de la hipermarketimobiliar sunt praf pentru ca nu investesc in publicitate, nu au siteul optimizat, au taxe exagerat de mari (chiar nesimtit de lacomi) si nu actualizeaza anunturile cu anii. La cat de mult ii sustin unii pe aici, au facut limba maro. Sunt asa de buni ca nici macar un raspuns din partea unui oficial de la ei nu au dat.. Daca sunt asa de performanti, sa faca o campanie cum a avut Magazinuldecase in trecut, prin care vindea cate un apartament pe zi intr-un complex rezidential - pe bune, nu cum au ei, orice anunt sters este trecut ca si cum ar fi fost vandut prin ei.
Vineri, 26 Aprilie 2013
esti prost, imobiliare.ro are si anunturi de la proprietari, sunt cele cu 0% comision. pana una-alta, invata sa mai navighezi prin siteuri. apartamente in bucuresti cu 0% comision au cam 2.000, hipermarketul are 100 si putin.
Hiermarketimobiliar.ro -prostia romanesca 2013
Vineri, 26 Aprilie 2013
+ pentru Madalina Zimcea, succes in cariera. sa il suni pe fostul sef si sa ii spui cat il costa sa te priveasca, daca a fost prost... te putea privii gratis daca te angaja:))))
Marius Luni, 29 Aprilie 2013
Hipermarketimobiliar.ro are peste 1000 de proprietati fara comision in Bucuresti: http://www.hipermarketimobiliar.ro/anunturi-in-bucuresti/.
Campania celor de la Magazinul de Case din trecut, nu a avut rezultatele dorite de ei. Nu au vandut un apartament pe zi. Au vandut 2 locatii toata campania. Asta nu inseamna ca cei de la MDC sunt mai prosti, dimpotriva.
Insa cred ca tu ar trebui sa inveti sa cauti pe internet, pt ca cei de la MDC nu mai sunt doar FSBO, si-au largit aria de activitate si nu se mai adreseaza numai tranzactiilor fara comision.
fara-intermediari.ro nu exista, cred ca te referi la case-fara-intermediari, gradinarule!
Inca o data, sunt lucruri total diferite mdc si hipermarket imobiliar!
Marius e prost Luni, 29 Aprilie 2013
I: http://www.fara-intermediari.ro/ exista din 2007, atunci era foarte vizitat in imobiliare
II: 2 proprietati la Marius = 1,1 milioane EURO. M-as bucura sa vad ca faceti si voi o campanie in care sa vindeti macar o garsoniera. sursa: 'Bucuresti, 7 ianuarie 2008: MagazinulDeCase.ro, serviciul de facilitare a tranzactiilor imobiliare directe, a reusit, in perioada 24 noiembrie -24 decembrie, sa demonstreze ca piata imobiliara nu este complet blocata, si sa vanda peste un sfert din apartamentele disponibile in cadrul campaniei ”o casa pe zi”, totalizand peste 1.1 milioane de euro.''
III: Voi nu colaborati cu agentiile pentru ca nu vindeti.
IV: Care e diferenta intre mult promovatul FSBO de la voi si Magazinuldecase.ro in care cauti doar Oferte promovate de la paritculari?
V: Degeaba incerci sa faci reclama, atat gaudeamus cat si aceasta pagina va infroamtii clientii destepti asupra TEAPA HIPERMARKETIMOBILIAR.RO , oricata reclama ati face si oricate firme ati deschide.
VI: Prostia aia de autohipermarket ce face, sau aia cu turismul? autovit.ro si turistinfo.ro sunt Dumnezeu pe langa voi, puteti sa le inchideti
VII: Fara gradinari nu ai avea ce sa mananci tu azi, domnule Marius.
Alexandra Marti, 14 Mai 2013
majoritatea celor are isi cauta de munca, chiar au nevoie de bani...pentru chirie si alte chestii! ca veniti unii dintre voi si spuneti ca avem pretentii la un slaariu fix mi se pare o porcarie....e normal sa ai salariu fix, oricat ar fi te si motiveaza, bineinteles ca trebuie sa faci ceva pentru banii aia. Daca nu faci daia sunt cei de acolo ca sa te dea afara daca nu dai randament. Am fost chemata si eu la un interviu azi, ma duc de curiozitate si o sa revin aici cu descrierea interviului. Bafta tuturor!
Marti, 14 Mai 2013
Alexandra, nu mai pierde timpul cu ei ca o sa-ti regreti orice minut. Mai sunt companii in Bucuresti care fac angajari, teparii astia nu sunt singurii.
