Forum despre Honeywell Romania

ioana Miercuri, 10 Aprilie 2013
K tu lucrezi la Ploiesti?Am auzit k e super bine acolo si sarariile sunt peste 25 milione?
gigi Vineri, 12 Aprilie 2013
@rancen daca visezi sa te duci la STA sau detasat in alta tare in Honeywell iti faci vise. Nu pleaca nimeni, doar foarte foarte greu. Personal, in anii petrecuti pe acolo am auzit de un singur caz care a plecat pentru cateva luni si s-a intors. In primul rand este multa raca intre fabrici, chiar daca sunt sub aceasi umbrela, deoarece cineva pierde volume ca Romania sa produca mai mult. In al doilea rand, daca s-ar putea pleca, or sa plece cei cu pile si cei ce pupa in fund mai bine. Mai repet inca odata ce am zis.Daca aveti ocazia sa va angajati, fiti destepti si profitati de ocazie. Duceti-va, nu stati degeaba, implicati-va in proiecte, daca nu vi se permite creati-vi-le singuri, nu stati peste program pentru ca nu va va aprecia nimeni efortul si intr-un final, dupa 3-4 ani, cautati de lucru pe o pozitie mai buna intr-o companie cel putin la fel de mare.
k. Sambata, 13 Aprilie 2013
Da, Ioana, lucrez la Ploiesti. Salariile sunt relativ ok, bineinteles ca daca te pui bine cu seful sunt chiar mai mari. Numai ca in comment-ul anterior m-am referit la atmosfera de la job si la modul in care unele persoane au ajuns in functii de conducere.
eu Miercuri, 17 Aprilie 2013
maine am primul interviul la Honeywell, pentru fabrica din Ploiesti. Din cate am inteles va fi un interviu colectiv! La ce ar trebui sa ma astept?
ioio Miercuri, 24 Aprilie 2013
Eu am ajuns pana la al 3 -lea interviu iar dupa acesta mi s-a spus ca nu ma incadrez in cerintele firmei,foarte ciudat mai ales ca la ultimul interviu au fost persoane care aveau scoala de ucenici,10 clase etc si nu aveau treaba cu domeniul tehnic(eu am terminat un liceu cu profil tehnic si aveam si ceva experienta in diverse domenii mai grele decat ce aveau ei nevoie) .La toate cele 3 interviuri am facut acelasi lucru am povestit despre noi si despre experienta noastra ,practic le-am spus ceea ce ei deja stiau din CV.
coco Sambata, 27 Aprilie 2013
Si eu am fost la un interviu luna asta ...tot pentru Operator Productie , mi-ar fi placut ca pe acest forum sa intre mai multi angajati ai firmei , ce si-ar putea da cu parerea avizat ...ce facem noi aici e poezie!!! Dam cu presupusul doar . Adevarul il detin cei de acolo.....Cat despre angajare , cred ca tot cei de acolo au dreptul sa-si dea cu parerea despre cel pe care vor sa-l angajeze , ei stiu in ce profil vor sa se incadreze persoana respectiva ...unii au noroc si sunt angajati pe loc , altii sunt respinsi dupa 3 interviuri!!! Asta e viata ....
dudu Marti, 30 Aprilie 2013
am lucrat la garrett foarte mult si cunosc aproape tot de la batai intre sotii si produse alimentare aduse cu tnt-ul din italia
dudu Marti, 30 Aprilie 2013
la fabrica din ploiesti au plecat si oameni din buc deci ma astept la aceasi modalitate
daca aveti intrebari.........
larry2013 Marti, 30 Aprilie 2013
cum adica batai intre sotii si produse alimentare aduse cu tnt-ul din italia
maria ioana Marti, 30 Aprilie 2013
eu am auzit k e foarte bien aici la Ploiesti.Salariile sunt fffff bune.Eu cunosc o sefa de linie si zice k nu lucreaza mult si acum de Paste se asteapta la cadouri substantiale......asa k e bine acolo dupa cum spune
eu Marti, 30 Aprilie 2013
ce stiti vei de la HR anunta daca am fost respins la interviu? Sau te lasa sa astepti o viata intreaga acel telefon? Ma gandesc ca e o firma mare si ar trebui sa se respecte si sa anunte:d
dudu Marti, 30 Aprilie 2013
asa au inceput si in buc cu salarii cu prime ...........cind nu mai puteai te rugau ,, intelege si tu ca este nevoie dupa ce si-au vazut contractele semnate si sacii in caruta cum se spune apeleaza la firme de plasament cum sant trigo, manpawer etc ia oameni cu 900 ron iar ceilalti facem sicane pina cedezi
dudu Marti, 30 Aprilie 2013
pt laryy2013 ce nu intelegi sotia unui domn s-a batut cu amanta in incinta fabricii si s-a trecut cu vedere iar pt tnt ce sa-ti spun intr-o parte nu sant bani trebuie sa intelegi iar pt altii se face piata cu tnt-ul din afara
maria ioana Marti, 30 Aprilie 2013
nu stiu ce sa zic...e cam ciudat ....ii lauda tot timpul .....apropo si bonuri de benzina l-au dat.....daca ma minte .te mint si eu pe tine
dudu Marti, 30 Aprilie 2013
da se dau si bonuri de benzina (max 90 ron) dar nu aici consta neprofesionalismul ti-am spus la inceput a fost frumos pana si-au vazut sacii e vorba de numele companiei spunea cineva mai sus ca o companie asa mare .....bla bla.......pai ei s-au pretat sa oblige lumea sa vina duminica la munca pt motivul ..............stiti acum opt luni v-am dat niste bani in plus si nu vrem banii dar duminica obligatoriu la munca
coco Joi, 2 Mai 2013
nimeni nu stie cand te anunta astia de la HR daca ai trecut interviul sau nu ???...au zis parca ceva de email, dar vad ca au trecut o gramada de zile si nu s-a sinchisit nimeni sa dea un raspuns !!!
cu Valentin sau fara , asta tine de conduita ta ca.... meserias, nu are treaba cu seful si cum conduce el departamentul ...ce vine cineva sa le zica sa fie nesimtiti ??? nu prea cred...
Ana Joi, 2 Mai 2013

Am avut parte de cel mai neserios interviu cu aceasta firma. M-a sunat o domnisoara foarte amabila si placuta la voce care dupa ce mi-a pus intrebarile de rigoare, m-a invitat sa merg la sediul lor din Pipera pentru a sustine un interviu cu managerul, chiar a doua zi. Stabiliseram pana si data exacta, si promisiunea ei a fost ca imi va trimite pe mail in scurt timp o harta de acces pt sediul lor si mai multe detalii. Asta s-a intamplat acum 3 zile! Nici pana la ora asta nu am primit absolut nimic pe mail, nici in Spam, nici urma de mail. In concluzie, cel mai neserios proces de recrutare, dezamagire maxima. Ironic este cum toate companiile sunt in cautarea candidatului perfect si serios, insa la randul lor nu ofera seriozitate defel! Trist! Nu recomand.

gigi Joi, 2 Mai 2013

referitor la ceea ce zicea dudu.Stiu copii iesiti din facultate care erau angajati pe 800 RON pe luna pe durata determinata si dupa un timp, i-a dat afara si au angajat altii care au fost dispusi sa vina moca.Eu inteleg ca orice reducere de cost este binevenita, dar chiar sa te pretezi la 800 ron pentru ati bate joc de oameni parca e prea mult.

maria ioana Vineri, 3 Mai 2013
sa inteleg k la Ploiesti nu e chiar asa cum zice cunostinta mea???!!!!cu atatea bonusuri si prime si excelent mediu de lucru?????????????