Alexandra Marti, 14 Mai 2013
Da, din pacate m-am intors cu un gust amara..am fost sa ma conving singura, si oricat ar spune ceilalti ca suntem niste fraieri cei care nu se duc , eu tot ce consider fac. In primul rand de cate ori am vb la tel cu doamna aceea mereu m-a repezit si nu am inteles numele firmei. Bun am ajuns acolo, cladirea dezastruoasa, chiar nu ma asteptam la asa ceva, etajul 10 , am intrat un birou oribil unde erau secretare sau ma rog...ne-am dus intr o sala la fel de jalnica, 4 fete am fost pentru ca ceilalti nu s-au prezentat. A venit seful cu viitoarea supervizor, el un om batranel care citea dupa foaie despre firma aceasta, ea care ne a explicat intr-un mod cat de cat ok despre firma si salariu, program etc. Salariul ptr part time era de vreo 250 de lei plus comision, ptr fiecare apel cam 10 lei, fiecare vanzare dupa sa bun sf, 3 sambete pe saptamana part time lucrate, care nu sunt platite mai mult decat alte zile. Supervizorul a zis ca se tine de noi, ca nu ne lasa sa nu facem nimic, deci o sa castigam ceva , o sa invatam bla bla. Eu i am sp ca nu pot sa incep de maine trainingul si a zis ca ne auzim saptamana viitoare.Toti care se duc la acest "interviu" sunt acceptati, ceea ce nu imi place, interviu in turma, de fapt un fel de hai veniti in firma oricat de prosti sau destepti sunteti, noi ii luam e toti!! Adineaori m-am trezit cu tel de la un barbat care sp ca ai fost acceptata- woow nu mi a venit sa cred!:)) si poti sa vi de maine la training.I-am sp ca am vorbit sa incep de sapt viitoare, bineinteles nu ma duc, dar as vrea sa fiu sunata de supervizor sa-i spun parerea mea exact.Numai 50 de lei costa metroul, este bataie de joc .
nicu Miercuri, 22 Mai 2013
sund deacord cu costel are mare dreptate! sunt cele mai mari javre posibile.
lala Marti, 28 Mai 2013
Buna, sunt surprinsa de ceea ce am citit aici... Eu am fost la un interviu la ei acum 2 saptamani, dar nu are nicio legatura cu ce scrie aici. Ori, au schimbat ei niste lucruri, ori sunt multe rautati. A fost un interviu de grup cu un baiat, ni s-a spus de la inceput ca este vorba de o prezentare si ca toata lumea prezenta, in cazul in care doreste, va trece printr-un filtru. Adica va mai urma o prezentare de 2 ore, unde ti se spune cum functioneaza proiectul, ce ai de facut, cum esti platit, etc. Dupa care se face o selectie, in functie de cat de potrivit esti pt acest job. Nu mi se pare nimic suspect pana aici. Unii au fost de acord sa mearga mai departe, altii nu. Din cei care am mers mai departe, unii erau foarte emotivi si nu au rezistat si au plecat... Eu fac parte din grupa care a ramas.. Se suna de pe telefoane mobile intr-adevar, totul este transparent, in fiecare zi vezi ce realizari ai avut pe ziua precedenta, etc. Am prins un concurs, unde am castigat si am primit bani... Am facut si comenzi, am avut si zile proaste, insa pana acum, lucrurile sunt f ok. Esti ajutat, esti supervizat... E adevarat ca e o cladire veche, dar e foarte aproape de metrou. Repet, din ce am citit pe aici, cred ca si eu schimbat modul de lucru, dar mai cred ca sunt si multe rautati. Scaunele, sau telefoanele, nu au legatura cu jobul in sine. Eu nu am vazut acele scaune rupte, sau conditii asa naspa cum le prezentati voi. Sper sa nu fiu dezamagita, insa din ce spun colegii, banii se dau corect si la timp. Mi-e greu sa cred altceva, ca sunt destul de multi care lucreaza aici.
Cat priveste clientii, unii sunt ok, altii nici nu vor sa auda. Unii sunt multumiti, altii nu sunt. Nu mi se pare nimic ciudat... Nu ai cum sa-i multumesti pe toti. Mai e o chestie care m-a facut sa raman sa incerc si anume atmosfera... foarte , dar foarte ok.
In continuare cred ca pentru un job de inceput, este foarte ok.
Revin cu detalii dupa prima luna.
matrice Sambata, 1 Iunie 2013
eu am lucrat aproape 6 luni si consider ca a fost cea mai mare pierdere de timp si de enegie posibila.pe langa faptul ca te aburesc la interviu ca faci bani,ceea ce este foarte greu,nu din cauza conceptului,caci este foarte tare FSBO si a ajutat multa lume(conceptul in sine,nu Konkav Media!)...ci din cauza site-ului si a faptului ca mint foarte mult si promit chestii aberante,care nu exista.trecand peste toate mizeriile acestea si peste cei 98% din clienti furiosi(pe buna dreptate!),cea mai mare problema este faptul ca nici banii aia putin pe care ii faci,nu ii primesti la timp,sau toti odata.Totala lipsa de respect!!Oricine rezista mai mult de 2 luni acolo imi va da drepate...multa bafta!!PS:M-au pus sa-mi platesc medicina muncii(de 2 ori) PENIBIL pentru o firma care se vrea mare si profi!!!!
nika Luni, 3 Iunie 2013
Operator Call Center-PIPER MEDIA AGENCY, da. tot ei adresa sos. oltenitei nr 105, cladirea...... corect ati ghitit din prima. Intect :)
nika Luni, 3 Iunie 2013
rectificare: cladirea Intec
io Miercuri, 17 Iulie 2013
Vreti sa spuneti PRORAGE MEDIA. Azi m-au sunat pentru interviu (vechea procedura: adresa trimisa prin sms..:|). Am mai fost, sediu si personal cel putin dubiosi; nu, multumesc!:)